Moto2 2017: Pořadí šampionátu a statistiky

19. listopad 2017 | 18.02 | rubrika: Moto2

moto2_2017Sezóna 2017 v Mistrovství světa je už za námi, takže je nejvyšší čas podívat se, jak to celé vlastně dopadlo. Dnes se podíváme na kategorii Moto2. Přináším vám nejen tabulky s celkovým pořadím šampionátu mezi jezdci i konstruktéry, ale také různé statistiky o právě uplynulé sezóně.

komentáře (3) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 23x

Moto2: VC Valencie 2017

13. listopad 2017 | 14.57 | rubrika: Moto2

valencia_moto2Poslední závod Moto2 sezóny 2017 se jel na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Z první řady startovali Alex Márquez, Franco Morbidelli a Mattia Pasini.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 17x

Provizorní startovní listina Moto2 2018

9. listopad 2017 | 18.57 | rubrika: Moto2

moto2_2Dnes byla vydaná provizorní startovní listina Moto2 pro sezónu 2018. Pojďme se tedy na to společně podívat.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 14x

Moto2: VC Malajsie 2017

29. říjen 2017 | 19.02 | rubrika: Moto2

MAL_Moto2Již předposledním závodem této sezóny byla Velká cena Malajsie na okruhu Sepang. Měl to být souboj o titul Morbidelli vs. Lüthi, nakonec se to všechno seběhlo trochu jinak. Z první řady startovali Franco Morbidelli, Miguel Oliveira a Fabio Quartararo.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 18x

Morbidelli může slavit titul v Sepangu, když...

27. říjen 2017 | 15.26 | rubrika: Moto2

franco_3Tento víkend se jede předposlední závod šampionátu MotoGP a o titulu se může rozhodnout i v kategorii Moto2. Už zbyli pouze dva jezdci, kteří mají na titul šanci dosáhnout: Franco Morbidelli a Thomas Lüthi.

komentáře (1) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 10x

Moto2: VC Austrálie 2017

23. říjen 2017 | 16.13 | rubrika: Moto2

AUS_moto2Druhým zastavením ze zámořského trojzávodu byla Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island. Z první řady do závodu kategorie Moto2 startovali Mattia Pasini, Marcel Schrötter a Miguel Oliveira. Pro Marcela to byl skvělý výsledek, navíc stále má zlomenou ruku.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 15x

Moto2: Aktuální jezdecké složení 2018

18. říjen 2017 | 18.43 | rubrika: Moto2

moto2_aragonV kategorii MotoGP je již celá jezdecká startovní listina na sezónu 2018 oznámená a potvrzená. Takže teď je čas podívat se na to, jak to aktuálně vypadá s jezdeckým složením v nižších kategoriích. A začnu u kategorie Moto2.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 15x

Moto2: VC Japonska 2017

16. říjen 2017 | 19.16 | rubrika: Moto2

motegi_moto2Je tady opět ta část sezóny, která nutí evropské fanoušky k brzkému rannímu vstávání. Tři týdny za sebou, to jsou tři závodní víkendy v zámoří. Prvním z nich byla Velká cena Japonska na okruhu Motegi.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 11x

Morbidelli: Assen byl nejlepší závod mého života

9. říjen 2017 | 20.20 | rubrika: Moto2

franco_2Franco Morbidelli aktuálně vede celkové pořadí šampionátu Moto2. Na svém kontě má 248 bodů, jeho nejbližší (a pravděpodobně už jediný) soupeř v boji o titul mistra světa Thomas Lüthi je o 21 bodů za ním. Z určitého úhlu pohledu to může být takový pikantní souboj, jelikož tito dva jezdci budou příští rok týmovými kolegy v MotoGP. Nejen o letošní sezóně Franco mluvil v rozhovoru pro crash.net.

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 13x

Kolik stojí Moto2?

7. říjen 2017 | 16.55 | rubrika: Moto2

cuzariPan Giovanni Cuzari, šéf týmu Forward, v rozhovoru pro crash.net odhalil, kolik ho stojí závodění v kategorii Moto2. Dle něj to vyjde nastejno, jako kdybyste provozovali satelitní tým v MotoGP. Přidává i veškerá čísla a volá po určitých změnách. Na to poté reagují Hervé Poncharal a Carmelo Ezpeleta.