S piloty GP2

8. listopad 2013 | 11.27 |

V GP2 uspořádali před každým závodním víkendem příležitost pro fanoušky ptát se pilotů této závodní série na cokoliv. Před každým víkendem byl tím vyvoleným jiný pilot a na twitter GP2 fanoušci mohli fanoušci posílat otázky se speciálním hastagem (např. když byl na řadě Sam Bird, tak hashtag zněl #AskSamGP2). Já jsem si to samozřejmě také nemohla nechat ujít. Moje otázky sice zas až tak originální nebyly, ale na většinu jsem dostala odpověď a jsem na to náležitě hrdá :-) Už během sezóny mě napadlo dávat všem pilotům stejné otázky, že bych z toho mohla udělat potom tady na blogu nějaké shrnutí. Sezóna již skončila, tak tady to je ;-)

Těchto sekcí bylo celkem 11, protože závodních víkendů bylo 11, a tak jsme se mohli těšit na 11 různých pilotů GP2. A mě se docela dost trefili do preferencí, protože většina pilotů odpovídajících na otázky fanoušků, byli moji oblíbenci. O to víc si toho vážím a jsem z toho nadšená :-) 

Mě osobně se dostalo odpovědi od 9 pilotů. Neodpověděli mi na všechny otázky, které jsem jim poslala, ale i tak je toho celkem dost :-) Kdo mi neodpověděl vůbec, tak to byl Stefano Coletti, ale tomu jsem posílala jenom jednu otázku a ani jsem nedoufala, že odpoví. Dále neodpověděl Fabio Leimer, ale to proto, že tohohle jsem se neúčastnila. A ani nevím proč. Teď mě to mrzí, Fabia mám ráda a navíc se stal letošním šampiónem. Mohla jsem mít odpověď na nějakou otázku od nejlepšího pilota letošního roku.

Otázku, kterou jsem posílala od začátku téměř všem, bylo, jestli jsou pověrčiví. Sam Bird odpověděl, že trochu je, že vždycky jde do auta z pravé strany a že dříve používal "šťastné trenýrky", ale přestaly fungovat, tak je vyhodil (haha). Mitch Evans také nasedá do auta z pravé strany a potom prý má dalších pár věci, které z pověrčivosti dodržuje, ale není to nic velkého (konkrétně neprozradil, ono by se mu to stejně asi do jednoho tweetu nevešlo :-P ). Marcus Ericsson pověrčivý není (jeho odpověď zněla Not really). To samé platí u Jolyona Palmera (jeho odpověď byla ještě kratší, vystačil si s pouhým No, aspoň k tomu byl ale přidán smajlík). Stejnou odpověď jsem na svém twitteru viděla i od Toma Dillmanna.

Další, co mě poměrně často zajímalo, bylo něco ze soukromí :-D Ptala jsem se pilotů, jestli mají nějaké sourozence. Marcus Ericsson má dva mladší bratry a dokonce jsem dostala podrobný popis :-D Bratr Pontus má 20 let a Hampus 11 let (Pontus je super jméno, ale Hampus...:-D ). Alexander Rossi sourozence nemá, ale má čivavu (haha, jak vtipné). Adrian Quaife-Hobbs má sestru (to jsem věděla už před tím, než jsem se ho na to ptala, ale tak je potřeba si věci ověřovat :-D podle facebooku je to sestra starší a jmenuje se Fiona). Od Toma Dillmanna jsem se dozvěděla, že má sestru, která se jmenuje Charlotte.

Kdybyste mohli přidat jeden okruh do kalendáře GP2, jaký by to byl? Tak zněla moje další otázka, kterou jsem poslala několika závodníkům. James Calado by rád přidal Brands Hatch (ani se není co divit, Brit).

U této otázky jsem navíc na konec přidala přání hodně štěstí pro celou sezónu (James byl totiž první, kdo se této akce účastnil). A on odpověděl, že děkuje a dokonce se smajlíkem (ano, teď se chovám jako hysterická fanynka, ale když James je pro mě prostě ten nej). Marcus Ericsson by chtěl přidat Suzuku, protože tu trať miloval, když jezdil v Japonsku (to jsem ani nevěděla, že Marcus někdy závodil na Suzuce...). I odpověď Jolyona Palmera zněla Brands Hatch (Brit :-D ) a navíc k tomu přidal vysvětlení, proč vybral tento okruh, že prý je nejrychlejší a potřebujete na to mít velký koule :-D (v originále You need the biggest balls). Suzuku by chtěl i Tom Dillmann, protože je to tradiční okruh a výzva pro piloty.

Pro několik pilotů jsem vymyslela "velmi originální" otázku, a sice, jaký je jejich oblíbený okruh. Pro Felipeho Nasra je to Spa. Adrian Quaife-Hobbs odpověděl, že to má narovno mezi Silverstone a Spa.

Na začátku sezóny, když to začínalo, tak jsem dávala různé otázky. Takže Jamese Calada jsem se ptala na to, jestli si dává pro tuto sezónu nějaké cíle. Odpovědí bylo, že nic jiného nebere, jenom první místo (tak to bohužel nevyšlo :-( myslím ale, že zklamaný být nemusí). Adriana Quaife-Hobbse jsem se ptala, kdyby nebyl závodník, čím by pravděpodobně byl. Tak prý inženýrem (no, to by se chlapec musel hodně učit :-D ). 

PS. Omlouvám se za nadpis článku, ale nic lepšího mi na mysl nepřišlo. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: S piloty GP2 marit 08. 11. 2013 - 11:39
RE(2x): S piloty GP2 niki 08. 11. 2013 - 13:58