Mých Top 13 oblíbených sjezdových lyžařů

20. leden 2016 | 18.50 | rubrika: Alpine Skiing

Momentálně moc nemám nápady na to, co by tu na blogu mohlo být. To, co jsem sem chtěla napsat, tady v minulých dnech opravdu bylo publikováno. Na nějaké předsezónní prognózy pro Formuli 1 nebo MotoGP je podle mého ještě brzy, to až tak během února či na přelomu února a března. Nechci ale, aby to tu stálo a nic tu nebylo. No a takový článek, kde shrnu své oblíbence v určitém sportu, ten se vždycky hodí. Ne jen pro vás, abyste viděli, komu fandím a koho mám ráda, ale i pro mě, abych si to vlastně v hlavě utřídila :-D Takže jsem se rozhodla sepsat své oblíbené sjezdaře, což je tedy sakra těžký, protože tam se jezdí různé disciplíny a v každé disciplíně je dobrý někdo jiný. Já teda radši sleduju slalom a obří slalom, takže sportovců, kteří se věnují sjezdu (případně super G) zase tolik oblíbených nemám. Žebříček je rozdělen na dvě kategorie – ženy a muže. Žen jsem napočítala nakonec šest (ale dalo mi to zabrat, aby tu nebyla jenom jedna :-D ), můžu je sedm (tam to zas vypadalo, že jich bude ještě víc, musela jsem se krotit :-D).

komentáře (4) | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 27x

Ga-Pa: Zbytek výsledků

21. únor 2011 | 15.01 | rubrika: Alpine Skiing

Jak jsem slíbila v předchozím článku, tak také činím. Ale jenom to stručně shrnu (doufám).

O Super-G jsem už psala, takže to už tu psát nebudu. Takže sjezd. Mezi muži se ze zlata radoval Kanaďan Eric Guay, druhý byl Didier Cuche ze Švýcarska a třetí Ital Christof Innerhofer. Někteří komentátoři říkali, že je to překvapení, že vyhrál Guay, ale podle mě to zas tak velký překvapení není.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 38x

Ga-Pa: Innerhofer zvítězil v Super-G

9. únor 2011 | 18.20 | rubrika: Alpine Skiing

Dnes byl na programu závod Super-G mužů. Závod začal v 11 hodin dopoledne. Z vítězství se radoval Ital Christof Innerhofer, stříbrnou medaili získal Rakušan Hannes Reichelt a bronz má Chorvat Ivica Kostelič.
Z favoritů na vítězství byl Didier Cuche 4., Benjamin Raich 5., Michael Walchhofer 11. nebo Bode Miller 12. Ten ale udělal během jízdy velkou chybu a ztratil jednu hůlku. To se pak těžko

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 41x

Garmisch-Partenkirchen

8. únor 2011 | 14.22 | rubrika: Alpine Skiing

V Ga-Pa se letos koná MS v alpském lyžování. Pojďme si tedy město představit.

Město Garmisch-Partenkirchen leží v Bavorsku (kdo by nevěděl, je to v Německu) asi 100 km na jih od Mnichova, poblíž hranice s Rakouskem. Poblíž města a zároveň lyžařského střediska je nejvyšší německá hora Zugspitze (2 962 m n. m.), pod jejíž vrchol jezdí z města zubačka.

O historii města se mi

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 85x

Ga-Pa: Vítězkou Super-G Goerglová

8. únor 2011 | 13.54 | rubrika: Alpine Skiing

Začalo nám Mistrovství světa v alpském lyžování. Koná se v německém Garmish-Partenkirchenu.

Dnes byl na programu první závodu a sice Super-G žen. Závod jsem od 11 hodin pečlivě sledovala v televizi. Z vítězství se radovala Rakušanka Elizabeth Goerglová. Takže Rakušani mají aspoň jednu medaili. Stříbrná je o pouhých 5 setin sekundy Julia Mancusová z USA a bronz získala domácí favoritka