GP San Marina 2013

17. září 2013 | 22.09 |
›

Na okruhu Misano u San Marina se jel další závod Moto2. Z první řady do závodu startovali Pol Espargaró, Esteve Rabat a Takaaki Nakagami. Ze druhé řady startovali Thomas Lüthi, Scott Redding a Xavier Simeon.

Nejprve ale upozornění na pár změn ve startovním poli. Mike di Meglio si stále léčí zlomenou kostrč a místo něj jel opět Jason O'Halloran. Z roštu nám zmizel Doni Tata Pradita (se kterým nevím, co se stalo) a místo něj jel Franco Morbidelli. Zemětřesení se odehrálo v týmu Avintia Blusens. Odchod Kyla Smithe nebyl ničím novým, ale z týmu odešel i Toni Elías (šel do Superbiků, jestli to bylo jenom na jeden závodní víkend, či na víc, to se teprve uvidí). V týmu tak jeli Alex Mariňelarena ze Španělska a Ezequiel Iturrioz z Argentiny (jehož jméno já osobně slyším poprvé v životě). Na divokou kartu jel ještě Malajec Azlan Shah.

Závodu se opět na divokou kartu účastnil tým Montáže Brož s pilotem Gino Reou. Ten startoval jako 20.

Po startu si vedení udržel Pol Espargaró. Na čele však vydržel pouze 3 kola, poté ho vystřídal Takaaki Nakagami. Za nimi se na třetím místě držel Esteve Rabat.

Takaaki Nakagami si vybudoval téměř třívteřinový náskok, jenomže po polovině závodu ho začal Espargaró dotahovat. Třetí Rabat sice již něco ztrácel, ale rozhodně také nechtěl zůstat pozadu. Za ním jeli Redding, Aegerter a Zarco a do boje o čtvrté místo se hodlal zapojit ještě i Lüthi.

V nájezdu do předposledního kola se Espargaró dostal před svého japonského soupeře a už mu nedal šanci a dojel si tak pro vítězství. Na Nakagamiho tak opět zbylo druhé místo. Třetí skončil Esteve Rabat.

Na čtvrtém místě nakonec do cíle dojel Thomas Lüthi, pátý byl Dominique Aegerter, šestý Scott Redding, sedmý Johann Zarco, osmý Xavier Simeon, devátý Mika Kallio a TOP 10 dokompletoval Nico Terol.

Bodovali ještě 11. Anthony West, 12. Mattia Pasini (nejlepší domácí pilot), 13. Julián Simón, 14. Marcel Schrotter a 15. Alex de Angelis.

Gino Rea za český tým Montáže Brož skončil na 22. místě.

V celkovém pořadí vede Scott Redding s 202 body. Druhý je Pol Espargaró se 179 body a třetí Esteve Rabat má 151 bodů.

Další závod se jede 29.9. v Aragonu, což je ve Španělsku.

-------------------------------------------------------------------------------------

Je těžké ohodnotit a okomentovat závod, ze kterého jsem neviděla skoro nic. Takže to bude asi stručný.

Nicméně jsem ráda, že se Polovi podařilo vyhrát :-)

Potěšilo mě i 9. místo Miky. Dominique a Johann si také dojeli pro pěkný výsledek ;-) A jsem i mile překvapena 11. místem Anta Westa.

Randy Krummenacher bohužel opět nedokázal bodovat, když byl 17., Sandro Cortese upadl. Naštěstí si nepřivodil žádné další zranění, nebo o tom aspoň nevím.