GP Německa 2013

14. červenec 2013 | 18.59 |
›

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Xavier Simeon, Jordi Torres a Pol Espargaró. Ve druhé řadě stáli Thomas Lüthi, Simone Corsi a Julián Simón. Ve třetí řadě pak stáli Takaaki Nakagami, Scott Redding a Mika Kallio.

Perfektní start do závodu na 29 kol předvedli Torres a Espargaró. A byl to právě Pol Espargaró, který se ujal vedení. Za nimi se držel Simone Corsi, kterému se také povedl start. Naopak poleman Simeon start příliš nezvládl a propadl se na 5. místo.

Krátce po startu upadl Danny Kent. Nedlouho poté upadli i jezdec na divokou kartu Alex Mariňelarena, a také Kyle Smith.

Na čele se poměrně dlouhou dobu nic nedělo. Ve vedení se držel Pol Espargaró, za ním jel Jordi Torres. Na třetím místě se držel Simone Corsi a za nimi jel Julián Simón. Ten byl jednu chvíli hodně blízko této trojici, po čase ale začal ztrácet.

Na tuto čtveřici se snažil dotáhnout pátý Scott Redding, jenže místo toho byl předjet jak Thomasem Lüthim, tak později také Alexem de Angelisem. To už ze závodu vypadl i domácí Marcel Schrotter.

Jordi Torres se několikrát pokusil zaútočit na Espargara, ale spíš to byly jen takové lehké pokusy a žádný útok nevypadal, že byl myšlen jako vážný předjížděcí manévr. Ovšem v 19. kole Torres zaútočil a útok to byl úspěšný. Dostal se do vedení.

A ihned začal Torres svým soupeřům ujíždět. Espargaró začal mít problémy se Simone Corsim. Ten v poslendím kole zaútočil.

Z prvního vítězství ve své kariéře (a také prvního pódiového umístění) se radoval Jordi Torres. Druhý skončil Simone Corsi a třetí Pol Espargaró.

Na čtvrtém místě skončil Julián Simón, pátý byl Alex de Angelis, šestý Thomas Lüthi, sedmý Scott Redding, osmý Anthony West, devátý Xavier Simeon a desítku nejlepších doplnil Dominique Aegerter.

Na dalších bodovaných místech skončili 11. Takaaki Nakagami, 12. Johann Zarco, 13. Mika Kallio, 14. Esteve Rabat (který si zranil nohu v jednom z tréninků) a 15. byl Sandro Cortese.

V čele celkového pořadí je stále Scott Redding, který má 143 bodů. Druhý je Pol Espargaró, který má 120 bodů a třetí Rabat má 88 bodů.

Jezdci teď mají přestávku a další závod se jede 18. srpna v americkém Indianapolis.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mám strašnou radost z Jordiho! Teda já se musím přiznat, že jsem mu vůbec nevěřila. Před závodem jsem si říkala, že se třeba pár kol udrží a pak se propadne. A on se udržel celou dobu a navíc dokázal vyhrát :-) Velká gratulace!

Pol byl možná malinko zklamaný, ale pořád je na pódiu a to je dobrý :-)

I když já vlastně ani nevím, komu ten titul přeju víc. Fandím jak Polovi, tak i Scottovi...

Také pro Simone Corsiho je to konečně dobrý výsledek a já mu to pódium moc přeju :-)

Myslím sí, že spokojeni se svým umístěním musí být i Simón, de Angelis a Lüthi. No a Rabat svým způsobem taky, protože to dokázal dokončit a ještě získal pár bodíků.

Škoda Xaviera. Myslela jsem si, že z toho pole position bude schopný udělat lepší výsledek. A nechápu, jak se Mika propadl na 13. místo...

Mám radost, že Sandro při domácí GP dokázal vybojoval jeden bod :-)

Naopak můj druhý oblíbenec Randy Krummenacher nebodoval, když skončil 18.

Hrozně mě mrzí, jak s tím bojuje Toni Elías. Skončil na 21. místě. Přitom já moc dobře vím, že on má na víc. A také Mattia Pasini vypadal, že na tom bude lépe. Nakonec byl až 20. A také je škoda pádu Dannyho Kenta a v závěru závodu musel odstoupit Nico Terol, což je taky škoda. Na druhou stranu, kdyby neodstoupil, tak by Sandro byl 16., tak nevím, co je lepší :-/ :-D

No a o tom, že Mike di Meglio skončil 25. radši pomlčím...

Na divokou kartu se opět na trati objevil Gino Rea. Moc ráda jsem ho tam opět viděla. Doufám, že sežene potřebný balík sponzorských peněz, aby se mohl účastnit i dalších závodů, protože on tam prostě patří :-)