Kimi do Red Bullu? Ani náhodou!

16. červenec 2013 | 21.09 |

Námět na tento článek už nosím v hlavě vážně dlouho. A ano, je to ten článek, který jsem zmiňovala před několika dny. Prostě mi to nedá, abych se k těmto drbům, které kolují, také nevyjádřila. Je to jen a pouze můj vlastní názor a možná už i tušíte, jaký je můj postoj k oné věci, když si přečtete nadpis článku.

Už nějakou dobu se spekuluje nad tím, že Kimi Räikkönen půjde příští rok do stáje Red Bull. Stal by se tak týmovým kolegou Sebastiana Vettela. Jen pro upřesnění, vedle Vettela bude příští rok volné místo, protože Mark Webber již oznámil, že na konci této sezóny z F1 odchází. Takže teď je tu samozřejmě spousta spekulací, kdo půjde do momentálně nejlepšího týmu. Nejvíce se skloňují tři jména: piloti týmu Toro Rosso (což je sesterská stáj Red Bullu - název Toro Rosso je vlastně doslovný překlad anglického Red Bull) Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne, a poté se právě hodně mluví o Kimi Räikkönenovi.

Důvodů pro tyto spekulace je hned několik. Kimi pro příští rok zatím nemá žádnou smlouvu. Smlouva s Lotusem mu končí na konci tohoto roku. Kimi, jakožto mistr světa z roku 2007, je stále žádaným pilotem. A v týmu Red Bull by měl šanci získat další titul mistra světa. Jenže...

Jenže, dovedete si představit, že by tým Red Bull upřednostil Kimiho před Vettelem? Já teda moc ne...Navíc nedovedu si představit, že by Kimi chtěl dělat Vettelovi týmovou dvojku a tak. Takové věci Kimi přeci nedělá. Jen si vzpomeňte "Nechte mě na pokoji. Já vím, co dělám!" I když tohle bylo v úplně jiném kontextu, myslím, že Kimiho povahu to vystihuje naprosto přesně. Prostě si nedovedu představit, že by se Kimi podvolil Red Bullu, že by byl ochotný dělat mladšímu (i když v počtech titulů úspěšnějšímu) kolegovi dvojku a vlastně dělat takovou tu "práci", co již několik let dělal Webber. Možná to teď moc dramatizuju, ale ono to vychází z toho, že tým Red Bull nemám ráda. To je možná můj největší problém – nedovedu si představit, že by můj nejoblíbenější pilot F1 jezdil za tým, který nemám vůbec ráda. 

Navíc všechny ty marketingové povinnosti a tak, kterých má Red Bull nespočet. Kimi je známý tím, že tohle nemá rád a když byl ve Ferrari, tak to i přiznal, že tahle součást života závodníka nepatří mezi jeho oblíbené. Proto je teď docela spokojený v Lotusu, protože tam to pochopili a do ničeho ho nenutí (alespoň tak to na mě doposud působilo). Nevím, jestli by měl v Red Bullu takovou volnost.

Takže já stále pevně doufám, že Lotus si ho udrží. Vlastně se opakuje situace z loňska, kdy se také spekulovalo, jak to bude s dvojicí u Lotusu a nakonec tam zůstali oba dva. A já doufám, že Kimi a Romain tam zůstanou i příští rok. I když mám takové zvláštní tušení, že tentokrát už to štěstí mít nebudu. Letošní přestupový kolotoč začíná vypadat totiž docela zajímavě. Alespň co se týče všech možný drbů a spekulací. I když těžko říct, jestli slovo zajímavě je v pozitivním či v negativním slova smyslu.

Sama zatím nevím.

Teď mě tak napadá, že by možná nebylo na škodu někdy si k tomu sednout (až zas budu mít chuť a náladu) a sepsat si sem, jak to momentálně vypadá s drby ohledně týmů a jezdců na příští rok. 

Zpět ale k tématu. 

Kdyby to teda Lotus dokázal a Kimiho si udržel, tak pak koho do Red Bullu? Logicky by se samozřejmě nabízela dvojice z Toro Rosso. A tentokrát už by to Red Bull vážně měl dodržet. Pořád vykládají, že v Toro Rosso si vychovávají mladíky pro Red Bull, tak teď mají příležitost to konečně dokázat. Jediný, kdo zatím z Toro Rosso do Red Bullu přešel, byl právě Sebastian Vettel. Takže teď konečně mají šanci udělat to, k čemu se od začátku hlásí. Takže Ricciardo nebo Vergne? Podle všech možný dosavadních indicií to vypadá, že větší šance z této dvojice má Daniel Ricciardo. Těžko říct, podle čeho a jak se to rozhoduje. U těchhle týmů totiž nikdy nevíte. Já sama za sebe říkám, že Daniel by se mi v Red Bullu docela zamlouval. Jenže zas...patří k mým oblíbeným závodníkům, podle mého názoru je nadaný a má na to, to někam dotáhnout a lepší tým si rozhodně zaslouží. Jenomže v Red Bullu a po boku Vettela by to neměl vůbec jednoduché. Jenomže to vlastně můžeme říct úplně o všech pilotech. 

Sama jsem z toho pořád tak nějak zmatená a nevím, koho bych já sama do Red Bullu dala. Kimiho tam nechci z mých osobních důvodů, protože, jak už jsem řekla, nedovedu si představit, že bych měla svého nej pilota v týmu, který mám nejmíň ráda. A z dvojice Daniel, Jean-Eric mi tam lépe vychází ten Daniel, jenže opět, můj oblíbený závodník v mém neoblíbeném týmu...

Takže uvidíme, jak se to všechno ještě v průběhu sezóny (či nedej bože až během zimní přestávky) vyvine a co z toho bude. A jestli to bude k mé spokojenosti či spíše nikoliv. Když už nic jiného, tak je aspoň o čem psát a diskutovat :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře