Daniel Ricciardo potvrzen u Red Bullu

3. září 2013 | 14.34 |

Včera odpoledne se začala šířit zpráva, že večer bude oznámen druhý pilot týmu Red Bull, a že jím bude (nečekaně) Daniel Ricciardo. A večer byla tato zpráva opravdu oficiálně potvrzena.

Daniel se také pro příští rok stane týmovým kolegou trojnásobného (zatím) mistra světa Sebastiana Vettela. Přichází místo svého krajana Marka Webbera, který odchází z F1.

Já osobně k tomu mám kladný postoj. Jsem za Daniela ráda, to místo mu moc přeju. On je dobrý závodník a místo ve velkém týmu si rozhodně zasloužil. Jak moc dobrý je, to se ukáže příští rok, kdy budeme mít přímé srovnání s Vettelem, jelikož pojedou ve stejných vozech. Mým přáním je, aby byl Daniel lepší než Vettel, ale to si myslím, že zatím zůstane spíš u toho přání.

Taky se teď peru s tím, jaký postoj budu mít k týmu Red Bull. Já ten tým totiž tak nemám ráda. A Vettela taky moc nemusím. Takže jsem na vážkách, protože Daniel patří k mým favoritům. 

Tímto oznámením se taky tak trochu otevírá přestupový kolotoč. Je jasné, že v týmu Toro Rosso bude minimálně jeden nový jezdec. Zatím to vypadá, že by místo Daniela měl přijít Antonio Felix da Costa, který patří do programu Red Bullu a který letos jezdí ve WSR. Je ale také možné, že se tam dostane Felipe Nasr, který jezdí v GP2. Felipe je totiž Brazilec a Bernie Ecclestone již řekl, že potřebuje v F1 Brazilce (když situaci Felipe Massy je nejistá) a že mu pomůže klidně i finančně. Také se povídalo o Carlosi Sainzovi mladším, ale ten má, myslím si, ještě času dost.

Když už jsem u těch přestupů, tak se spekuluje, že Kimi Räikkönen půjde zpátky do Ferrari a stane se týmovým kolegou Fernanda Alonsa. S Ferrari jsou také spojováni Nico Hülkenberg a Jules Bianchi. A zapomínat bychom stále neměli ani na Felipe Massu. Co se týče Lotusu, tak to právě záleží, jestli Kimi zůstane, a nebo ne. V takovém případě by do týmu mohl přijít třeba Paul di Resta, ale mluví se o již zmíněném Nico Hülkenbergovi či dokonce o Pastoru Maldonadovi. To si ale myslím není moc pravděpodobné, jelikož tým Williams je na jeho sponzorských penězích závislý (alespoň tak se mi to jeví).

Zpátky ale ještě k Danielovi. Snad bude v tom autě aspoň konkurenceschopný. Já si pamatuju, jak jsem byla nejprve překvapená a potom jsem měla radost z toho, že Sergio Pérez jde do McLarenu. Jenže to auto letos prostě není moc dobrý. Naštěstí já z toho moc zklamaná nejsem, protože jsem od Sergia vůbec nic nečekala. A úplně stejný postoj pravděpodobně budu mít i k Danielovi. 

Ještě přidávám video, ve kterém je vše podstatné řečeno nejen z úst samotného Daniela, ale i od šéfa Red Bullu Christiana Hornera a mluví tam i Adrian Newey. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář