GP San Marina 2013

17. září 2013 | 21.34 |
›

Na okruhu Misano poblíž San Marina se o uplynulém víkendu jel další závod Moto3. Z první řady do závodu startovali Jonas Folger, Alex Rins a Maverick Viňales. Z řady druhé startovali Zulfahmi Khairuddin, Niccoló Antonelli a Miguel Oliveira. Lídr šampionátu Luis Salom byl na roštu na místě 10. Český závodník Jakub Kornfeil startoval ze 16. místa.

Domácí závodník na divokou kartu Andrea Locatelli musel kvůli nějakým problémům startovat z pit lane.

Hodně pozornosti se také soustředilo na dalšího domácího pilota jedoucího na divokou kartu, kterým byl Luca Marini. Tento mladík je totiž nevlastním bratrem slavného Valentina Rossiho. Bohužel Marini upadl hned po startu a závod tak pro něj předčasně skončil.

Po startu šel do vedení v závodě poleman Folger. Za ním se drželi Rins a Viňales.

Ve třetím kole šel do vedení v závodě Rins. Jonase Folgera postihl nepěkný highsider. Bohužel pro něj se neobešel bez následků, protože Folger si zlomil levou nohu a také poranil rameno.

Na čele tak zůstala dvojice Alex Rins a Maverick Viňales. Za nimi se na třetím místě dokázal osamostatnit Alex Márquez, který se snažil vedoucí dvojici dostihnout. Za Márquezem bojovala o čtvrté místo skupina ve složení Salom, Khairuddin, Miller, Oliveira a Antonelli.

Mezi prvními dvěma piloty se rozhořela bitva o celkové vítězství v závodě. Většinu závodu sice vedl Viňales, nakonec to ale byl Rins, kdo se mohl radovat z výhry. Na třetím místě skončil Alex Márquez.

Boj o čtvrté místo nakonec nejlépe vyšel pro Luise Saloma. Pátý byl Jack Miller, šestý Zulfahmi Khairuddin, sedmý Miguel Oliveira, osmý Niccoló Antonelli, který tak potěšil domácí fanoušky. Na působivém devátém místě skončil Philipp Oettl a desítku doplnil ještě další domácí závodník, a sice Romano Fenati.

Bodovali ještě 11. Niklas Ajo, 12. Efrén Vázquez, 13. Jakub Kornfeil, 14. Isaac Viňales a 15. Arthur Sissis.

V celkovém pořadí zůstal ve vedení Luis Salom, který má 246 bodů. Druhý je Maverick Viňales s 227 body a třetí je Alex Rins s 225 body.

Další závod se jede 29.9. a je to závod v Aragonu, což je ve Španělsku.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Nejprve chci říct, že Luisovo 4. místo je skvělé. On byl sice trochu zklamaný, ale myslím si, že být nemusí. Za 4. místo jsou dobré body a stále má v šampionátu celkem slušný náskok. Ale já vím no, tohle umístění je letos jeho druhé nejhorší. Přesto, přes ta zranění a navíc měl v pátek znovu pád, si myslím, že je to dobrý výsledek :-) Moc chci ale pochválit Zulfahmiho. Kvalifikoval se na krásné 4. příčce a v závodě se rval o totéž umístění. Nakonec byl 6., což je jeho nejlepší výsledek v sezóně. Tak, že by si konečně sedl s motorkou a vrátila se mu jeho loňská forma? To by bylo super :-) Ještě zmíním jejich třetího kolegu. Arthur to měl rozjeté chvilku dokonce na TOP 10. No, nakonec může být rád, že má 1 bod.

Velkou pochvalu si zaslouží Niki (jak ho často nazývají) Ajo.

On měl totiž v sobotu pád a uhodil se do hlavy a musel na vyšetření a vůbec se nevědělo, jestli bude schopný startovat. Z vyšetření se vrátil asi 10 (možná dokonce méně) minut před konce kvalifikace. Naskočil na motorku a zajel jedno měřené kolo. Startoval někde z 26.místa, pokud se nemýlím, pořád to však bylo lepší, než kdyby startoval z konce roštu (což vlastně i sám na svém twitteru napsal). V závodě nakonec skončil na úžasném 11. místě :-)

No, náš Kuba to měl také rozjeté nadějněji. Jasně, 13. místo je dobré, ale chvilku to vypadalo, že by to mohlo být i lepší.

Rozhodně opět nezklamal Jack Miller, ten teď opravdu zajíždí skvělé výsledky. Mimochodem, už bylo potvrzeno, že Luis odchází příští rok do Moto2 a do týmu Ajo místo něj přijde právě Jack. Takže se ty drby potvrdily a já mám radost :-) A dokonce jsem četla, že Jack už má smlouvu s týmem Marc VDS na rok 2015 do Moto2. To jako jde, podepsat smlouvu na přespříští rok? :-O No asi jo. Se divím, že to Aki Ajovi nevadilo, že si Jacka zavázal jenom na příští rok s tím, že si pak zase bude muset hledat náhradu.

A také příjemně překvapil nováček Oettl. Ten šel do tohoto závodu s jedním bodem z první poloviny sezóny a najednou jich získal dalších 7 jenom v jednom závodě :-)

Naopak nevím, co se stále děje s Kubovým týmovým kolegou. Jasper Iwema byl až 21.

A ještě Jonas Folger. Tak já mu poprvé ve svém životě fandím (hlavně proto, že jsem chtěla, aby po nějaké době vyhrál někdo jiný) a on zrovna musí spadnout a zranit se....A to se mi nestalo poprvé. Už několikrát se stalo, že jsem někomu začala fandit, a ten někdo se v prvním závodě, kdy byl oficiálně můj oblíbenec, zranil...