Ben Spies oznámil konec závodní kariéry

26. říjen 2013 | 14.28 |
› 

Svůj osobní pohled na věc přidám v jiném článku a pravděpodobně si na to dám nějaký čas. Kdybych to psala teď, tak bych totiž pravděpodobně vypadala jako typická hysterická fanynka (což stejně asi jsem, takže to vyjde nastejno :-P ). V tomto článku však přináším oficiální vyjádření týmu Ducati, s jejichž týmem Pramac Ducati MotoGP podepsal loni Ben smlouvu na tento a příští rok. Letos toho však kvůli zranění moc neodjel.

Tiskové vyjádření Ducati:

Ducati Motor Holding a Ben Spies dnes oznamují, že Američan nebude v roce 2014 závodit poté, co se obě strany dohodly ukončit současnou smlouvu s italským výrobcem. Devětadvacetiletý Texasan podepsal na konci loňské sezóny s Ducati dvouletou smlouvu na roky 2013 a 2014 jako součást závodního týmu Ignite Pramac Racing Team.

Ben byl většinu sezóny mimo hru kvůli zranění pravého ramene, které utrpěl v říjnu 2012 při závodění pro jiného výrobce. Když začal v roce 2013 jezdit pro tým Pramac, rychle se ukázalo, že není zcela vyléčen ze svého zranění a musel na svém rameni podstoupit další rehabilitace. Bohužel, když se vrátil v srpnu na trati v Austinu, zažil další komplikace, protože na konci jednoho z tréninků upadl.

Výsledkem byly operace na obou jeho ramenech, které daly Spiesovi pocit, že jeho fyzické schopnosti závodit příští rok zůstávají stále otázkou a bylo učiněno společné rozhodnutí, kdy Ducati a Ben odhalili, že Bena uvolňují ze svých požadavků závodit v roce 2014.

Mistr světa superbiků z roku 2009, trojnásobný šampión AMA superbiků a vítěz závodu MotoGP oznámil svůj odchod z tohoto sportu následovně: "Měl jsem velké naděje ohledně závodění s Ducati a Ducati mě neuvěřitelně podporovala během tohoto náročného roku a já jsem nesmírně zklamaný, že jsem s Ducati nebyl schopný naplnit své osobní cíle a cíle týmu. Chci poděkovat každému ze závodních organizací, továren, týmů a všem svým fanouškům za to, jak mi pomohli a podporovali mě během mojí kariéry. Nikdy jsem nesnil, že bych mohl dosáhnou takové úrovně úspěchu, jakou jsem v uplynulých 20 letech závodění měl, ale nadešel čas zastavit se a já to dělám s velkým smutkem."

Spiesova manažerka a maminka v jedné osobě, Mary Spiesová dodala: "Kdekoliv Ben během let závodil - od AMA, přes WSBK až po MotoGP - vždycky cítil vřelost a uznání od organizátorů, okruhů, týmů a fanoušků. Jsme jim všem vděční za jejich podporu."

Projektový ředitel Ducati MotoGP, pan Paolo Ciabatti prohlásil: "Měli jsme velká očekávání, když Ben loni přišel k Ducati v MotoGP a opravdu jsme doufali, že se plně zotaví ze svých zranění z nehody v Indianapolis a bude pro nás v budoucnu pokračovat v závodění. Nicméně chápeme důvody jeho rozhodnutí a respektujeme to. Je opravdu velká škoda pro náš sport, že Ben už nebude závodit, protože, podle našeho názoru, je to jeden z nejtalentovanějších pilotů na světě. Bude nám chybět a do budoucna mu přejeme jen to nejlepší."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře