GP Japonska 2013

27. říjen 2013 | 16.34 |
›

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod Moto2. Závodní víkend však provázely komplikace, když páteční tréninky i ten sobotní byly kvůli povětrnostním podmínkám zrušeny. Odjela se pouze kvalifikace, která byla prodloužená. V neděli ráno se odjel jeden trénink a závod. Ze svého prvního pole position v této kubatuře startoval Mika Kallio, kterého v první řadě doplnili Xavier Simeon a Johann Zarco. Z řady druhé startovali Simone Corsi, Rafid Topan Sucipto a Esteve Rabat. Ze třetí řady startovali Pol Espargaró, který se již po tomto závodě mohl radovat z titulu mistra světa, Dominique Aegerter a Mattia Pasini. Scott Redding, který se v minulém závodě zranil, dostal povolení závodit a startoval ze 14. místa.

Krátce po startu došlo k nehodě, do které se zapletli Dominique Aegerter, Alex Mariňelarena, Scott Redding a Esteve Rabat. Závod byl přerušen červenými vlajkami a všichni čtyři piloti byli převezeni do lékařského centra na ošetření. Aegerter si vykloubil rameno, ale do restartu byl puštěn. Startoval z posledního místa. Redding si poranil pravou ruku a záda, v případě Rabata se hovořilo o poranění nohy. Ani Rabat, ani Redding, ani Mariňelarena nebyli do restartu připuštěni. Bohužel, před pár okamžiky přišla zpráva, že Alex Mariňelarena si poranil levou ruku a najednou upadl do bezvědomí, takže musel být převezen do nemocnice. Doufejme, že nejde o nic vážného.

Restart se jel na 15 kol a nejlépe do něj vyrazil Pol Espargaró. Boj o titul měl ve svých rukou, jelikož jeho dva největší konkurenti Rabat a Redding do restartovaného závodu nestartovali. Druhý jel Mika Kallio a na třetím místě se po úvodních změnách nakonec usídlil Thomas Lüthi.

Pol Espargaró nic neponechal náhodě a v závodě zvítězil. Na druhém místě skončil Mika Kallio a na třetím Thomas Lüthi.

Čtvrtý byl Xavier Simeon, pátý Julián Simón, šestý Nicolas Terol, sedmý Alex de Angelis, osmý Dominique Aegerter, devátý Takaaki Nakagami, desátý Mattia Pasini, jedenáctý Anthony West, dvanáctý Marcel Schrotter, třináctý Axel Pons, čtrnáctý Gino Rea a na poslední bodované pozici skončil Sandro Cortese.

V šampionátu má Pol Espargaró 265 bodů, Scott Redding 224 bodů a Esteve Rabat 204 bodů. A to znamená jediné: Pol Espargaró se stal mistrem světa 2013 v kubatuře Moto2!

Na nás už čeká pouze poslední závod sezóny. Ten se odehraje 10. listopadu na španělském okruhu ve Valencii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závod jsem neviděla, a teď mě to docela mrzí. Třeba na to někde mrknu ze záznamu. Třeba...Co jsme si ale se ségrou našly na youtube, tak to byla ta nehoda z úvodu závodu. No řeknu vám, nic pěknýho :-( Doufám, že všichni budou opravdu v pořádku a pro nikoho z nich to nebude mít nějaké vážnější následky.

Co se týče Pola, tak: Hurá! :-) Je to skvělé :-)

Mám velkou radost z Miky, který vybojoval další pódium :-) Už to pole position naznačovalo, že by se mohlo zadařit. A zadařilo :-)

Xavier na 4. místě si také zaslouží pochvalu, stejně jako Dominique, který startoval ze 33. místa a navíc s vykloubeným ramenem a ještě skončil 8.! Gino vybojoval 2 bodíky a Sandro aspoň jeden ;-)

Mike di Meglio opět nezávodil, stejně jako Randy Krummenacher. Ten mimochodem pro příští sezónu mění tým. Pojede v týmu IodaRacing, což já hodnotím kladně :-) Pojede tam místo Johanna Zarca, který se dle drbů chystá do nového týmu Caterham :-) Tak uvídíme :-) Mimochodem, škoda Johanna. Bojoval o 4. místo, ale kvůli technické poruše musel odstoupit :-(