McLaren oslavil 50 let

3. září 2013 | 19.38 |

Včera, tedy konkrétně 2. září 2013, to bylo 50 let od doby, co světlo světa spatřil tým McLaren. Jak úspěšný od té doby byl asi višchni víte. Já jsem se rozhodla taky se k tomu trošku vyjádřit, protože od letoška jsem jejich oficiální fanynkou.

Musím říct, že McLaren jsem měla ráda vždycky a piloti, kteří tam jezdili, mi nevadili. Vlastně, když tam jezdili Fernando Alonso a potom i Heikki Kovalainen, tak McLaren patřil k mým oblíbeným týmům. Když tam jezdil Kimi Räikkönen, tak bohužel ještě ne, protože to jsem se teprve ohledně světa F1 rozkoukávala.

Když v týmu jezdili Jenson Button a Lewis Hamilton, tak jsem tento tým víceméně ignorovala. V té době už jsem však aspoň věděla, že má hlubokou historii a taky už jsem zhruba znala jména, která v týmu jezdila. Tedy ta známější určitě.

Zlom přišel na konci loňské formulové sezóny, kdy byl oznámen příchod Sergia Péreze. Jak jste si jistě všichni už dávno stihli všimnout, tak Sergio patří k mým nejoblíbenějším závodníkům v F1, takže jsem se na jeho příchod do této stáje těšila a už přes zimu prohlašovala, že tým McLaren má nového fanouška. A vlastně v tu dobu jsem teprve začala pořádně poznávat více věcí ohledně jejich bývalých pilotů atd. Když v lednu představovali vůz MP4-28, tak jsem konečně pořádně viděla, jak vypadá jejich technologické centrum ve Wokingu. Vlastně to představování bylo z mého pohledu přelomem, protože všechno, co tam ukazovali, mě zaujalo. Ta historie byla cítit i přes počítačovou obrazovku.

Během tohoto lednového představování se na místě promítal kraťoučký film o Bruce McLarenu. Do té doby jsem o něm věděla jen málo, ale ten krátký příspěvěk se mi líbil natolik, že jsem si prostě řekla (a pravděpodobně právem), že by asi nebylo na škodu, kdybych věděla i něco o historii. A nejen McLarenu, ale Formule 1 obecně. Samozřejmě, že nějaké ty informace mám, ale vím, že mám opravdu velké mezery a že by to chtělo doplnit. Nicméně nevím kdy. Za celou historii F1 se toho stalo tolik, že si to prostě jeden člověk všechno pamatovat nemůže. Tak to je. A upřímně musím říct, že to je docela škoda.

Zpátky ale k tomu, co jsem chtěla původně říct. Bruce McLaren. Člověk, o kterém jsem před pár lety nevěděla skoro nic. A najednou se z něj stal pro mě hrdina. Poté, co jsem si o něm našla pár informací, tak se z něj stala pro mě jedna z nejvýznamnější postav v F1. Stal se z něj jeden z pilotů, které obdivuji. Bez něj by tady tým McLaren nebyl. A jsem si jistá, že kdyby viděl všechny ty úspěchy, kterých tým za svou padesátiletou existenci dokázal, tak by byl neskonale hrdý.

Upřímně říkám, že nevím, jestli to moje fanouškovství bude trvat i nadále, to bude totiž záležet podle toho, kdo za tým bude jezdit. Já totiž většinou fandím týmům, kde jezdí moji oblíbenci. Ale i kdyby tam už nikdy nejezdil můj oblíbený pilot, tak budu tento tým obdivovat a respektovat a doufat, že tu ještě minimálně dalších 50 let bude.

Přidávám to zmíněné video, které pojednává o životě Bruce McLarena. Na mě to prostě strašně zapůsobilo, jak je to udělaný. Teď, když jsem to znovu po více než půl roce viděla, tak to na mě udělalo stejně velký dojem, jako když jsem to vidělal poprvé. Ale každý na to může mít jiný názor. Jenom upozorňuji, že celé video je v angličtině.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář