GP Aragonu 2013

29. září 2013 | 17.53 |
›

O víkendu se jel další závod Moto2. Tentokrát se vše konalo ve španělském Aragonu. Z první řady do závodu startovali Nicolas Terol, Esteve Rabat a Pol Espargaró. Ve druhé řadě stáli Takaaki Nakagami, Jordi Torres a Simone Corsi. V řadě třetí pak stáli Julián Simón, Alex De Angelis a Sandro Cortese. Závodu se účastnil i český tým Montáže Brož, jejich jezdec Gino Rea startoval z 21. místa.

Po startu šel okamžitě do čela Nicolas Terol a svým soupeřům hned začal ujíždět. Za něj se zařadili Espargaró, Rabat, Nakagami, ale také Scott Redding, který startoval až ze 13. místa a který jel s operovaným předloktím.

Postartovní strkanice se neobešla bez následků, když havaroval Thomas Lüthi. Krátce na to spadli i Iturrioz, Odendaal a Simeon.

Terol se na čele svým soupeřům vzdaloval, bojovalo se však o druhé místo. Tam se ve 3. kole dostal Redding, o dvě kola později byl ale předjet Rabatem. O další dvě kola později si Redding druhé místo vzal zpět. Netrvalo ovšem dlouho a druhý byl opět Rabat, který se vydal stíhat Terola. To už také z boje o pódium vypadl Nakagami, který udělal chybu a vyjel mimo trať. Zařadil se až na začátek druhé desítky a začala tak jeho stíhací jízda, aby získal alespoň nějaké body.

Zatímco Rabat se na druhém místě vzdaloval, boj začal o poslední stupínek na pódiu. Třetí jel Redding, ale dotáhli se na něj jak Espargaró, tak Kallio. Zejména pak mezi Reddingem a Espargarem došlo k velmi dramatickému souboji.

V posledním kole závodu při soubojích uvnitř nejlepší desítky upadl Alex De Angelis.

Ze suverénního vítězsvtví se radoval Nicolas Terol. Na druhém místě skončil Esteve Rabat a třetí místo nakonec vybojoval Pol Espargaró. Scott Redding byl čtvrtý a Mika Kallio pátý. Desítku ještě doplnili 6. Jordi Torres, 7. Johann Zarco, 8. Julián Simón, 9. Mattia Pasini a 10. Sandro Cortese.

Bodovali ještě 11. Takaakai Nakagami, 12. Marcel Schrotter, 13. Dominique Aegerter, 14. Alex Mariňelarena a 15. Danny Kent.

Gino Rea skončil na 17. místě.

V celkovém pořadí i nadále vede Scott Redding, když má na své kontě 215 bodů. Druhý je Pol Espargaró se 195 body a třetí Esteve Rabat má 171 bodů.

Další závod se jede 13. října na malajském Sepangu. Tím závodníkům začíná náročná asijská část, kdy ve třech týdnech mají tři závody.

------------------------------------------------------------------------------

Nicovi jsem to vítězství strašně moc přála, takže jsem spokojená :-) On byl celý víkend suverénní, tak jsem doufala, že to zakončí vítězstvím i v závodě a povedlo se. Dal si hezký dárek k pátečním narozeninám :-)

Mika sice vypadal, že by mohl zabojovat o 3. místo, ale myslím, že 5. také není špatné :-) Radost mi udělal i Sandro, pro něhož to je nejlepší výsledek v Moto2 :-)

Můj další oblíbený pilot Randy Krummenacher tentokrát nestartoval. Pád z minula nebyl nejlehčí, a tak bylo rozhodnuto, že Randy se tohoto závodu nezúčastní. Místo něj jel jiný Švýcar, a to Robin Mulhauser, který normálně jezdí Superstocky 600. V závodě dojel do cíle a byl 23.

Řekla bych, že to Ginovo 17. místo můžeme brát pozitivně. I když bojoval o 15. místo a mohl mít aspoň bod. A jak napsal na svém twitteru, tak udělal začátečnickou chybu, kdy si myslel, že je ještě jedno kolo do cíle, takže se nikam nerval. Jenže ono už žádné další kolo nebylo...Škoda no...Ale na druhou stranu, ten bod za 15. místo aspoň získal Danny Kent, další z těch, kterým fandím....