GP Indianapolis 2013

19. srpen 2013 | 13.17 |
›

Letní přestávka skončila, a tak jsme o uplynulém víkendu mohli sledovat další závod kubatury Moto2. Ten se konal na americké trati Indianapolis. Z první řady do tohoto závodu startovali Scott Redding, Pol Espargaró a Takaaki Nakagami. Ze druhé řady startovali Esteve Rabat, Simone Corsi a Nicolas Terol.

Do závodu nakonec kvůli horečce nestartoval Axel Pons.

Nejlepší start předvedl Nakagami, který se dostal do vedení a okamžitě si začal budovat na své soupeře náskok. Na druhé místo se zařadil Redding a na třetí Espargaró. Naopak Simone Corsi, startující ze druhé řady, start pokazil a propadl se až do druhé desítky.

Nakagami na čele začal pomalu ujíždět, za ním jel Redding a také Espargaró. Za nimi se držel i Rabat a také dvojice z týmu Aspar, tedy Nico Terol a Jordi Torres. A držel se tam i Dominique Aegerter.

Třetí Espargaró pomalu stahoval svého rivala na druhém místě Reddinga a ve 12. kole se před něj dostal. Začala stíhací jízda na vedoucího Nakagamiho.

V boji o čtvrté místo byl dlouho Rabat zaseknutý za Aegerterem. Avšak když se před něj dokázal dostat, tak zahájil stíhací jízdu na své soupeře a rázem byl třetí a dotíral na svého týmového kolegu Espargara. Toho se mu ve 21. kole povedlo předjet a přibližoval se Nakagamimu, který začínal bojovat se svým motocyklem.

Ve 23. kole šel Esteve Rabat do čela závodu. Nakagami se držel na druhém místě a o třetí místo svedli boj Redding s Espargarem, když Aegerter už na ně nestačil.

Z vítězství se radoval Esteve Rabat, druhý skončil Takaaki Nakagami a třetí nakonec skončil Scott Redding.

Na 4. místě byl Pol Espargaró, 5. dokončil Dominique Aegerter, 6. Simone Corsi, 7. Mika Kallio, 8. Johann Zarco, 9. Xavier Simeon a 10. byl Jordi Torres.

Na bodech ještě skončili 11. Julián Simón, 12. Nicolas Terol, 13. Thomas Lüthi, 14. Alex de Angelis a bod za 15. místo vybojoval Marcel Schrotter.

Pořadí šampionátu vede i nadále vede Scott Redding, který má 159 bodů. Druhý Pol Espargaró má 133 bodů a třetí Esteve Rabat má 113 bodů.

Dalším závodem je Velká cena České republiky, který se koná na okruhu v Brně už tento víkend, tedy od 23. do 25. srpna.

-----------------------------------------------------------------------------------

Musím říct, že ačkoliv to možná z toho článku zní jako nudný závod, tak mě se celkem líbil. Zejména bitva mezi Torresem, Rabatem, Aegerterem, Terolem i Espargarem byla dobrá a občas to tam bylo fakt těsné.

Škoda, že to Nakagamimu nevyšlo. Docela jsem mu to i přála. Ale tak i druhý místo je pro něj stále dobrý, je to jeho nejlepší výsledek v sezóně.

Chválím i Miku, protože během závodu to rozhodně nevypadalo, že by mohl skončit na 7. místě. Jednu dobu se dokonce plácal na hranici bodovaných a nebodovaných míst.

Rozhodně dobrý výsledek zajeli i Dominique, Johann a Xavier :-)

Naopak kluci z týmu Aspar začali velmi dobře, ale postupem času ztráceli a nakonec můžou být rádi, že skončili na 10. a 12. místě.

A ještě bych asi neměla zapomenout na Simone Corsiho. Jak už jsem psala v článku, tak on totálně pokazil start, ale nakonec dokončil na 6. místě, což je také velmi dobré.

Naopak je mi líto, že Sandro Cortese byl 16. Přitom si vedl celkem dobře a dokonce bojoval o 12. místo. Fakt velká škoda :-( Ale tak příště to určitě bude lepší ;-) Ono obecně u mých oblíbenců to bylo 50:50. Někteří dojeli dobře a bodovali, ale byla i spousta těch, kteří nebodovali: 16. Sandro, 18. Toni Elías, 20. Randy Krummenacher, 21. Mike di Meglio, 23. Danny Kent, 26. Mattia Pasini (ten ale po pádu, kdy motorku zvedl a pokračoval). A i 17. místo Anthony Westa je škoda...

Ale tak co už. Tentokrát byli úspěšní ti, a druzí zase ne a příště to třeba může být zase naopak. Hlavně, že jsou všichni (poměrně) zdrávi...:-)