GP Indie 2013 - střípky

27. říjen 2013 | 19.49 |

Samozřejmě, že o souhrn závodu nepřijdete, ten sem přidám, ale ráda bych se vyjádřila ještě k něčemu. Nechci to tahat do článku o závodě a píšu to teď, dokud si pořádně pamatuju, co chci napsat :-D Nerada bych na to totiž zapomněla, protože momentálně mám potřebu se ke dvěma kauzám (nazvěme to tak) vyjádřit.

První z nich jsou Vettelovy donuty. Abyste věděli, o co jde, tak Vettel se dneska stal čtyřnásobným mistrem světa. No a po závodě slavil a dělal na trati donuty. Auto pak nechal na trati. Poté si ho a šéfa týmu povolali na kobereček traťoví komisaři. Dělat donuty je totiž v F1 zakázané. A navíc Vettel nedovezl auto do parc fermé. No nakonec z toho je pro Vettela napomenutí a pro tým Red Bull finanční pokuta ve výši 25000 euro. Na sociálních sítích se zvedla vlna kritiky. A já pořádně nechápu, k čemu ta kritika. Vettel musel vědět, že když to udělá, bude následovat trest. Na druhou stranu je hezké, že udělal show pro diváky. Já osobně musím říct, že tenhle zákaz je tak trochu mimo. Nicméně zákaz platí pro všechny stejně, oslavy titulu neoslavy, takže tu vlnu kritiky na traťové komisaře v tomto případě opravdu nechápu.

Dalším momentem, který musím okomentovat, je Kimiho rádiová komunikace. Respektive jedna část. A sice v době, kdy byl Romain těsně za Kimim, se v Kimiho rádiu ozvalo nevybíravé "Kimi, uhni, k*, z cesty!" (v originále "Kimi, get out of the f way!"). Na to Kimi odpověděl zhruba tohle: "Neřvi na mě, k*! Uvolním cestu, až se naskytne šance, ale ne v téhle rychlé zatáčce! (v originále "Don't f shout!"). Můj pohled na věc je takový, že Lotus si prostě potřeboval být jistý, že se mezi jejich jezdci nic nestane, že nedojde ke kolizi či něčemu podobnému. Navíc Romain byl očividně rychlejší a dnes prostě lepší. Je ale pravda, že to mohl Alan Permane říct trošku jinak a ne takhle vyhroceně. Akorát to tak nějak naznačuje, že v týmu není něco v pořádku. Nechápu však hysterické fanynky na twitteru a komentáře typu, že Permane by měl zemřít. Jako co to je? :-O To si říkají fanynky?? Jako pardon, ale mě by něco takového nikdy nenapadlo. Já musím říct, že jsem snad jediná Kimiho fanynka, kolem které to jde tak trochu mimo. Vůbec to neprožívám, jako některé. Já s tím souhlasím. Kimi na to dneska opravdu v závěru neměl, měl zničené pneumatiky a Romain jel perfektně. Je ale pravda, že mu to mohl Permane říct trošku vybíravějším způsobem. A známe Kimiho, takže se není čemu divit, že mu to vrátil stejnou mincí...

Teď přemýšlím, jestli jsem to opravdu napsala tak, jak jsem chtěla :-D Zdá se mi totiž, že to vyznívá úplně jinak, než jaký byl původní záměr...

Jo a ještě na jednu věc jsem si vzpomněla. Pirelli doporučilo jezdcům, že na měkkých pneumatikách by měli vydržet max. 15 kol a na středních max. 35 kol (a teď opravdu, ale opravdu doufám, že jsem to napsala správně). Po závodě Paul Hembery prohlásil, že je zklamaný, že některé týmy se nedržely jejich doporučení a na trati zůstaly déle. Tak to je snad věc týmů a jejich strategie, ne? A nebo se pan Hembery bál, že někdo bude mít defekt a všechno se na něj opět sesype?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře