Daniil Kvyat pilotem Toro Rosso v roce 2014

22. říjen 2013 | 13.26 |

Mám pro vás zajímavou novinku. Tým Toro Rosso včera večer (v pondělí) oznámil, že za jejich tým bude jezdit mladý Rus Daniil Kvyat, který v týmu nahradí Daniela Ricciarda. Ten příští rok přestupuje do týmu Red Bull. Nutno podotknout, že Toro Rosso je sesterský tým Red Bullu, když název Toro Rosso znamená to samé, co Red Bull, akorát je to italsky. Kvyat letos jezdí v kategorii GP3 a během závěrečného víkendu příští týden bude útočit na titul.

Kvyat byl pro tým jednou z možností. Dále se hovořilo o jiném pilotovi z GP3 a to Carlosi Sainzi mladším. Největším favoritem na tohle místo ale byl portugalský pilot António Félix da Costa. Ten jezdí ve Světové sérii renault. Všichni tři samozřejmě patří do akademie Red Bullu.

Kvyat tak bude příští sezónu týmovým kolegou Jean-Erica Vergneho. Tedy alespoň tak by to mělo být. U Toro Rosso člověk nikdy neví.

Mě osobně to překvapilo. A spíš nemile. Kvyata nemám ráda, to tady přiznávám, a od té doby, co má v GP3 našlápnuto na titul, tak se modlím za to, aby se to nestalo. Já nepopírám, že talent asi má, ale nemůžu si pomoct, něco mi na něm nesedí. To je ovšem můj osobní pocit, a nikomu to samozřejmě nevnucuju. Felix da Costa by byl, dle mého, lepší volba. Musím poznamenat, že ani jeho nemám ráda, ale do Toro Rosso by se mi prostě hodil a myslím, že by si to i zasloužil víc než Kvyat.

Pak ještě nechápu jednu věc. Helmut Marko si strašně protiřečí. Alespoň mi to tak přijde. Protože on již dříve řekl, že Sainz jr. v Toro Rosso příští rok určitě nebude, protože je na to příliš mladý. A co udělal? Podepsal smlouvu s Kvyatem, který se narodil ve stejném roce jako Sainz, tedy v roce 1994. Tak v tom případě je i Kvyat na to ještě mladý, nebo ne? 

Všichni asi tušíme, o co tady jde. Příští rok by se totiž měla konat velká sláva, a sice historicky první Velká Cena Ruska na okruhu v Sochi. 

No a my najednou máme na roštu dva ruské piloty. Dřív o ně nikdo neměl zájem a najednou...I když uvidíme, jak to bude se Sirotkinem, který je mimochodem ještě mladší než Kvyat. On je totiž ročník 1995 (v F1 bude pilot o 5 let mladší než jsem já :-O ). A stále nedostal superlicenci, aby mohl v F1 závodit, nicméně místo u Sauberu by měl mít jisté.

Upřímně, já jsem ze Sirotkina vůbec nebyla nadšená, ale mám pocit, že tohle oznámení Kvyata je ještě horší...Já nechci být zlá, nebo vysazená proti němu, ale nemůžu si pomoct.

Další věcí je Jean-Eric. S Toro Rosso by měl mít smouvu na příští rok, ale už včera večer jsem narazila na drby, že prý dostal možnost, aby si hledal jiné místo. Nevím, jestli je to pravda, nebo si to někdo vymyslel, ale mě už nepřekvapí asi nic. Známe postupy Toro Rosso. Ani bych se nedivila, kdyby se tam ten Felix da Costa ještě dostal a jezdil jako týmový kolega Kvyata...

Přestupy pro příští sezónu jsou z mého pohledu zatím katastrofa...Pořád čekám na dobrou zprávu a ta pořád nepřichází...Ale to už tak bývá, že někteří fanoušci jsou nadšení, někteří nikoliv...

Jen si to vezměte. Začlo to Kimim, který se vrací do Ferrari. U toho stále nevím, jestli mám radost nebo ne. Stále mám takové smíšené pocity...Ale podporovat ho budu vždycky, to jo...Daniel do Red Bullu. Další smíšené pocity. Daniel si zaslouží jezdit ve velkým týmu, ale když já ten Red Bull tak nerada...Felipe odchází od Ferrari a již zmíněný Kimi od Lotusu...Sirotkin do Sauberu, Kvyat do Toro Rosso...Sergio stále nemá smlouvu na příští rok, McLaren pořád vykládá, jak je s ním teď spokojen, ale prodloužení smlouvy pořád odkládá...Budoucnost Nica Hülkenberga ve hvězdách...Budoucnost Estebana a Valtteriho pravděpodobně ještě dál než ve hvězdách...Alespoň, že Romain by měl zůstat u Lotusu a Jules u Marussie, to jsou zatím jediné dvě dobré zprávy. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře