GP Japonska 2013

27. říjen 2013 | 15.58 |
›

Na japonském okruhu Motegi se jel další závod Moto3. Závodní víkend však provázely komplikace, když páteční tréninky i ten sobotní byly kvůli povětrnostním podmínkám zrušeny. Odjela se pouze kvalifikace, která byla prodloužená. V neděli ráno se odjel jeden trénink a závod. Do závodu z první řady startovali Alex Rins, Maverick Viňales a Alex Márquez. Do druhé řady se postavili Luis Salom, Jack Miller a Isaac Viňales. Třetí řadu obsadili Niccoló Antonelli, Hiroki Ono (domácí jezdec na divokou kartu) a Jonas Folger. Český pilot Jakub Kornfeil startoval ze 16. místa.

Do vedení se po startu dostal Márquez, zatímco Zulfahmi Khairuddin byl postrčen jiným jezdcem a skončil na zemi. Po kolizi upadli i Luis Salom a Isaac Viňales. Salom však v závodě pokračoval dál.

Na čele po pár kolech vystřídal Márqueze Maverick Viňales a na druhé místo se dostal Alex Rins. Navíc Luis Salom upadl podruhé a v závodě již nepokračoval, takže Rins měl jedinečnou šanci přiblížit se k titulu mistra světa.

V 11. kole se na druhé místo dostal Márquez a odsunul Rinse na místo třetí. O pět kol později udělal Rins chybu, dostal se mimo trať a propadl se až na 26. místo. Na místo třetí se tak najednou posunul Jonas Folger.

V závěrečných kolech závodu si to o vítězství rozdali Maverick Viňales a Alex Márquez. S těsným rozdílem se nakonec ze svého prvního vítězství v kariéře radoval Alex Márquez. Maverick Viňales byl druhý a Jonas Folger třetí.

Na čtvrtém místě skončil Miguel Oliveira, pátý byl Romano Fenati, šestý Jack Miller, sedmý John McPhee, osmý Niklas Ajo, devátý Niccoló Antonelli, desátý Brad Binder, jedenáctý Jakub Kornfeil, dvanáctý Livio Loi, třináctý Philipp Oettl, čtrnáctý Alan Techer a bod za patnácté místo získal domácí Hyuga Watanabe.

Kvůli tomu, že Salom a Rins nebodovali a Viňales skončil druhý, se zdramatizovalo pořadí v šampionátu. Vede Luis Salom, který má 300 bodů, druhý Maverick Viňales má 298 bodů a třetí Alex Rins má 295 bodů. A před námi je poslední závod sezóny. Ten tak slibuje velice zajímavou a dramatickou podívanou.

Jak již tedy bylo řečeno, čeká nás poslední závod sezóny. Ten se pojede ve španělské Valencii 10. listopadu.

---------------------------------------------------------------------------------

Upřímně vám říkám, že závod jsem bohužel neviděla. Jenže prostě ve 3 ráno jsem opravdu nebyla schopná vstát. Možná je to dobře. Kdybych viděla Luise na zemi a Rinse v boji o pódium, tak to by byl konec. A kdybych pak viděla Rinse, jak se propadl mimo body, tak to by byl už úplný konec. Takhle brzo ráno a moje nervy by byly úplně v háji. A celý den přede mnou...:-P :-D

Je škoda, že Luis nedokončil, je to jeho první nedokončený závod v sezóně a já taky doufám, že poslední. Bohužel nevedlo se ani jeho týmovým kolegům. Zulfahmi skončil hned v prvním kole, když byl sražen jedním ze soupeřů. A Arthur Sissis zase skončil 16., tedy první mimo body. Tým Red Bull KTM tak skončil v tomto závodě bez bodů. Poprvé v sezóně...

Chválím Niklase Aja za 8. místo :-) Jack Miller opět předvedl dobrý závod, když byl 6. Sakra, ten kluk by si už taky zasloužil vybojovat pódium :-)

K závodu samotnému se nicméně nemá cenu moc vyjadřovat, jelikož jsem ho neviděla a nechci plácat hlouposti. Tak je lepší radši mlčet ;-)

Nicméně na Valencii se těším, ačkoliv to bude dost o nervy. A štve mě, že můj druhý nejoblíbenější okruh v kalendáři musí být posledním závodem sezóny. Akorát z toho pak mám blbou náladu..:-( :-D