Felipe Massa opouští Ferrari

11. září 2013 | 13.39 |

Včera večer Felipe Massa na twitteru (potažmo instagramu) oficiálně oznámil, že po této sezóně končí ve stáji Ferrari. Zároveň také dodal, že by rád získal místo v jiném týmu. Podle různých zpráv a spekulací by tým Ferrari měl svoji sestavu na příští rok oznámit již dnes.

A podle všech zpráv by dvojici u Ferrari měli tvořit Fernando Alonso a Kimi Räikkönen. Kimi by se tak vrátil do týmu, se kterým získal titul mistra světa.

Já sama za sebe stále nevím, jestli jsem tomu nakloněná nebo ne. Kimimu se ve Ferrari dařilo, je poslední pilot, který získal s Ferrari titul mistra světa. Jenže časy se mění a není vůz Ferrari jako vůz Ferrari. Mění se pravidla, vozy atd. Každý rok je jiný. Já osobně proti Kimimu zpátky ve Ferrari vlastně asi nic nemám, ale na druhou stranu si říkám, že už tam jednou byl, tak proč se vracet? A stále nechápu, jak by mohla fungovat dvojice Alonso - Räikkönen. Já nechci, aby to dopadlo podobně jako když v McLarenu jezdila dvojice Alonso - Hamilton. Já mám jak Fernanda, tak i Kimiho ráda a takováhle silná dvojice může být výhodou, ale také nevýhodou. Budou se prát o to, kdo je lepší, až na tom prodělají oba. Toho se bojím. Ono spusta lidí nadává, že třeba v nějakým týmu je jeden silný jezdec a jeden řekněme slabší. Já to už docela chápu. Myslím, že dva dobří piloti jsou sice super, ale člověk nikdy neví, co se mezi nimi stane. Nevím, jaký vztah mezi sebou mají Kimi a Fernando a těžko odhadovat, jak to bude fungovat. Nicméně stále nic nebylo oficiálně oznámeno, takže se vše zatím pohybuje v kategorii spekulací. 

Já osobně bych chtěla, aby Kimi zůstal u Lotusu. To se však, vzhledem ke všem drbům, zdá málo pravděpodobné.

Ještě ale k Felipemu. Musím říct, že ačkoliv se o jeho odchodu z Ferrari mluvilo už minimálně 2 roky, a teď se to vážně dalo čekat, tak mě to nějak šokovalo a překvapilo. Je mi Felipeho celkem líto. Na druhou stranu se ani nedivím, že je z toho většina lidí zklamaná a smutná, vždyť Felipe strávil u Ferrari dlouhých osm let! To je pak jasné, že si na to všichni zvykli a rozloučit se s tím není jednoduché. Na druhou stranu už je to opravdu celkem dlouho a možná, že i on potřebuje změnu. Doufejme, že se mu naskytne v F1 další příležitost. Objevily se spekulace, že by mohl jít do Lotusu (tedy že by se vyměnil s Kimim) a nebo do Sauberu. A já musím říct, že ten Sauber zní docela reálně. Navíc jezdí s motory Ferrari. A navíc jestliže do Sauberu příští rok opravdu přijde nezkušený Sirotkin, tak by se jim pilot kvalit Felipeho rozhodně hodil. On má zkušenosti a mohl by tak nováčkovi dost pomoct.

Jenže, kdyby byla v Sauberu dvojice Massa - Sirotkin, tak by to znamenlo, že by se rozpadla má nejoblíbenější týmová dvojice a sice Hülkenberg - Gutiérrez. Copak Nico, ten vypadá, že by se někde mohl uchytit. Pokud půjde Kimi do Ferrari, tak by mohl jít Nico místo něj do Lotusu. Mimochodem, Nico v každém týmu F1, za který jezdil, vydržel pouze jednu sezónu. Takže o Nica bych se teoreticky bát neměla, ten by snad měl mít nějaké místo na roštu pro příští rok zajištěné.

Obávám se však, že Esteban skončí. Nevím totiž, kam by mohl jít, jestli si ho Sauber nenechá. A to by mě moc mrzelo, protože on si prostě šanci zaslouží. 

Víte, co mě včera večer napadlo? Úplná blbina, ale mě by se to tak moc líbilo. Mě totiž ve startovní listině Formule 1 strašně chybí Kamui Kobayashi. A on teď jezdí vytrvalostní závody pro Ferrari. Už asi tušíte, kam mířím. Ano, chci Kamuie ve Ferrari F1! Ano, já vím, je to totálně nereálný, ale já nevím proč, ale dvojice s Fernandem pro mě zní docela zajímavě. Já vím. Mám občas divný nápady.

Takže já teď budu doufat, že Felipe si nějaké místo v F1 najde, protože by si to určitě zasloužil. Dřív jsem mu hodně fandila, patřil k mým úplně největším oblíbencům. Teď už to tak vážné s tím fanděním není, ale pořád patří k těm, která mám ráda a které podporuji. A kdyby na roštu F1 chyběl, tak by to bylo smutné. Stačí, že letos v F1 končí Mark Webber.

Loni jsem nadávala a nechápala, co se to děje, když Sergio přestupoval do McLarenu a Lewis do Mercedesu. No, letos to, zdá se, bude ještě o něco zajímavější s těmi změnami. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Felipe Massa opouští Ferrari katka 11. 09. 2013 - 18:32
RE(2x): Felipe Massa opouští Ferrari niki 12. 09. 2013 - 15:38