GP Japonska 2013

27. říjen 2013 | 17.35 |
›

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod MotoGP. Závodní víkend však provázely komplikace, když páteční tréninky i ten sobotní byly kvůli povětrnostním podmínkám zrušeny. Odjela se pouze kvalifikace, která byla prodloužená a jela se pouze jedna část, ne Q1 a Q2, jak jsme letos zvyklí. V neděli ráno se odjel jeden trénink a závod. Z první řady do závodu startovali Jorge Lorenzo, Marc Márquez a Nicky Hayden. Ze druhé řady startovali Dani Pedrosa, Valentino Rossi a Andrea Dovizioso. V řadě třetí pak stáli Álvaro Bautista, Stefan Bradl (který již pro tento závod dostal zelenou) a Aleix Espargaró. Lukáš Pešek se sice nevešel do 107 % času vítěze, i tak ale mohl do závodu startovat, a to z 25. (posledního) místa. Luca Scassa, náhradník za Karla Abrahama, startoval z 20. pozice.

Po startu šel okamžitě na první místo Jorge Lorenzo. Za něj se dostal jeho týmový kolega Valentino Rossi. Za Rossim jeli Pedrosa a Márquez. Jenže Rossi udělal chybu a propadl se za oba piloty na továrních strojích Honda. O něco později Rossi chyboval znovu, tenkrát už to byla chyba větší, on vyjel mimo trať a propadl se až na 11. místo.

V té době už v závodě kvůli technické poruše nepokračoval ani Lukáš Pešek, ani Luca Scassa.

Jorge Lorenzo se držel na prvním místě, na druhé se dostal Marc Márquez a na třetí Dani Pedrosa. Všichni tři však jeli těsně za sebou. Postupem času ale začal Pedrosa ztrácet. Naopak Márquez se několikrát pokusil zaútočit. Chyboval však a Lorenzo si okamžitě vytvořil menší náskok.

Valentino Rossi se po úvodním zaváhání opět dostal do rytmu a posunoval se pořadím vpřed.

Z vítězství v závodě se radoval Jorge Lorenzo před Marcem Márquezem a Dani Pedrosou. Případná Márquezova korunovace mistrem světa se tak opět odkládá.

Na čtvrtém místě závod dokončil Álvaro Bautista, pátý byl Stefan Bradl, šestý Valentino Rossi, sedmý Cal Crutchlow, osmý Bradley Smith, devátý Nicky Hayden, desátý Andrea Dovizioso, jedenáctý Katsuyuki Nakasuga (který jel na divokou kartu), dvanáctý Colin Edwards (nejlepší pilot na motocyklu CRT), třináctý Randy de Puniet, čtrnáctý Andrea Iannone a patnáctý Yonny Hernández.

Nebodovali 16. Héctor Barberá, 17. Hiroshi Aoyama, 18. Danilo Petrucci, 19. Michael Laverty, 20. Claudio Corti, 21. Damian Cudlin a 22. Bryan Staring. Poslední tři byli o kolo zpět. Na obranu Claudia Cortiho ale nutno říct, že on během závodu upadl, motocykl zvedl, a poté pokračoval dál.

Nedokončili kvůli technické závadě Lukáš Pešek a Luca Scassa, kvůli pádu Aleix Espargaró.

V šampionátu stále vede Marc Márquez, který má 318 bodů. Na druhém místě je Jorge Lorenzo s 305 body a třetí je Dani Pedrosa, který má 280 bodů.

Další závod se odehraje ve španělské Valencii 10. listopadu. Je to poslední závod sezóny a zde se rozhodne o titulu mistra světa mezi Marcem Márquezem a Jorge Lorenzem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Na závod MotoGP už jsem měla budík :-D Takže jsme se dívala :-D A byla jsem nervózní, protože Marc, kdyby vyhrál a Jorge byl třetí, tak už slaví titul. A to néé! :-D Naštěstí naděje ještě žije, ale ve Valencii to teda bude asi trochu nervák...

Álvaro si 4. místem vyrovnal svůj letošní nejlepší výsledek. Chválím :-) Chválím i Stefana, který s tou zraněnou nohou dojel na super 5. místě :-) Škoda, že Vale udělal na začátku ty chyby, mohlo to být na čele závodu ještě o něco zajímavější...:-D

Aleixův pád mi přišel takový divný, úplně jako by najednou z té motorky vypadl :-O Taky pak byl náležitě rozčílený :-D Ale tak oslavy bráchova titulu mu to vynahradí, tím jsem si jistá ;-) :-D