GP Velké Británie 2013

2. září 2013 | 13.29 |
› 

Dalším závodem kubatury Moto2 byla Velká cena Velké Británie na okruhu Silverstone. Z první řady do závodu startovali Takaaki Nakagami, Scott Redding a Johann Zarco. Ve druhé řadě stáli Esteve Rabat, Thomas Lüthi a Pol Espargaró a do řady třetí se poté postavili Mika Kallio, Dominique Aegerter a Xavier Simeon. Závodu se opět zúčastnil i český tým Montáže Brož. Jejich jezdec Gino Rea byl na roštu na 20. místě.

Závodu se nemohli zúčastnit Steven Odendaal a Dani Rivas (který nahradil Dannyho Webba - odešel do Superbiků), kteří spolu kolidovali během ranního warm upu. Do kolize byli zapleteni i Jordi Torres a Xavier Simeon, ti ale vyvázli bez zranění. Odendaal si poranil kotník a Rivas si zlomil klíční kost a utrpěl otřes mozku.

Jak již bylo zmíněno v článku o minulé GP, tak Mike di Meglio si zlomil kostrč a minimálně měsíc bude mimo hru. V britském závodě ho nahradil Jason O'Halloran, který jezdí BSB.

Do závodu nejlépe odstartoval Redding a tribuny okamžitě bouřily a podporovaly domácího borce. Za něj se seřadili Nakagami, Lüthi a Aegerter.

Thomas Lüthi se v sedmém kole dostal před Nakagamiho na druhé místo, jeho japonský soupeř se však nechtěl jen tak vzdát. To se potvrdilo ve 12. kole, když šel Nakagami dokonce do vedení. O tři kola později si však Redding vzal první místo zpět.

V posledních kolech závodu jak Lüthi, tak i Nakagami dotírali na vedoucího Reddinga. Do toho se ještě zamíchal Esteve Rabat, který se v úvodu závodu pohyboval kolem sedmé pozice, ale na konci závodu zajížděl jedno nejrychlejší kolo závodu za druhým.

Z vítězsví na domácí půdě se radoval Scott Redding, na druhém místě skončil Takaaki Nakagami a třetí byl Thomas Lüthi.

Na čtvrtém místě byl Esteve Rabat, pátý skončil Dominique Aegerter, šestý Mika Kallio, sedmý Johann Zarco, osmý Pol Espargaró, devátý Simone Corsi, desátý Mattia Pasini. Jedenáctý byl poté Nicolas Terol, dvanáctý Julián Simón, třináctý Jordi Torres, čtrnáctý Alex de Angelis a bod za patnácté místo získal Toni Elías. 

Gino Rea bohužel upadl pár kol před cílem.

V celkovém hodnocení šampionátu vede Scott Redding, který má 192 bodů. Na druhém místě je Pol Espargaró se 154 body a třetí Esteve Rabat má 135 bodů.

Dalším závodem je závod v Misanu, který se jede 15. září.

-----------------------------------------------------------------------------------

Závod sledovat bylo trochu složitější, protože se to krylo se závěrem závodu Superbiků a navíc je to v době oběda.

Scottovi to vítězství doma moc přeju. Určitě si to zasloužil :-) I Nakagami a Lüthi předváděli super výkon, takže to jejich pódium je taky jistě zasloužené.

Gina je škoda, ale tak já stále doufám, že to bude lepší a lepší ;-)

Tak, a teď něco k mým oblíbencům. Jak již bylo řečeno, tak Mike di Meglio je zraněný a závodu se nemohl zúčastnit. Kdy se vrátí na trať netuším, nejdůležitější však je, aby se pořádně uzdravil.

To ostatní je teď vedlejší. Sandro Cortese jel taky se zraněním. Při pádu v závodě v Brně si totiž zlomil ruku. A představte si, že to byla jeho vůbec první zlomenina během jeho kariéry závodního pilota. To zní docela neuvěřitelně. No, ruku mu doma v Německu v pondělí po závodě operovali a pak se rozhodovalo, jestli Sandro pojede nebo ne. Nakonec bylo rozhodnuto, že pojede. V závodě skončil 21., což, vzhledem k situaci, zas až tak špatné není. Dojel do cíle :-) Randy Krummenacher vypadal nadějně po kvalifikaci, kdy startoval jako 13. Body z toho nakonec nebyly, protože skončil 19. A po problémech, které měl v pátek, by si body určitě zasloužil. On byl totiž v prvním tréninku sražen Suciptem a zle se uhodil do hlavy a nevědělo se, jestli pojede po zbytek víkendu. Nakonec tedy jel, ale hned ve druhém tréninku měl opět pád. Sobota vypadala dobře, takže škoda, že tu dobrou startovní pozici nepřeměnil aspoň v pár bodů.

Mika skončil šestý, což je dobré. Mattia Pasini bral konečně taky nějaké body. A Toni Elías má jenom jeden bod. Letos se s tím pořád nějak nemůže sžít. Škoda.

Myslím, že ani Pol Espargaró nemůže být s osmým místem spokojený. Jeho největší soupeř o titul mistra světa totiž vyhrál závod. A to je rozdíl docela dost bodů, když za první se bere 25 bodů a za osmé jenom 8.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře