Odpočívej v pokoji, Marío

11. říjen 2013 | 13.40 |

Mám pro vás smutnou zprávu. Dnes ráno umřela María de Villotaová, která dříve působila jako testovaní pilotka týmu Marussia. Našli ji v jejím hotelovém pokoji v Seville, kde měla představovat svou biografickou knihu, kterou sama napsala, "Život je dar", která shodou smutných náhod má vycházet v pondělí. Přivolaní lékaři už ji nedokázali zachránit. Bylo jí 33 let.

Vše potvrdila její rodina na její oficiální facebookové stránce. Tam napsali: "Drazí přátelé, María nás opustila. Musela jít do nebe jako všichni andělé. Děkujeme Bohu za další rok a půl, který nám ji nechal."

Zhruba před rokem a půl měla María vážnou nehodu při testování Formule 1 na rovince. Tenkrát narazila do vysuté plošiny jednoho z nákladních vozů a utrpěla vážné poranění hlavy a také přišla o pravé oko. Měla ale i spousta dalších zranění. Bojovala však o návrat zpět a vše nasvědčovalo tomu, že se s tím vyrovnává.

Co bylo příčinou jejího úmrtí zatím není známé, podle lékařů ale zemřela přirozenou smrtí.

Čest její památce!

------------------------------------------------------------------

Já musím říct, že tahle zpráva mě hodně zasáhla a šokovala a stále mi to tak nějak nedochází. 

Maríu jsem obdivovala už před tou nehodou. Líbilo se mi, jak bojuje za to, co má ráda a jak chce dělat to, co ji baví a chce se prosadit v prostředí, které spíše patří mužům. Po té nehodě jsem ji obdivovala za to, jak vše relativně zvládla a vyrovnala se s tím.

Co přesně se jí stalo, tedy stále není jasné. To se terpve ukáže. Já tady nechci šířt nějaké hypotézy. Myslím si však, že se mohlo jednat o nějaký následek té nehody. Některá média teď přišla s tím, že to byl infarkt.

Ať tak nebo tak, ztratili jsme mladou ženu, která stále měla život před sebou, ať už se jí v minulosti přihodilo cokoliv. 

Odpočívej v pokoji, Marío.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře