GP Valencie 2013

10. listopad 2013 | 18.14 |
›

Na španělském okruhu Ricardo Tormo ve Valencii se jel poslední závod Moto2. Z pole position startoval již jistý mistr světa Pol Espargaró. Toho v první řadě doplnili Simone Corsi a Jordi Torres. Do druhé řady se postavili Esteve Rabat, Thomas Lüthi a Nicolas Terol. Z řady třetí pak startovali Alex de Angelis, Johann Zarco a Xavier Simeon. Za český tým Montáže Brož se opět představil britský závodník Gino Rea, který startoval ze slibné 13. příčky.

Perfektní start předvedl Espargaró a okamžitě začal svým soupeřům ujíždět. Na druhé místo se dostal Nicolas Terol a na třetí Simone Corsi.

Gino Rea se po úvodních strkanicích pohyboval až na 27. místě.

Pol Espargaró však nechtěl nic ponechat náhodě a vybudovával si velmi slušný náskok na své soupeře. Jenomže v 7. kole přišel pád. Motocykl sice zvedl a pokračoval dál, na bodované příčky už ovšem nedosáhl.

V čele závodu se tak objevil jiný domácí závodník a to Nicolas Terol. Za ním se držel Simone Corsi. Na toho se pomalu začal dotahovat Terolův týmový kolega Jordi Torres.

Torresovi se ve 21. kole podařilo Corsiho udolat a piloti týmu Aspar tak jeli na první a druhé příčce. Simone Corsi se musel začít obávat i o své třetí místo, protože se k němu blížil francouzský pilot Johann Zarco.

Piloti týmu Aspar neponechali nic náhodě a v domácím závodě si dojeli pro double, když vyhrál Nicolas Terol a druhý skončil, i se zraněnou nohou, Jordi Torres. Třetí místo na cílové čáře nakonec vybojoval Johann Zarco, který porazil čtvrtého Simone Corsiho o pouho pouhou jednu tisícinu sekundy!

Na 5. místě dojel do cíle Esteve Rabat, 6. byl Alex de Angelis, 7. Thomas Lüthi, 8. Anthony West, 9. Mattia Pasini, 10. Dominique Aegerter, 11. Julián Simón, 12. Xavier Simeon, 13. Takaaki Nakagami, 14. Mika Kallio a 15. skončil Scott Redding, který stále bojuje se zraněními z minulých závodů.

Gino Rea s týmem Montáže Brož skončil na 19. místě.

Pol Espargaró nakonec dojel jako 29., ale úplně tížit ho to nemusí, protože titul v Moto2 už mu uniknout nemohl. Celkově si nakonec na své konto připsal 265 bodů. Druhý Scott Redding získal 225 bodů a třetí Esteve Rabat 215 bodů.

--------------------------------------------------------------------------------------

Podobně jako v Moto3, i tady se mým favoritům dařilo tak napůl. Pol to měl rozjeté opravdu skvěle, toho pádu byla velká škoda :-/ Na druhou stranu ale aspoň se na bednu podívali Nico, Jordi a Johann, kterým to strašně moc přeju :-)

Nevím, co dělal Mika, jelikož jsem neviděla celý závod. Držel se kolem 5. místa a najednou byl až 14. v cíli. A to je škoda. Tajně jsem doufala, že proti Rabatovi zabojuje o 3. místo v šampionátu. Jenže už před tímto závodem bylo jasný, že se to asi nepovede, protože mezi nima bylo 19 bodů. To by musel být Mika na pódiu a doufat, že to Rabat pokazí...I tak, čtvrté místo celkově je dobré :-)

Scott. Nevím, jestli bylo dobré jet ten závod. Už od pátku na něm prostě bylo vidět, jak ho ta ruka (resp. ty ruce) a záda bolí, jak se s tím pere a přemáhá. Ten jeden bod v cíli bude tak nakonec asi hodně ceněný.

Gino bohužel doplatil na postartovní strkanice. Sandro Cortese byl 16. a Randy Krummenacher, který se vrátil po zranění, byl 21., takže mým nejoblíbenějším závodníkům v této kategorii se bodovat nepodařilo. Bohužel chyběl nám Danny Kent, který si při minulém závodě poranil rameno a klíční kost.

Celková tabulka šampionátu sem snad přibude co nejdříve, stejně jako moje osobní shodnocení celé sezóny. Teda, budu se snažit, aby to tu bylo co nejdříve ;-)