GP Aragonu 2013

29. září 2013 | 18.22 |
› 

Ve španělském Aragonu se jel další závod MotoGP. Z první řady do závodu startovali Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Ve druhé řadě stáli Valentino Rossi, Stefan Bradl a Álvaro Bautista. Lukáš Pešek startoval jako 23. Karel Abraham se závodu ze zdravotních důvodů neúčastnil a až do konce sezóny už se ani žádného závodu nezúčastní. Nahradil ho italský závodník Luca Scassa, který jezdí v Supersportech za jiný český tým, a sice za Intermoto.

Kromě změny v českém týmu AB Cardion byly ve startovní listině i další změny. Yonny Hernández jel a až do konce sezóny pojede v týmu Pramac Ducati místo Bena Spiese, který se už letos do MotoGP nevrátí. No a místo Hernándeze jel v týmu Paula Birda australský závodník Damian Cudlin.

V poli jsme také v den závodu měli dva oslavence. Dani Pedrosa slavil 28. narozeniny a Andrea Dovizioso svůj 200. závod.

Ještě před samotným startem měl technické problémy Héctor Barberá, takže musel startovat z boxové uličky.

Po startu šel do čela Jorge Lorenzo, který si vybudoval menší náskok. Za něj se zařadili Márquez a Pedrosa. Ihned po startu upadli Michael Laverty a Danilo Petrucci a do kontaktu s nimi se dostal i Luca Scassa, který vyjel mimo trať.

Pedrosa s Márquezem se dotahovali na Lorenza, ale také bojovali mezi sebou. V pátém kole se Pedrosa dostal před Márqueze. V následujícím kole se Márquez pokusil předjet Pedrosu, jenže vyjel mimo trať. Následně na to dostal Pedrosa high sider a upadl.

Márquez pokračoval na druhém místě a dotahoval Lorenza. To už nepokračoval ani Damian Cudlin, který zajel do boxů.

Na třetí místo se tak dostal Valentino Rossi. Ten to však neměl jednoduché, protože bojoval ve skupince s Bautistou, Bradlem a Crutchlowem.

Problémy Héctora Barbery neustávaly, a tak v 8. kole zajel do boxů a závod tak pro něj skončil.

Marc Márquez se dotáhl na Jorge Lorenza a začal na něj dotírat. Ve 14. kole se mu podařilo ho předjet a snažil mu vzdálit.

Na třetí místo před Rossiho se dostal Bautista. Do boje se však snažil zamíchat i Bradl, zatímco Crutchlow číhal z povzdálí.

Marc Márquez nakonec svým soupeřům nedal šanci a dojel si pro další vítězství v MotoGP. Druhý skončil Jorge Lorenzo a třetí místo nakonec vybojoval Valentino Rossi.

Na 4. místě skončil Álvaro Bautista, 5. byl Stefan Bradl, 6. Cal Crutchlow, 7. Bradley Smith, 8. Andrea Dovizioso, 9. Nicky Hayden, 10. Andrea Iannone, 11. Aleix Espargaró (nejlepší CRT), 12. Yonny Hernández, 13. Randy de Puniet, 14. Hiroshi Aoyama a 15. Claudio Corti.

Nebodovali 16. Colin Edwards, 17. Luca Scassa, 18. Bryan Staring a 19. Lukáš Pešek.

Nedokončili Michael Laverty, Danilo Petrucci, Damian Cudlin, Dani Pedrosa a Héctor Barberá.

V celkovém pořadí vede Marc Márquez, který má 278 bodů. Druhý je Jorge Lorenzo s 239 body a třetí Dani Pedrosa má 219 bodů.

Další závod se koná 13. října na malajském okruhu Sepang. Tím začíná náročná asijská část, kdy ve třech týdnech jsou na programu tři závody.

Již během závodu vyšlo najevo, že mezi Márquezem a Pedrosou přeci jen došlo k malému kontaktu. Márquez, když se pokoušel Pedrosu předjet, ale vyjel mimo trať, jemně zavadil o jeho motocykl, čímž mu poškodil nějaký kabel, kvůli čemuž Pedrosovi přestala fungovat kontrola trakce a on dostal high sider a havaroval. Po závodě bylo oznámeno, že vše vyšetřuje FIM.

-------------------------------------------------------------------------

Mě to nejprve nepřišlo, že by mezi Márquezem a Pedrosou došlo ke kontaktu, ale vše tomu opravdu nasvědčuje. Nemyslím si však, že by to bylo na penalizaci. No ale tak známe ta rozhodnutí komisařů....uvidíme...podle prognóz, které jsem viděla, to nevypadá, že by Márqueze měli penalizovat, spíš to vypadá, že dostane nějaké trestné body. Teď ale záleží na tom, kolik by jich potenciálně dostal, za 4 body už je totiž nějaká penalizace (start z konce roštu, myslím).

Mě osobně se nejvíc líbil souboj mezi Valem, Álvarem, Stefanem a Calem. Přála jsem si, ať to 3. místo vybojuje Stefan, když to nevypadalo, tak jsem chtěla, aby to udržel Álvaro, protože ten by si bednu určitě také zasloužil. Tím samozřejmě nechci říct, že si to Valentino nezasloužil. Spíš naopak. Po těch čtvrtých místech se mu konečně povedla bedna.

Sedmé místo pro Smithe je také velmi slušný výsledek. A Aleix byl opět nejlepší CRT :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře