Autogramiáda ve Vaňkovce

23. srpen 2013 | 22.04 |
› 

V brněnské Vaňkovce se včera odpoledne (chcete-li v podvečer) konala autogramiáda některých pilotů MotoGP, Moto2 a také jednoho zástupce Moto3 a jednoho zástupce Rookies Cupu. Já i moje sestra jsme se rozhodly, že když se neúčastníme samotné GP na okruhu, tak obětujeme ty peníze za vlak a zajedeme si aspoň do té Vaňkovky a nasajeme tak alespoň trochu tu závodní atmosféru a uvidíme naše idoly. Podle rozpisu, který byl na internetu, tam totiž pár našich idolů být mělo.

Na místo jsme se dostaly se značným časovým předstihem. Taky jsme hodnou chvíli jen tak bloumaly, protože jsme absolutně neměly co dělat. Na místě byly vystavené i tři motorky, na kterých jezdil Karel Abraham. První byla z roku 2006, když byl v kategorii 125 ccm a ještě jezdil s číslem 44. Druhá byla Moto2 z roku 2010, na které vyhrál závod ve Valencii. A třetí byla replika té letošní a navíc na ní byla i figurína, která měla symbolizovat Karla. Samozřejmě, že jsme si všechny tři motorky vyfotily a zvěčnily se u nich. 

Také tam byly vystavené nějaké fotografie, a ty rovněž nebyly k zahození. Mě osobně se nejvíc líbil Sandro Cortese pálící pneumatiky na své motorce poté, co v Brně v roce 2011 poprvé vyhrál. A nejvíc mě asi dojala fotka, na které byl Marco Simoncelli.

Se sestrou jsme se však snažily neustále pohybovat kolem hlavního místa dění a vše jsme pozorovaly, aby nám náhodou nic neuteklo, a abychom o nic nepřišly.

No, nakonec jsme stejně vyšly naprázdno :-( Na jednu stranu mě to strašně mrzí, ale na druhou stranu jsem vlastně ráda, že jsme se vůbec rozhodly jet a že jsme ty naše hochy zlatý vůbec viděly :-) Takže to jsou takové smíšené pocity.

Teď ale k tomu, kdo tam byl. Já osobně jsem tam spíš jela kvůli té první skupině. Z Moto3 tam byl pouze nᚠKuba Kornfeil. A to si myslím, že je škoda. Mohli tam pozvat ještě nějakého zahraničního pilota. Také tam samozřejmě nesměl chybět vedoucí muž v pořadí Rookies Cupu Karel Hanika. Z Moto2 tam pak byli hned tři piloti, a to Thomas Lüthi, Dominique Aegerter a Sandro Cortese. Sandro! Chápete?! Ve druhé skupině pak byli pouze piloti MotoGP, a to Karel Abraham, Andrea Dovizioso, Stefan Bradl, Álvaro Bautista, Colin Edwards a Claudio Corti. Původně bylo napsaný, že tam bude LukᚠPešek, ale nebyl. Místo něj se tam objevil právě Claudio :-) A musím říct, že pro mě osobně bylo mnohem lepší vidět Claudia než Peška. Nic proti Lukášovi samozřejmě nemám, ale prostě Claudio je Claudio :-) Byla jsem mile překvapena, když moderátor ohlásil jeho jméno.

Hm...asi jsem stále ještě hodně naivní. Stoupla jsem si do hlavní řady a čekala, až na mě přijde řada. Ta samozřejmě vůbec nepřišla. Lidi se tam začali cpát ze všech možných stran a co dělala ta organizace tam...škoda slov. Rozčilovat se kvůli tomu nebudu. Rozhodně však tohle zas bylo něco. Někteří návštěvníci, co stáli za mnou v řadě, nešetřili ostrými slovními výrazy a já musím říct, že jsem s nimi souhlasila. No ale co už. Žádný podpis nemám, ani fotku s žádným z jezdců.

Nejvíc jsem stála o tu se Sandrem. To je prostě pomalu můj Bůh :-D

Tak a teď ta pozitivnější část. Jsem šastná, že jsem všechny aspoň mohla vidět. Některé víc, některé míň, ale viděla jsem je. Sandro (pardon, ale nejvíc tady prostě budu mluvit o něm) se pořád usmíval. A taky koukal k nám do řady a dokonce mi přišlo, že u toho byl takový smutný. Zajímalo by mě, na co asi v té chvíli myslel. Dominique Aegerter je můj nový oblíbený pilot (no, úplně nový zas ne, fandím mu skoro celou sezónu), bohužel jsem ale na něj moc neviděla. 

Z MotoGP jsem asi nejvíc chtěla vidět Stefana. A on předčil má očekávání. On je vážně strašně sympatický a působil i na tu dálku mile. Takže, když teď Ben je opět zraněný (a já mám takový tušení, že se ho na trati už do konce sezóny nedočkám), tak se veškeré mé fanouškovské naděje začnou upírat právě ke Stefanovi. Hodně nás se ségrou mrzí, že jsme se nedostaly k Álvarovi. Naše mamka je totiž jeho velká fanynka a ona má v pondělí narozeniny. A my jsme si tak hezky plánovaly, že ten případný podpis, co nám dá, dáme mamce jako dárek k narozeninám. No, bohužel.

Nejlepší byl ale Colin. Když totiž každý z pilotů přišel, tak odpovídal na nějakou otázku. No a Colin, když přišel, tak přerušil toho moderátora a všechny pozdravil. To bylo super :-) Ještě se zmíním k těm otázkám. To bylo taky něco. Jako pardon, ale i já bych jim dala lepší....A ještě ke všemu byly česky a někdo to tam překládal, přičemž Colin ani nerozuměl, na co se ho ptají...Bože...Nejvíc mě asi odrovnalo, když se ptali Doviho, jak závodení ovlivňuje to, že má dítě. Jako by byl jediný závodník v poli, co má dítě...Kdyby to třeba bylo čerstvě narozený mimino, tak to ještě pochopím, ale vždy ta holčička má už minimálně 2 roky!! Jsem čekala, že se budou ptát Stefana na prodloužení jeho smlouvy u týmu LCR, a nebo Doviho na to, že příští rok zas bude v jednom týmu s Calem Crutchlowem. Ale toto....

Když už nám se ségrou bylo jasné, že na nás se nedostane a navíc jsme už pomalu začaly být v časovém skluzu, protože se nám blížil čas, kdy musíme jít na vlak, tak jsme odešly z té řady (ze které se mimochodem nedostalo skoro na nikoho) a šly jsme si stoupnout z druhé strany, že uděláme aspoň nějaké fotky. To jsme měly udělat hned! Sakra! Tam skoro nikdo nestál a na kluky byl hezký výhled :-) Álvaro a Stefan byli tak zlatí :-) A Colin se houpal do rytmu na hudbu, která tam hrála :-D Fakt škoda, že jsme byly blbé a u té první skupiny trčely v té řadě, i když nám začínalo být jasné, že se na nás nedostane. Kdybychom stály na druhé straně hned, mohla jsem vidět Sandra zblízka mít jeho fotku. Takhle nemám nic :-( U něj mě to fakt štve úplně nejvíc :-( 

Ale hej, když jsme přijely domů, tak to na mě najednou padlo. Najednou mi došlo, že jsem viděla svůj idol a že byl úplně úžasný a dokonalý. Bože, teď to tu vypadá, jak hysterický výlev nějaké puberačky. No, tak věkově už to téhle kategorie nespadám, ale duševně...tím už si tak jistá nejsem :-D

Takže prostě shrnuto a podtrženo: Zklamaná jsem z toho, jak se někteří lidi chovali, jak lidé patřící k ochrance zneužívali svého vysokého postavení a jak to bylo celé zorganizované. Tohle by fakt mělo být udělaný nějak jinak. Šastná a spokojená jsem z toho, že jsem tam vůbec jela a měla možnost některé ze svých idolů vidět :-) Člověk si vždycky musí brát to pozitivní, jinak by špatně dopadl :-) 

