GP Austrálie 2013

20. říjen 2013 | 19.42 |
› 

Na australském okruhu Phillip Island se jel další závody kubatury Moto2. Z první řady startovali Pol Espargaró, Esteve Rabat a Jordi Torres. Ve druhé řadě stáli Alex de Angelis, Thomas Lüthi a Mika Kallio. V řadě třetí pak byli Sandro Cortese, Nicolas Terol a Mattia Pasini. Lídr pořadí Scott Redding do závodu nemohl zasáhnout, protože v kvalifikaci upadl a poranil si levé zápěstí, které mu bylo ještě v sobotu operováno.

Již před závodem bylo jasné, že se pojede pouze na 13 kol a to kvůli problémům s pneumatikami.

Po startu se do vedení dostal Pol Espargaró. Za něj se zařadili de Angelis, Lüthi, Rabat a Torres.

Krátce po startu upadl Axel Pons, ale motocykl zvedl a pokračoval v závodě dál.

Penalizaci za ulitý start dostali Axel Pons, Takaaki Nakagami a Marcel Schrotter.

V dalším kole upadli Mattia Pasini a Julián Simón, kteří se pohybovali na slušných pozicích v TOP 10.

V závodě však stále vedl Espargaró. Druhý se držel de Angelis a třetí Lüthi. Tlačil se na ně také Jordi Torres. Naopak Esteve Rabat udělal chybu a propadl se na 9. místo.

V 10. kole se Torres dostal na třetí místo. De Angelis se naopak propadl a byl až 6. V té době se také Lüthi dotáhl na vedoucího Espargara a přiblížil se k nim i Torres.

Pol Espargaró však nedovolil, aby ho ve vedení závodu někdo ohrozil a dojel si pro vítězství. Druhý skončil Thomas Lüthi a třetí Jordi Torres.

V závěru závodu ještě upadli Johann Zarco, Xavier Simeon, Alex Mariňelarena a Louis Rossi.

Za pódiovými pozicemi skončili 4. Simone Corsi, 5. Alex de Angelis, 6. Dominique Aegerter, 7. Mika Kallio, 8. Esteve Rabat, 9. Nicolas Terol a 10. Anthony West. Bodované pozice ještě doplnili 11. Sandro Cortese, 12. Ricard Cardús, 13. Danny Kent, 14. Gino Rea a 15. Doni Tata Pradita.

Absence Scotta Redding vše zamíchala, protože Redding zůstal na svých 224 bodech a propadl se celkově na druhé místo. Do vedení se dostal Pol Espargaró, který má 240 bodů. Třetí je Esteve Rabat s 204 body.

Další závod se jede hned příští týden a to na japonském okruhu Motegi.

----------------------------------------------------------------------------------------

Nejprve bych chtěla říct, že ani tento závod jsem neviděla. Takže opravdu doufám, že uvedené informace jsou pravdivé.

Polovo vítězství mi udělalo radost :-) Naopak Scotta je mi líto. V minulém článku jsem prohlašovala, že mám ráda oba, ale kdybych si měla vybrat, tak říkám Pol. Nikdy to ale není hezký, když se o titulu rozhoduje z důvodů zranění jednoho z daných bojovníků...

Mile mě překvapilo 5. Simone Corsiho i 6. místo Alexe de Angelise. Koněčně má také tým Forward nějaký důvod k radost :-)

Sedmé místo Miky není úplně špatné :-) A Sandrovo 11. místo se mi také líbí :-) Avšak on s tím, alespoň podle toho, co napsal na svém twitteru, zas až tak spokojený není. Danny Kent opět bodoval, což je super a první body vybojoval Gino Rea! :-) A koukám, že Pradita má 1 bod. Překvapil.

Nevím, jestli má smysl připmínat, že pár mých dalších oblíbenců je stále na marodce a nejede. Ano, jsou to Mike di Meglio a Randy Krummenacher. Pro Mike už sezóna asi skončila, Randy by se mohl objevit v závěrečném závodě ve Valencii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře