Zulfahmi Khairuddin míří na svůj domácí závod

8. říjen 2013 | 21.46 |
› 

O tomto víkendu se koná Velká cena Malajsie v MotoGP na okruhu Sepang. Loni byl tento závod speciální, protože v kategorii Moto3 domácí Zulfahmi Khairuddin získal pole position a poté i umístění na stupních vítězů, konkrétně to bylo druhé místo. Letos přijíždí Zulfahmi domů se zraněním, které se přivodil pádem v Aragónu. Poranil si ruku a ve Španělsku podstoupil menší operativní zákrok. Na závod by však měl být připraven.

zulfahmi_khairuddin_2013_1

Co si pamatuješ ohledně loňské GP Malajsie?
Byl to pro mě velmi dobrý víkend. Od prvního tréninku až do závodu jsem byl velmi silný, hlavně v některých rozdílných úsecích tratě. Měl jsem skvělé měřené kolo během kvalifikace a získal jsem své první pole position v kariéře. Bylo úžasné, vidět všechny fanoušky, kteří mě přišli podpořit. Myslím, že to byl, co se týče návštěvnosti, historicky nejlepší malajský závod.

Bylo pro tebe překvapením, že jsi byl mezi nejlepšími piloty od prvního tréninku?
Ano, byl jsem velmi překvapený. Na motorce jsem se cítil velmi dobře a byl jsem schopný na to hodně tlačit, abych zůstal na čele výsledkové listiny. Užíval jsem si to, cítil jsem se velmi pohodlně a tým mi věřil a tlačil mě, abych jel dobře. Myslím si, že to byl klíč k tak krásnému víkendu.

Jaká je tvá nejvíce speciální vzpomínka na tento víkend?
Obrovské množství lidí, kteří na Sepang přišli. Bylo to opravdu úžasné. Ostatní malajští piloti a já jsme od nich dostali tolik podpory. Byl jsme velmi překvapený a vypadalo to, jako bych byl na fotbalovém hřišti a právě dal gól, taková byla jejich reakce. Jsem velmi šťastný, že lidé z mojí země se zajímají o MotoGP. Doufám, že to bude pokračovat i v budoucnu.

Co bylo lepší? Pole position nebo druhé místo v závodě?
Rozhodně pódium. Myslím si, že v kvalifikaci jsem ze sebe dal všechno, ale neočekával jsem pole position. Nicméně nejdůležitější je být dobrý v závodě, protože za to se počítají body.

Z osobní stránky věci, co ze závodu pro tebe vyniká?
Hned od prvního kola to všechno bylo speciální. Ale myslím, že posledních sedm kol bylo nejpozoruhodnějších. Začalo pršet a my jsme museli ubrat na tempu. Nicméně, museli jsme jet závod tak, jak bylo možné, protože hrozila červená vlajka a to, že by závod mohl být předčasně ukončen. V posledním kole jsem udělal velkou chybu v poslední zatáčce a Sandro (Cortese) mě předjel.

Pamatuješ si nějakou speciální zprávu nebo gratulaci?
Mnoho. Všechny byly speciální. Spousta lidí si na mě vzpomněla a já na to nikdy nezapomenu. A také jsem měl narozeniny! Dokonce Valentino Rossi mi gratuloval na twitteru! Tohle bylo rozhodně jedno z nejlepší přání, které mě hodně překvapilo.

Co očekáváš od GP Malajsie 2013?
Doufám, že všechno půjde dobře a že budu vepředu v každém tréninku i v závodě.

Budu se zejména soustředit na svou jízdu. Pár dní před závodem budu pracovat na tom, abych se pokusil vyléčit ze zranění, budu chodit na rehabilitace, ale nemám z tohoto problému obavy. Musím myslet jenom na závod.

Myslíš si, že letošní závod bude více náročný než ten loňský?
Vypadá to tak. Když se podíváte na letošní závody, časy na kolo se značně zlepšily ve všech závodech a není pochyb o tom, že v Sepangu to bude stejné. Je také pravda, že letos jsou tu tři piloti, kteří si jedou to svoje. Myslím si, že není možné se s nimi udržet. Nicméně jsem přesvědčený, že s tvrdou prací můžeme být mezi nejlepšími.

Cítíš nějaký tlak, když jedeš doma?
Upřímně řečeno, ne. Jistě, že je tu určitý druh tlaku, když jedete svou domácí GP, ale není to pro mě problém. Musím si tuhle šanci užívat. Je to skvělý dar. Ne každý pilot má šanci závodit před svými domácími fanoušky.

Připravuješ se nějak jinak?
Tento rok ano, ale je to z důvodu, že jsem měl v Aragónu vážný pád. Pracuji na tom, abych byl na závod připravený.

Jaké jsou dny před samotnou GP?
Protože je to můj domácí závod, tak mám tento týden na programu hodně akcí a aktivit. Nicméně všechno je pod kontrolou a jsem rád, že mohu navázat kontakt s fanoušky, kteří přichází na závod.

Jaké je zatím tvé celkové hodnocení této sezóny?
Musím říct, že výsledky nejsou tak dobré, jak jsem očekával. Letos je to trochu náročné, protože jsem potřeboval nějaký čas na přizpůsobení se novému motocyklu. Některé závody byly dobré, některé už moc ne. I přes to tým pracuje velmi tvrdě, aby pro mě našel ideální nastavení a nyní můžu říct, že jsme na dobré cestě, abychom byli mezi nejlepšími. Od závodu v Misanu jsou moje sebedůvěra a pocity den ode dne lepší.

Zdroj: ajo.fi
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře