GP Německa 2013

14. červenec 2013 | 19.44 |
›

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod MotoGP. Z první řady do něj vyrazili Marc Márquez, Cal Crutchlow a Valentino Rossi. Do druhé řady se kvalifikovali domácí Stefan Bradl, Aleix Espargaró (nejlepší CRT) a Nicky Hayden. Ve třetí řadě stáli Bradley Smith, Álvaro Bautista a Andrea Dovizioso. Karel Abraham startoval jako 18. a Lukáš Pešek 20.

Bohužel se nám rozšířil seznam marodů. Jorge Lorenzo již v pátek opět upadl. A naneštěstí upadl na tu svou zlomenou klíční kost a destička, kterou tam měl voperovanou, se mu ohnula. Takže letěl do Barcelony, kde ho museli znovu operovat a závodu se tak nezúčastnil. S největší pravděpodobností se nezúčastní ani příštího závodu. Jeho pravděpodobně největší soupeř v boji o titul mistra světa Dani Pedrosa měl v sobotu pád a vypadalo to také na zlomenou klíční kost. To se ovšem nepotvrdilo, ovšem minimálně naraženou ji měl určitě a také si nějak poranil rameno. Nicméně mu bylo povoleno závodit. Jenže také utrpěl otřes mozku a před závodem měl nízký tlak, takže se rozhodl nestartovat. Nestartoval ani Andrea Iannone, který si v sobotu zranil rameno. Stále také nejede Ben Spies. Místo něj jel opět Michele Pirro.

To ovšem neznamená, že ostatní piloti jsou v pohodě. Cal Crutchlow upadl jak v pátek, tak i v sobotu a má poraněnou ruku, Héctor Barberá si zase při pádu poranil nohu. Karel Abraham se v pátek vůbec neúčastnil tréninků kvůli viróze, dokonce tu bylo i podezření na mononukleózu. To se naštěstí nepotvrdilo. Bradley Smith má stále zraněný prst na ruce, stejně jako Hiroshi Aoyama. Bryan Staring měl také v sobotu vážný pád, ale pravděpodobně vyvázl bez zranění, i když to vypadalo na zranění nohy.

Konečně se tedy dostáváme k závodu samotnému. Ten se jel na 30 kol. Po startu se do čela dostal domácí závodník Bradl. Tribuny byly nadšené. Druhý jel Rossi a na třetí místo se po skvělém startu dostal Aleix Espargaró na motocyklu CRT.

Za Espargarem jel Márquez, který se kolo co kolo dostával před své soupeře a v 6. kole se dostal do vedení. Druhý se ještě pár kol držel Bradl, ale poté byl předjet Rossim. Čtvrtý jel Crutchlow, který si na Bradla také brousil zuby.

To se Crutchlowovi povedlo docela rychle a poté se vydal stíhat Rossiho. Rossi a Crutchlow předvedli opravdu zajímavý souboj o druhé místo, zatímco Márquez na prvním místě ujížděl a Bradl na ně na čtvrtém místě začal ztrácet.

V 16. kole se Crutchlowovi podařilo předjet Rossiho a začal se pokoušet stíhat Márqueze. Pomalu, ale jistě se mu přibližoval a zajížděl rychlejší časy na kolo než jeho španělský soupeř, nicméně nestačilo mu to.

Z vítězství v závodě se radoval Marc Márquez. Druhý skončil Cal Crutchlow a třetí Valentino Rossi. Domácí hrdina Stefan Bradl byl čtvrtý.

Na pátém místě skončil Álvaro Bautista, šestý byl Bradley Smith, sedmý Andrea Dovizioso, osmý Aleix Espargaró, tedy nejlepší motocykl CRT. Na devátém místě závod dokončil Nicky Hayden a desátý byl Michele Pirro.

Bodovanou patnáctku ještě doplnili 11.

Héctor Barberá, 12. Randy de Puniet, 13. Colin Edwards, 14. Danilo Petrucci a 15. Claudio Corti.

Nebodovali 16. Michael Laverty, 17. Hiroshi Aoyama, 18. Karel Abraham a 19. Lukáš Pešek, který byl o kolo zpět.

Nedokončili Yonny Hernández a Bryan Staring, když oba dva upadli.

Kvůli tomu, že se závodu neúčastnil ani Lorenzo, ani Pedrosa, a Márquez vyhrál, tak se stalo, že Marc Márquez se dostal do vedení v šampionátu. Na svém kontě má 138 bodů. Druhý je Dani Pedrosa, který má 136 bodů a třetí Jorge Lorenzo má 127 bodů.

Další závod se jede již příští týden, tedy 21. července, a to na americkém okruhu Laguna Seca, kde jede pouze nejvyšší kubatura.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak já musím říct, že prvních asi 6 kol bylo opravdu skvělých a zábavných. Na čele Stefan, Aleix Espargaró bojující o bednu. Prostě něco, co se jen tak nevidí. Škoda, že to trvalo tak krátce.

Naštěstí ale v závodech jezdí Cal. Nejprve svedl pěkný souboj s Rossim a potom se vydal stíhat Márqueze. Takže jsem se aspoň úplně nenudila.

Mrzí mě, že Stefan skončíl čtvrtý. Tu bednu, navíc doma, jsem mu vážně moc přála.

Páté místo pro Álvara je dobré, myslím, že je to dokonce jeho nejlepší výsledek v této sezóně :-) I Bradley Smith si vedl dobře.

No a Aleixe netřeba zmiňovat. Ten kluk si zaslouží víc, než "jen" jezdit na CRT!

Trošku škoda, že Claudio Corti vybojoval jenom jeden bod. Do závodu vyrážel z 10. místa, tak jsem doufala, že v závodě se bude držet výš.

Přemýšlím, k čemu bych se ještě chtěla či měla vyjádřit, ale nic mě momentálně nenapadá. Takže to je tedy prozatím vše :-)