GP Aragonu 2013

29. září 2013 | 17.22 |
›

Ve španělském Aragonu se jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Alex Rins, Maverick Viňales a Alex Márquez. Ve druhé řadě stáli Philipp Oettl, Efrén Vázquez a Jonas Folger. Tomu lékaři povolili startovat i přes to, že si při minulém závodě poranil rameno a zlomil nohu. Lídr šampionátu Luis Salom startoval z 8. místa. Český pilot Jakub Kornfeil startoval jako 10.

Po startu šel do čela Alex Rins. Následovali ho Maverick Viňales, Alex Márquez a také Philipp Oettl, který všechny příjemně překvapil. V úvodu závodu upadla závodnice jedoucí na divokou kartu María Herrerová.

Po dvou odjetých kolech Rinse na čele závodu vystřídal Viňales. Na čele se držela čtveřice Viňales, Rins, Márquez a Oettl, který ale postupně začal ztrácet. Za nimi jeli pospolu Miguel Oliveira, Luis Salom a Jonas Folger. Za Folgerem jela velká skupina, která bojoval o 8. až 15. místo, tedy o zbytek bodovaných pozic. Z nich bohužel vypadl Jakub Kornfeil, který upadl.

V pátém kole šel na chvíli do vedení Rins, v zápěti se do čela vrátil Viňales.

Boje se odehrávaly i za nimi, kde mezi sebou bojovali Oliveira a Salom. Jonas Folger už pomalu nestíhal.

Na čele začala dvojice Rins a Viňales všem odjíždět. Třetí Alex Márquez měl už velkou ztrátu, stejně jako za ním jedoucí Philipp Oettl, na kterého se dotahovali Oliveira se Salomem a také Folger.

Rins s Viňalesem si během závodu několikrát vyměnili pozici. Nejdramatičtější to samozřejmě bylo v posledním kole. Vítězství pro sebe nakonec ukořistil Alex Rins, pro něhož je to letos již páté vítězství. Druhý skončil Maverick Viňales a třetí byl Alex Márquez.

Ze souboje o čtvrté místo vyšel nakonec nejlépe Luis Salom, který porazil Miguela Oliveiru. Philipp Oettl skončil šestý, Jonas Folger sedmý. Nejlepší desítku ještě doplnili 8. Romano Fenati, 9. Arthur Sissis a 10. Efrén Vázquez.

Bodovali ještě 11. Alexis Masbou, 12. Brad Binder, 13. Jack Miller, 14. Niccoló Antonelli a 15. Livio Loi.

V celkovém šampionátu stále vede Luis Salom, který má 259 bodů. Druhý je Alex Rins, který má 250 bodů a třetí Maverick Viňales má 247 bodů.

Další závod se jede 13. října na malajském okruhu Sepang, čímž začíná náročná asijská část závodů, kdy ve třech týdnech budou tři závody.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Byl to krásný závod, zejména ta skupina od osmého místa dál předvedla skvělý souboj :-)

Se 4. místem Luise jsem spokojená, ono opravdu prostě nešlo bojovat výš, ti tři byli už moc daleko. Arthurovo 9. místo také hodnotím kladně :-) Navíc Arthur jel tento víkend s nějakým nachlazením. Zulfahmi jel také dobře, držel se s Arthurem, bohužel ale přišel pád, když kolidoval z Efrénem Vázquezem. Zulfahmi si zlomil nějakou kůstku v pravém zápěstí a zítra se v Barceloně podrobí operaci, aby byl připravený na další závod, který se jede u něj doma. Niklas Ajo skončil 21.

Také škoda, že upadl Kuba. Měl na to bojovat o TOP 10.

Velice příjemně mě překvapil Oettl. Už minule jsem ho chválila za jeho výkon a musím ho pochválit zase.

A nechápu Jonase Folgera. Když jsem viděla záběry, jak o berlích jde k motorce...Teda jestli se dá říct, jde, když na tu zlomenou nohu vlastně vůbec nestoupal..nechápu, jak s tím může závodit...

Na příští závod v Malajsii se těším. Sice to bude ráno, ale ještě to nebude tak hrozný, abych si nevstala :-P Nikdy by mě nenapadlo, že tohle řeknu. Na Malajsii mám v souvislosti s touto kubaturou krásné vzpomínky. Loni tam totiž Sandro Cortese slavil titul mistra světa :-) A Zulfahmi se stal definitivně národním hrdinou, když dojel na stupních vítězů. Ještě teď si pamatuju ty ohromný oslavy :-)