Matti Heikkinen mistrem světa!

1. březen 2011 | 15.52 | rubrika: MS Oslo 2011

Mám úplnou radost z dnešního závodu na 15 km klasicky. Finský závodník Matti Heikkinen totiž získal zlatou medaili. Jako on obhajoval bronz, ale že by se to povedlo i letos a k tomu zlato, to jsem si vážně nemyslela ani v tom nejrůžovějším snu. Za ním skončili Norové Eldar Roenning a Martin Johnsrud Sundby.
Radost mi udělali i další Finové, protože všichni se vešli do nejlepší

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 73x

Finsko konečně s medailí

28. únor 2011 | 18.26 | rubrika: MS Oslo 2011

Tak je to konečně tady. Finsko dneska získalo první letošní mistrovskou medaili. Je z bronzu a její majitelkou je Aino-Kaisa Saarinen. Vyběhla si ji v závodě na 10 km klasicky. Tajně jsem v to doufala, protože je to její nejlepší trať a povedlo se. Mistryní světa se stala Marit Bjoergenová (už potřetí) a stříbro získala Justyna Kowalczyková. Potěšily mě i ostatní Finky Krista Lähteenmäki,

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 41x

Výsledky 26. 2.

26. únor 2011 | 18.30 | rubrika: MS Oslo 2011

Dnes se na MS odehrály tři soutěže.

První byla skokanská část severské kombinace, kterou vyhrál Němec Eric Frenzel před Norem Haavardem Klemetsenem a třetí byl Jason Lamy Chappuis z Francie.

Poté, v 11,30, začal závod ve skiatlonu žen. Běželo se 15 km, tedy 7,5 km klasicky, poté přezutí na jiné lyže a 7,5 km volnou technikou. Ze zlata se radovala Marit Bjoergenová z Norska,

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 38x

Skokanský závod žen a kvalifikace mužů

25. únor 2011 | 18.21 | rubrika: MS Oslo 2011

Dnes se na můstku Midtsudbakken s hill size 106 skákal závod skokanek. Závod se kvůli mlze a větru trošku opozdil, ale obě kola se odskákala, a výsledky nakonec dopadly podle očekávání. Mistryní světa se stala Daniela Iraschko z Rakouska, druhá skončila Italka Elena Runggaldier a třetí Francouzska Coline Mattel. Z českých závodnic do druhého kola postoupily Vladěna Pustková (29.) a Michaela Doleželová

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 71x

Sprinty volnou technikou

25. únor 2011 | 11.12 | rubrika: MS Oslo 2011

Včera se na MS v Oslu předávaly první dvě sady medailí. Jely se totiž sprinty volnou techniku, jak mužů, tak i žen.

Mezi ženami zvítězila letošní suverénka Marit Bjoergenová z Norska, takže domácí hned na úvod získali zlato. Druhá skončila obhájkyně prvenství z Liberce Arianna Follisová z Itálie a třetí Slovinka Petra Majdičová. Česká závodnice Eva Nývltová bohužel vypadla už v kavalifikaci.