GP San Marina 2013

19. září 2013 | 21.51 |
›

Minulý víkend se odehrál další závod MotoGP. Závod se konal v Misanu na okruhu Marca Simoncelliho. Z první řady do závodu startovali Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Z řady druhé startovali Dani Pedrosa, Cal Crutchlow a Aleix Espargaró, který byl tak nejlépe postaveným pilotem CRT na roštu. Karel Abraham startoval jako 22. a Lukáš Pešek 24. neboli poslední.

Po startu šel okamžitě do čela Jorge Lorenzo a začal si vybudovávat na své soupeře náskok. Na druhé místo se zařadil Dani Pedrosa a třetí jel jeho týmový kolega Marc Márquez. Těsně za ním jel Valentino Rossi, který jistě chtěl před domácími fanoušky vybojovat pódium.

Dobře si vedl i Aleix Espargaró, jenomže měl předčasný start, takže dostal penalizaci průjezd boxovou uličkou. V pořadí se tak propadl, nicméně začala jeho stíhací jízda na bodované pozice.

Lorenzo pomalu ujížděl, ale na druhého Pedrosu se dotáhl Márquez a zaútočil. Jenomže útok to byl neúspěšný, a tak se Márquez propadl dokonce až za Rossiho. Netrvalo však dlouho a Márquez si vzal třetí pozici zpět.

To už v závodě nepokračovali ani Lukáš Pešek, ani Karel Abraham.

Za suverénně prvním Lorenzem se schylovalo k boji o druhé místo mezi Pedrosou a Márquezem, zatímco Rossi už trochu zaostával. O páté místo bojovali Cal Crutchlow a Stefan Bradl. Bradl se snažil dostat před Crutchlowa, avšak marně.

V posledních kolech závodu předvedli skvělou podívanou piloti tovární Hondy, tedy Pedrosa a Márquez. Chvílemi to bylo opravdu na hraně. V posledním kole se také Stefan Bradl dokázal dostat před Cala Crutchlowa.

Z vítězství v závodě se radoval Jorge Lorenzo před Marcem Márquezem a Dani Pedrosou. Na čtvrtém místě skončil Valentino Rossi. Pátý byl Stefan Bradl, šestý Cal Crutchlow, sedmý Álvaro Bautista, osmý Andrea Dovizioso, devátý Nicky Hayden a TOP 10 doplnil ještě Michele Pirro, který jel opět místo Bena Spiese.

Na bodech dále skončili 11. Bradley Smith, 12. Colin Edwards (nejlepší CRT), 13. Aleix Espargaró, 14. Hiroshi Aoyama a 15. Danilo Petrucci.

Nebodovali 16. Claudio Corti, 17. Randy de Puniet a 18. Michael Laverty.

Nedokončili Lukáš Pešek, Andrea Iannone, Karel Abraham, Yonny Hernández, Héctor Barberá a Bryan Staring.

V celkovém pořadí vede stále Marc Márquez, který má 253 bodů. O druhé místo se dělí Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa, když mají oba na svém kontě 219 bodů.

Další závod se jede 29.9. v Aragonu, což je ve Španělsku.

------------------------------------------------------------------------------------

Jsem moc ráda za Jorgeho vítězství :-)

Celý závod jsem nadávala Stefanovi, že toho Cala přeci předjede. No, když už jsem si říkala, že zase nic, tak ho předjel :-D Chválím :-)

Pro Valentina Rossiho je to další 4. místo v této sezóně. Nevím, kolik jich má, ale tak tři určitě.

Škoda, že Aleix ulil start :-( Sice po té penalizaci předvedl skvělý výkon a vytáhl to na body, ale stejně...

Vůbec jsem nechápala, když jsem ho v kvalifikaci viděla na 6.místě. Jsem si říkala, že to prostě na motocyklu CRT není možný. No Aleix nám ukázal, že je ;-)

Co se týče našich českých kluků, tak tentokrát to byly spíše zdravotní problémy, které je vyřadily ze hry. Tedy alespoň oficiálně. Karel bude muset na operaci a zdá se, že jeho sezóna předčasně skončila. Co bude s Lukášem, to nevím. Každopádně po závodě proběhl jednodenní test a za tým Ioda se ho Lukáš neúčastnil.

Ben. Ano, už zase se k němu musím vyjádřit. Tentokrát to jsou ovšem potvrzené a oficiálně oznámené informace. A bohužel moje předpovědi se vyplnily. Ben už se do konce sezóny v závodech neobjeví :-( Je mi ho líto :-( Doufám, že se dá opravdu do pořádku. Byla by ho škoda, kdyby takové trápení pokračovalo...Mimochodem, od příštího závodu místo něj pojede Yonny Hernández. Kdo pojede místo něj, se zatím neví. To mě trochu překvapilo. Myslela jsem si, že tým počítá s Michelem. Je tedy pravda, že Michele má smlouvu s Ducati jako jejich testovací pilot, takže nevíme, co má kde ve smlouvě napsané a tak...ale myslím, že je to škoda. Každopádně jsem zvědavá, co Hernández na Ducati předvede.