GP Malajsie 2013

13. říjen 2013 | 17.16 |
›

Na malajském okruhu Sepang se jel další závod MotoGP. Z první řady do závodu startovali Marc Márquez, Valentino Rossi a Cal Crutchlow. Ve druhé řadě stáli Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Álvaro Bautista. V řadě třetí pak byli Bradley Smith, Andrea Dovizioso a Aleix Espargaró. Lukáš Pešek startoval jako 22. (předposlední) a Karel Abraham se závodu neúčastnil a do konce sezóny už ho ani v závodech neuvidíme. Místo něj jel opět Luca Scassa, který startoval z 20. místa.

Do závodu nestartoval Stefan Bradl, který si během čtvrtého sobotního tréninku při pádu zlomil pravý kotník. Ještě ten den byl v Malajsii operován.

Po startu šel do čela Lorenzo, ale velice dobrý start předvedli i Pedrosa, Márquez a Rossi.

Penalizaci průjezd boxovou uličkou za předčasný start dostali Colin Edwards, Héctor Barberá a Michael Laverty.

V pátém kole se před Lorenza na první místo dostal Dani Pedrosa. Lorenzo poté svedl krásnou bitvu o druhé místo s Marcem Márquezem, kterou pro tentokrát vyhrál. O několik kol později se před něj Márquez přeci jen dostal.

Pedrosa pomalu zvyšoval svůj náskok. Druhý Márquez se také začal vzdalovat Lorenzovi. Na čtvrtém místě jel osamoceně Valentino Rossi. Bitva byla o páté místo mezi Calem Crutchlowem a Álvarem Bautistou.

V té době už závod z technických důvodů vzdali Andrea Iannone, Damian Cudlin, Lukáš Pešek a Nicky Hayden a také Michael Laverty, který spadl.

Závod bez vážnějších obtíží vyhrál Dani Pedrosa před svým týmovým kolegou Marcem Márquezem a Jorge Lorenzem. Valentino Rossi byl opět čtvrtý. Boj o páté místo nakonec vyšel lépe pro Álvara Bautistu a na Cala Crutchlowa tak zbylo místo šesté. Sedmý byl Bradley Smith, osmý Andrea Dovizioso, devátý Aleix Espargaró (nejlepší CRT) a desátý Yonny Hernández.

Dále bodovali 11. Hiroshi Aoyama, 12. Randy de Puniet, 13. Claudio Corti, 14. Héctor Barberá a 15. Colin Edwards.

Nebodovali 16. Danilo Petrucci, 17. Luca Scassa a 18. Bryan Staring.

Jak již bylo řečeno, tak nedokončili Andrea Iannone, Damian Cudlin, Nicky Hayden, Lukáš Pešek a Michael Laverty.

V šampionátu i nadále vede Marc Márquez s 298 body. Druhý je Jorge Lorenzo, který má 255 bodů a třetí je Dani Pedrosa s 244 body.

Další závod se jede příští víkend na australském Phillip Islandu.

-------------------------------------------------------------------------------------

Musím říct, že Danimu to vítězství moc přeju. Po těch trablech si to vážně zasloužil. A bylo krásné vidět tu jeho radost :-) Jorge sice třetí, ale pořád je to pódium a je to lepší než nic ;-)

Vale skončil opět čtvrtý. Pěknou bitvu svedli Álvaro a Cal a upřímně řečeno jsem ráda, že tu bitvu vyhrál Álvaro.

Dobře se opět předvedl Bradley Smith, Aleix byl opět nejlepší CRT a Hernández při svém druhém závodě v týmu Pramac dosáhl na TOP 10.

Technických problémů bylo víc než dost. Škoda hlavně Nickyho.

Jak už ode mě víte z minulého článku, Ben už do konce sezóny nepojede :-( Místo něj jede právě Hernández. A pro mě ten závod tak nějak ztrácel smysl, když tam můj nej nebyl. Místo něj jsem si vytyčila jako takového dalšího oblíbence Stefana. Jenže ten taky nejel. Kdo by to byl řekl, že zrovna mě bude líto, že Stefan nejede a bude mi v závodě chybět. Ještě před nějakými dvěma roky asi nikdo :-D