GP České republiky 2013

25. srpen 2013 | 19.16 |
›

Na brněnském Masarykově okruhu se jel další závod Moto3. V první řadě na startovním roštu stáli Alex Rins, Maverick Viňales a Alexis Masbou. Ve druhé řadě stáli Jack Miller, Luis Salom a Alex Márquez. Salom jede stále se zraněnou nohou a Miller nastoupil k závodu i přes to, že si minulý týden v Indianapolis zlomil klíční kost a v pondělí absolvoval operaci. Český pilot Jakub Kornfeil startoval do domácího závodu z 12. pozice.

Start se povedl Luisi Salomovi a prvním kolem tak projížděl na prvním místě. Naopak pro Niklase Aja závod hned v prvním kole skončil, když upadl. O chvíli později kvůli technickým problémům odstoupil Isaac Viňales.

To jeho mladší bratr Maverick se ve třetím kole dostal do vedení závodu. Za ním jeli Rins, Márquez, Salom a Folger. Ve skupině se také drželi McPhee, Masbou a Miller. Pořadí se, jak je v této kategorii dobrým zvykem, měnilo téměř v každé zatáčce.

Za touto skupinou jela další skupina, ve které bojoval i český závodník Jakub Kornfeil a kde si také závodníci nic nedarovali a pořadí se tam neustále měnilo.

Postupem času se na čele utvořila skupina ve složení Viňales, Márquez, Rins, Salom a Folger. Závodníci si neustále měnili své pozice. V nájezdu do posledního kola vedl Alex Márquez, ale byl předjet Luisem Salomem. Ten se snažil svým soupeřům poodjet a ti navíc sváděli souboj mezi sebou. Dokonce to už vypadalo na kontakt mezi oběma piloty týmu Estrella Galicia, tedy Rinsem a Márquezem. Toho využil Jonas Folger a dostal se před ně.

Z vítězství se tedy radoval Luis Salom, druhý skončil Maverick Viňales a třetí Jonas Folger.

Na čtvrtém místě pak skončil Alex Rins, pátý byl Alex Márquez. Šestý byl Alexis Masbou, sedmý Jack Miller, osmý projel cílem Jakub Kornfeil a desítku ještě doplnili Miguel Oliveira a Niccoló Antonelli.

Na bodech ještě skončili 11. Efrén Vázquez, 12. Alessandro Tonucci, 13. John McPhee, 14. Arthur Sissis a 15. Zulfahmi Khairuddin.

V celkovém pořadí vede Luis Salom, který má 208 bodů, druhý je Maverick Viňales se 194 body a třetí je Alex Rins se 180 body.

Další závod se jede hned příští neděli, tedy 1. záři na britském okruhu Silverstone.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem nadšená z Luise! Je to prostě super! :-) A navíc je vidět, že ta noha ho stále bolí. On vždycky (i v trénincích a tak) slezl z motorky, někdo mu podal berli a on se dobelhal do svého boxu. Svoboda na TV Fanda navíc dneska tvrdil, že to Luis má zlomený :-O Já jsem si celou dobu myslela, že to má jenom naražený a oteklý...Tak teď nevím..Tak nebo tak, předvedl úžasný výkon! :-)

Jack Miller je podobný případ. Když jsem viděla ten jeho pád minulý týden v Indy a pak četla, že si zlomil klíční kost a dokonce i viděla jeho fotku z operace, byla jsem si jistá, že při nejmenším Českou GP vynechá. Jenže doktoři ho na start pustili. A to co on předevedl...start ze 4. místa, v cíli závodu byl 7. Nechápu. Další, kdo si zaslouží můj obdiv :-)

Chválím i našeho Kubu, myslím, že osmé místo je velmi dobré :-) Velice sympaticky se předvedli i John McPhee a Alexis Masbou.

Arthura jsem nejprve kritizovala, jenže...Jenže on měl včera v kvalifikaci docela velký pád. Dneska se necítil nejlépe a navíc si poranil krk a těžko se mohl hýbat a bolest jeho jízdu dost ovlivňovala. Takže dobré dva body! Zulfahmi se s tím také stále nějak nemůže srovnat. Aspoň dokázal vybojovat jeden bod, ale i on sám je, dle vyjádření, zklamaný, že si stále s motorkou nedokázal sednout. Tak snad to bude příště lepší.