Rozhovor s Filipem Backlundem

5. prosinec 2013 | 18.41 |
›

filip_backlund_2Filip Backlund je švédský motocyklový závodník, který aktuálně působí v šampionátu britských superbiků BSB. Sezónu 2013 absolvoval v kategorii Superstock 1000 a ve stejné kategorii bychom ho měli vidět i v roce 2014. Mě se dostalo té přiležitosti, položit Filipovi několik otázek ohledně závodění, a tak vám nyní přináším překlad rozhovoru do češtiny.

1. Jak bys shrnul tuto sezónu?
Celkově vzato to byla dobrá sezóna. Jezdil jsem rychle a stabilně a věci, na které jsem se zaměřil ohledně vývoje, byly vyvinuty, což je dobře. Vstupoval jsem do této sezóny s cílem vyhrát celý šampionát a někdy se dějí věci, které my jako závodníci nemůžeme ovlivnit. Během sezóny měl náš tým nějaké problémy a výsledkem těchto problémů bylo, že jsme ztratili příliš mnoho bodů na to, abychom mohli bojovat o vítězství v šampionátu. V šampionátu jsme nakonec získali třetí místo a měli jsme opravdu silný závěr sezóny, když jsem zajel dva traťové rekordy, jednou jsem skončil druhý a jednou první. Za rok jsme dohromady získali 4 pódiová umístění.

2. Který závod sezóny byl podle tvého názoru nejlepší a který nejhorší?
Nejlepší: Mám několik závodů, které byly letos opravdu dobré. Samozřejmě, že moje vítězství v Silverstone bylo dobré, jel jsem jako z učebnice a vedl jsem závod od 1. do 10. kola. Ale také musím říct, že můj druhý závod na Donington Parku (což byl 10. závod sezóny) byl také skvělý. Udělal jsem během závodu několik malých chyb, ale opravdu jsem čistě a tvrdě bojoval o vítězství s Hudsonem Kennaughem!
Nejhorší: Musím říct, že to byl druhý závod sezóny na okruhu Thruxton. Ztratili jsme spoustu času kvůli špatným povětrnostním podmínkám, takže jsem neměl zajetý žádný měřený čas. Do závodu jsem startoval z konce roštu a asi po 2/3 závodu jsem měl kolizi s jedním ze závodníků, který jel přede mnou, a skončilo to pádem.

3. Vadí ti závody na mokré trati nebo s tím nemáš problém?
Nemám problém s jízdou ani na mokré, ani na suché trati. Závodění na mokru si opravdu užívám, takže v tomhle směru je pro mě všechno dobré!

4. Má nějaký důvod to, že závodíš s číslem 49?
Spoustu let jsem také závodil s číslem 14. Pro tuto sezónu už však to číslo bylo zabrané, a tak jsem se vrátil k číslu 49, které jsem používal, když jsem jezdil motokros.

5. A co sezóna 2014? Můžeš nám něco říct, a nebo je to tajemství?
Rok 2014 bude skvělý. Budu číslo jedna a společně s týmem, pro který pojedu, budeme mířit na nejvyšší příčku!

Zdroj fotky: Oficiální stránka Filipa Backlunda na Facebooku