Jo, a málem bych zapomněla. Kluci, co byli pozvaní na autogramiádu, nebyli jediní, které jsem viděla. Taky tam byl nějaký kluk z Rookies Cupu a já i ségra jsme si jisté, že to byl nějaký závodník. Jen ovšem nevíme, kdo :-D Takže jsme se pořád dohadovaly a vlastně ještě stále dohadujeme :-D Už se nám to ale ztenčilo na skupinu Diego Pérez, Jorge Martín a Toprak Razgatlioglu. Pořád nevíme...A taky jsem viděla Anthony Westa. Toho si vážně vážím :-) Já si ho vůbec nevšimla, ale ségra mi říká, že tam stojí Ant. On byl totiž dokonale maskovaný. Neměl na sobě žádné týmové oblečení, měl obyčejné triko a obyčejné kraasy, takže dobře splynul s davem. Ale fanoušci ho poznali ;-) Chtěla jsem si ho vyfotit, ale než jsem to stihla, tak byl pryč. A pak jsme se ségrou ještě pozorovali borce v tričku týmu QMMF. Já jsem tvrdila a stále tvrdím, že to byl prostě někdo z týmu, kdo doprovázel Anta. Ségra ale tvrdí, že to byl závodník Sucipto. Mě se to pořád nějak nezdá, ale člověk nikdy neví :-D

A teď ještě nějaká ta obrazová příloha :-D
(omlouvám se za špatnou kvalitu fotek)

Stopětadvacítka Karla Abrahama z roku 2006, když ještě jezdil s číslem 44 ;-)

Obraz1507

Já o Karlova stopětadvacítka z roku 2006 ;-) Škoda, že nám to tam kazí ta ženská :-D

Obraz1513

Moto2 Karla Abrahama z roku 2010 :-) Ano, je to ta, na které vyhrál ve Valencii ;-)

Obraz1508

Já a Karlova Moto2 ;-) A zas nám to tam někdo kazí :-D

Obraz1511

Již zmiňovaná letošní z MotoGP i s figurínou jezdce, která je tam mimochodem nepřirozeně posazená :-D

Obraz1510

Na zemi byla vylepená mapa okruhu i s popisem a komentem od Karla Abrahama :-) A někteří lidé si toho vůbec nevážili a šlapali po tom :-( :-D

Obraz1516

Přípravy...

Obraz1517

Obraz1520

A tady už máme kluky z MotoGP v plné parádě :-) Akorát teda Karel není moc vidět :-/

Obraz1525

Můj zrak se neustále zaměřoval na Stefana no...:-D

Obraz1529

Claudia jsem taky vždycky zachytila v nějaké chvilce..:-D Mám fotku, jak se sklání na zem pro pití a na téhle zas pije :-D

Obraz1530

Obraz1532

Společně foto :-) Proč zrovna, když já fotím, tak Stefan musí sklonit hlavu? :-/ :-D

Obraz1533

Když kluci odcházeli, tak jsem chtěla zachytit Stefana, samozřejmě jsem to nestihla, tak mám aspoň jeho záda :-D

Obraz1534

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Autogramiáda ve Vaňkovce Šárka 24. 08. 2013 - 21:13
RE(2x): Autogramiáda ve Vaňkovce niki 24. 08. 2013 - 22:15
RE: Autogramiáda ve Vaňkovce halaaminua 27. 08. 2013 - 10:36
RE(2x): Autogramiáda ve Vaňkovce niki 27. 08. 2013 - 11:02
RE: Autogramiáda ve Vaňkovce marit 27. 08. 2013 - 17:29
RE(2x): Autogramiáda ve Vaňkovce niki 27. 08. 2013 - 18:40
RE(3x): Autogramiáda ve Vaňkovce marit 27. 08. 2013 - 18:43
RE: Autogramiáda ve Vaňkovce katf1 29. 08. 2013 - 19:04
RE(2x): Autogramiáda ve Vaňkovce niki 30. 08. 2013 - 12:48
RE(3x): Autogramiáda ve Vaňkovce katf1 30. 08. 2013 - 16:36
RE(4x): Autogramiáda ve Vaňkovce marit 30. 08. 2013 - 18:19