GP Malajsie 2013

13. říjen 2013 | 15.56 |
› 

Na malajském okruhu Sepang se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Thomas Lüthi a Pol Espargaró. Ve druhé řadě stáli Johann Zarco, Mika Kallio a Takaaki Nakagami. Ze třetí řady startovali Alex de Angelis, Xavier Simeon a Jordi Torres. Lídr šampionátu Scott Redding startoval z 10. místa.

Po startu šel do čela poleman Esteve Rabat. Za něj se zařadili Pol Espargaró a Thomas Lüthi.

O několik chvil později byl závod přerušen červenými vlajkami. Na konci pole se totiž stala hromadná nehoda. Podle všeho byl Axel Pons postrčen zezadu nějakým jiným jezdcem a dostal highsider. Jeho motorka zůstala ležet na trati a přes ni přepadl další pilot, a pak další. Kromě Ponse byli do nehody zapleteni Decha Kraisart (thajský jezdec jedoucí na divokou kartu), Fadli Immammuddin (indonéský pilot, který jel místo stále zraněného Mike di Meglia), Zaqhwan Zaidi (domácí borec, který jel místo zraněného Randy Krummenachera) a Ezequiel Iturrioz. Naštěstí by všichni měli být v pořádku.

Po restartu se do čela opět dostal Rabat a opět ho následovali Lüthi s Espargarem. Lüthi se dostal na druhé místo před Španěla. Za nimi jel Takaaki Nakagami, toho ale později překonal jak Aegerter, tak i Kallio.

Esteve Rabat svým soupeřům pomalu ujížděl. Za ním jela dvojice Lüthi a Espargaró a za nimi jela dvojice Aegerter a Kallio. V 9. kole z restartovaných 12 se Mika Kallio dostal před Dominiquea Aegertera. O dvě kola později předjel Pol Espargaró Thomase Lüthiho a dostal se tak na druhé místo.

Ze suverénního vítězství se radoval Esteve Rabat. Druhý skončil jeho týmový kolega Pol Espargaró a třetí Thomas Lüthi.

Na čtvrtém místě dokončil Mika Kallio, pátý byl Dominique Aegerter, šestý Johann Zarco, sedmý Scott Redding, osmý Takaaki Nakagami, devátý Jordi Torres a nejlepší desítku doplnil Julián Simón.

Bodovali ještě 11. Simone Corsi, 12. Danny Kent, 13. Anthony West, 14. Ricard Cardús a 15. Marcel Schrotter, který do restartu startoval z boxové uličky.

V šampionátu stále vede Scott Redding, který má 224 bodů. Druhý Pol Espargaró se mu ale přibližuje, když má 215 bodů. Třetí je Esteve Rabat se 196 body, a ten také ještě není ze hry venku o titul mistra světa.

Další závod se jede příští víkend na australském Phillip Islandu.

----------------------------------------------------------------------------------

Upřímně vám musím říct, že jsem minimálně půlku závodu neviděla. I tu nehodu na začátku jsem viděla až potom v opakovaných záběrech. No jo no, když on se ten závod kryl se závodem F1 na Suzuce...

Musím říct, že ačkoliv Rabata nemám ráda a vůbec mu nefandím, tak ho musím pochválit. To, co se mu tento víkend povedlo, chce obdiv. Vyhrál totiž všechny 3 tréninky i kvalifikaci, a také ranní nedělní warm up, a poté i závod. Tedy vše, co se vyhrát dalo. Klobouk dolů!

Polovi gratuluji k dalšímu pódiovému umístění. Já mám teda ráda jak jeho, tak i Scotta Reddinga, ale když si mám v boji o titul vybrat, tak říkám Pol ;-)

Chválím i Thomase Lüthiho, který se po nějaké době zas podíval na stupně vítězů :-)

Super závod pro Miku, Dominiquea, Johanna :-) Chválím i Dannyho Kenta za 12.

místo. Další skvělé body :-)

Jinak, doufám, že všichni, co se zapletli do té nehody, jsou opravdu v pořádku.

V závodě jel opět Gino Rea. Tentokrát ne s českým týmem Montáže Brož, protože s nima má smlouvu jenom na evropské závody, ale jako náhrada za zraněného Alberta Moncaya v týmu Arguiňano. Na začátku závodu se málem také dostal do té nehody, ale naštěstí se jí dokázal vyhnout. Nakonec skončil 18.

Ještě bych měla zmínit mé další oblíbené závodníky, jenže ono moc není koho zmiňovat :-/ Mike di Meglio se stále léčí. Randy Krummenacher také nejel, doktoři mu cestu na asijskou část závodů zakázali. No a Sandro Cortese...S ním to vypadalo slibně. Bojoval o krásné body. Přišla poslední zatáčka posledního kola a pád :-( Mě to tak mrzí :-( Mimochodem, Sandro spadl v zatáčce, ve které si loni zajistil titul mistra světa. Já vím, že vám to možná nepřijde podstatný, ale já jsem to sem prostě napsat musela ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře