GP České republiky 2013

25. srpen 2013 | 19.42 |
›

Na brněnském Masarykově okruhu se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Takaaki Nakagami, Pol Espargaró a Esteve Rabat. Ve druhé řadě stáli Mika Kallio, Sandro Cortese a Jordi Torres. Ve třetí řadě pak stáli Johann Zarco, Thomas Lüthi a Nicolas Terol.

Nakagami si po startu udržel vedení, za ním se tlačili Espargaró, Kallio, Aegerter a Rabat. Naopak Julián Simón upadl krátce po startu. O něco později musel kvůli technickým problémům závod vzdát Gino Rea, který jel na divokou kartu (a pojede i v dalších evropských závodech) a který spojil své síly s českým týmem Montáže Brož.

Ve třetím kole se do čela dostal Mika Kallio. Ovšem hlavní skupina na čele čítala až 12 jmen, a pořadí se poměrně často měnilo. V osmém kole se na chvíli dostal do vedení i Nicolas Terol, který předváděl skvělou jízdu, stejně jako Thomas Lüthi, který se nenápadně dostával dopředu.

Kalliio se ovšem do vedení o dvě kola později vrátil. Za ním jeli Terol, Lüthi a také Nakagami. Po několika kolech se pole začalo trhat na menší skupinky a nakonec se na čele utvořila skupina ve složení Kallio, Lüthi, Nakagami, Espargaró.

Ve 12. kole šel Lüthi na druhé místo před Nakagamiho a o pět kol později byl dokonce ve vedení. To už v závodě nepokračovali po hromadném a ne pěkně vyhlížejícím pádu Mike di Meglio, Alberto Moncayo a Marcel Schrotter. Schrotter i Moncayo by měli být v pořádku a di Meglio si podle posledních informací přivodil zlomeninu nějaké kosti v dolní části páteře, nemělo by se však jednat o nic vážného.

V 18. kole se do vedení vrátil Kallio. Za něj se dostal Nakagami, třetí jezdil Lüthi, ale za ním dotírali Nico Terol a Pol Espargaró. Espargaró se však před Terola dostal a dotíral na pódiové umístění.

Ze svého prvního vítězství v Moto2 se radoval Mika Kallio, druhý skončil Takaaki Nakagami a třetí byl Thomas Lüthi.

Na čtvrtém místě nakonec skončil Pol Espargaró, na páté místo se v závěru dokázal dostat Johann Zarco, šestý skončil Nicolas Terol, sedmý Esteve Rabat, osmý Scott Redding, devátý Simone Corsi a desátý byl Jordi Torres.

Bodovanou patnáctku ještě doplnili 11. Xavier Simeon, 12. Danny Kent, 13. Dominique Aegerter, 14. Mattia Pasini a 15. Toni Elías.

V celkovém pořadí vede Scott Redding, který má 167 bodů, druhý je Pol Espargaró, který má 146 bodů a třetí je Esteve Rabat se 122 body.

Další závod se jede už příští neděli, tedy 1. září a to na britském okruhu Silverstone.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Finská hymna při obědě! Není nic lepšího! A Mikovo první vítězství v kategorii Moto2 zrovna u nás! :-) Jel prostě skvěle :-) Pro mě rozhodně to nejlepší, co se během brněnských závodů přihodilo :-)

Thomas Lüthi jel taky dobře a pódium je to určitě zasloužené. Nico Terol jel celou dobu taky dobře, škoda, že to v závěru nevyšlo.

Chválím Danny Kenta za skvělé 12. místo :-) A Toni vybojoval aspoň bod....Jenže Randy Krummenacher byl zas 16. :-( To je tak, když moji oblíbenci bojují o poslední bod :-/

Jsem moc ráda, že Gino zas závodí, on si to fakt zaslouží ;-) Technika sice ještě zlobí, ale já věřím, že v dalších závodech to bude lepší a lepší :-)

Můj drahý Sandro Cortese jel na bodované příčce, když přišel pád :-( Velká škoda :-(

Z pádu, ve kterém byli Schrotter, Mike a Alberto jsem byla fakt vyděšená, takže jsem šťastná, jak to dopadlo. Bála jsem se o Mikovo zdraví, na první pohled to vůbec nevypadalo dobře.

Respekt si určitě zaslouži i thajský závodník Thitipong Warokorn, který v týmu Gresini nahradil Ratthaparka Wilairota, který se rozhodl ukončit kariéru. Warokorn jel totiž celý závod se zlomenou lýtkovou kostí. Toto zranění si přivodil během jednoho z tréninků. A závod dojel!

Musím říct, že tohle byl jeden z nejlepších závodů Moto2 poslední doby. A to neříkám jenom pro to, že Mika vyhrál. Ale obecně se mi ten závod líbil, byl takový plný akce a předjíždění :-)