Co poslouchám III.

31. srpen 2013 | 13.15 |
› 

Přidávám další část jakéhosi svého nepravidelného seriálu o tom, jaká hudba mi často doma hraje a co mám ráda. Musím se přiznat, že poslední dobou nějak kašlu na tu finskou a zase mě po čase přepadla mánie té španělské. Byly časy, kdy jsme si pouštěla jenom španělský písničky. Takže tady je pár z těch, které poslední dobou u mě hrajou snad každý den :-D

Mexickou zpěvačku a herečku Maite Perroni už nějakou tu dobu znám. Moc písniček jsem od ní ale neměla (ona totiž dřív vystupovala v uskupení RBD, takže sólové písničky neměla) a říkala jsem si, že je to škoda, protože ona má hrozně hezký hlas a dobře se poslouchá. Tedy alespoň já si to myslím. Jenže tento týden jí konečně vyšlo album, a tak už je těch písniček více. Písničky jsem už měla tu čest slyšet na youtube a všechny se mi líbí. Jasně, některé víc, některé míň, ale hezké jsou vážně všechny. Já sem dávám klip k písničce Tú y yo, což je první singl z toho nového alba. Mimochodem, kdyby to někoho zajímalo, tak album se jmenuje Eclipse de luna.

Zpěváka Davida Bisbala už také nějakou tu dobu znám. Je ale pravda, že jeho písničky jsem nikdy moc nevyhledávala. Loni jsem si ale jeho tvorbu našla víc a musím říct, že některé písničky jsou vážně povedené. On je hrozně populární nejen doma ve Španělsku, ale i v Jižní a Střední Americe a myslím, že i v USA. Dokonce nahrál i nějaký duet s Miley Cyrus a taky s Rihannou. Já sem ale dávám moji nejoblíbenější písničku (teda z těch co od něj znám) a to 24 horas. Sice už je asi 3 roky stará, ale co na tom. Písnička má i pomalou verzi, která je neméně povedená :-)

Jencarlos Canela frčí u Latino fanoušků snad od první chvíle, co se objevil. Teda aspoň tak mi to připadá. Je pravda, že i já si ho oblíbila, ale preferuji písničky z jeho začátků. Momentálně má spíš taneční písničky a já na tenhle typ hudby moc nejsem. Jeho nejnovější písnička se jmenuje I love it. A zrovna tahle se mi líbí, takže ji sem přidávám.

Zpěvačka Belinda vydala letos také nové album, které se jmenuje Catarsis. Já mám její písničky ráda už několik let, takže jsem se na nové písničky náležitě těšila. Jednou z těch, co se mi líbí nejvíc, je En el amor hay que perdonar

A ná závěr pro dnešek přidávám skupinu Auryn. To jsou takoví španělští One Direction :-D V roce 2011 jsem si jich všimla poprvé, když se objevili ve španělském národním kole pro Eurovizi. Potom jsem se o ně vůbec nazajímala, ale nedávno jsem na ně náhodně opět narazila a slyšela pár písniček, které mě zaujaly. Některé jejich písničky jsou zpívané španělsky (a ty já osobně preferuji) a některé jsou zpívané anglicky (ale ani některé z nich nejsou špatné). Dávám sem jejich nejnovější singl, který je tedy zrovna v angličtině, ale prostě písnička Make my day se mi líbí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře