GP České republiky 2013

25. srpen 2013 | 21.12 |
›

Na brněnském Masarykově okruhu se jel další závod MotoGP. Do první řady se postavili Cal Crutchlow, Álvaro Bautista a Marc Márquez. Ve druhé řadě stáli Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Bradley Smith. V řadě třetí poté byli Valentino Rossi, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Lukáš Pešek startoval z 20. místa, Karel Abraham byl na roštu 23.

Závodu se na divokou kartu účastnil i rakouský závodník Martin Bauer s podvozkem S&B Suter.

Martin Bauer ovšem krátce po startu havaroval. Nicméně svůj motocykl zvedl ze země a pokračoval v závodě dál.

Do vedení se po perfektním startu dostal Jorge Lorenzo. Druhý jel Marc Márquez a třetí v těsném závěsu za ním Dani Pedrosa.

Ve druhém kole havarovali Claudio Corti a Héctor Barberá. Barberá zezadu najel do Cortiho motocyklu. Barberá má nějaké odřeniny, Corti musí zůstat tuto noc v nemocnici, protože utrpěl otřes mozku.

O kolo později upadli nezávisle na sobě i Lukáš Pešek a Bradley Smith.

Na čele se stále držel Jorge Lorenzo, který si vybudoval slušný náskok. Druhý byl Márquez a třetí Pedrosa. Pedrosa se neustále pokoušel dostat před svého týmového kolegu, ale nedařilo se mu to.

Za nimi jeli ve skupině Bautista, Rossi a Crutchlow.

V osmém kole upadl Cal Crutchlow. Svůj motocykl zvedl a pokračoval v závodě dál. Byl ovšem až na 20. místě.

Márquez s Pedrosou se pomalu dotahovali na Jorge Lorenza. V 16., 17. a 18. kole si Lorenzo s Márquezem několikrát vyměnili pozici, ale byl to nakonec Márquez, kdo se dostal do vedení.

O dvě kola později se před Lorenza dostal i Pedrosa. Oba dva piloti na továrních motocyklech Honda začali Lorenzovi odjíždět. Márquez měl slušný náskok na Pedrosu, v závěru závodu to ale tak suverénní nebylo.

Marc Márquez se stal vítězem ve čtvrtém závodě v řadě, v pátém celkově. Je prvním nováčkem, který ve své první sezóně vyhrál 5 závodů. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Dani Pedrosa a třetí byl Jorge Lorenzo.

Na 4. místě nakonec skončil Valentino Rossi, 5. byl Álvaro Bautista, 6. Stefan Bradl, 7. Andrea Dovizioso, 8. Nicky Hayden, 9. Andrea Iannone, 10. Aleix Espargaró (nejlepší CRT), 11. Colin Edwards, 12. Michele Piro (který jel opět místo Bena Spiese), 13. Danilo Petrucci, 14. Hiroshi Aoyama a bod za 15. místo bral Randy de Puniet.

Nebodovali 16. Yonny Hernández, 17. Cal Crutchlow, 18. Michael Laverty, 19. Karel Abraham, 20. Bryan Staring a 21. Martin Bauer, který byl o kolo zpět.

Nedokončili Bradley Smith, Lukáš Pešek, Héctor Barberá a Claudio Corti.

V celkovém pořadí vede i nadále Marc Márquez, který má 213 bodů, druhý je Dani Pedrosa se 187 body a třetí je Jorge Lorenzo se 169 body.

Další závod se jede již příští neděli, tedy 1. září a to na britském okruhu Silverstone.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Škoda, že to Jorge neudržel. Od začátku jel skvěle a ten jeho startovní manévr byl prostě super :-) Ale prostě tovární Hondy jsou přeci jen o trošičku jinde a Marc Márquez už úplně...

Opět skvělá bitva v podání Cala, Álvara a Valeho. Škoda, že Cal spadl. Mohlo to být ještě zajímavý. Ale i tak bylo hezký vidět, jak spolu Vale a Álvaro bojují :-)

Stefan byl šestý, což je dobrý. Ducati také předvedla svůj standard. Z motocyklů CRT byl opět nejlepší Aleix, ale Colin mu tentokrát pěkně šlapal na paty.

Doufám, že Claudio bude v pohodě ;-) Teda, určitě bude, zrovna před chvilkou jsem viděla, co psal na twitteru, takže je mi jasný, že už mu je líp.

Myslím, že Ducati by měla dát Michelemu smlouvu na všechny zbývající závody. Mám takový pocit, že Ben si už letos nezazávodí :-(