GP Německa 2013

14. červenec 2013 | 17.58 |
› 

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Alex Rins, Luis Salom a Miguel Oliveira. Do druhé řady se postavili Jonas Folger, Jack Miller a Maverick Viňales. Ve třetí řadě pak stáli Efrén Vázquez, Romano Fenati a Jasper Iwema. Iwemův týmový kolega, Čech Jakub Kornfeil startoval z 18. místa.

Během zahřívacího kola měl problémy Alexis Masbou a do závodu tak vůbec nenastoupil.

Start do závodu na 27 kol nejlépe zvládl poleman Rins. Za něj se zařadili Salom a Viňales a také se tam dobře držel Miller. Do hry se chtěl zapojit i domácí Folger a také Alex Márquez.

Rins se ovšem začal od zbytku pole odpoutávat. Za ním bojovali Viňales, Salom, Márquez a připojili se tam i oba piloti na motocyklech Mahindra, Oliveira a Vázquez. Naopak Miller pomalu začal odpadat.

Skupina však Rinse dotáhla a začal tak boj o vítězství. Ve 13. kole byl na čele Viňales, o kolo později však opět vedl Rins. 

V té době už v závodě nepokračovali Kevin Hanus jedoucí na divokou kartu, Eric Granado, další jezdec na divokou kartu Luca Amato, ani Lorenzo Baldassarri.

V 18. kole byl opět na čele Viňales. Ve 20. kole si však vedení v závodě pro sebe opět vybojoval Rins. 

Ve 22. kole se dostal do vedení Luis Salom, který předjel oba své soupeře najednou v jedné ze zatáček. 

Vypadalo to, že Salom si opět dojede pro vítězství, ale v posledním kole, pár zatáček do cíle, se před něj dostal Rins. Na cílové rovince se před Saloma ještě snažil dostat Viňales, ale už to nestihl.

Z vítězství v závodě se tedy radoval Alex Rins před Luisem Salomem a Maverickem Viňalesem.

Čtvrtý skončíl Miguel Oliveira, pátý Alex Márquez, šestý Efrén Vázquez, sedmý Jack Miller, osmý Jonas Folger a desítku doplnili Brad Binder a Arthur Sissis, kteří bojovali ve velké skupině o zbytek bodovaných míst.

Na dalších místech byli 11. náš zástupce Jakub Kornfeil, 12. Isaac Viňales, 13. Romano Fenati, 14. Jasper Iwema a 15. Niccoló Antonelli.

V celkovém pořadí stále vede Luis Salom, který má 172 bodů. Druhý je Viňales se 158 body a třetí Rins má 142 bodů.

Piloti teď mají letní přestávku a další závod se jede 18. srpna v americkém Indianapolis.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Škoda, že Rins v posledním kole Luise předjel, přála jsem mu další vítězství. Na druhou stranu, je to stále pódium, a to se cení a počítá. Takže z mé strany panuje spíše spokojenost. Navíc i Luis vypadal spokojeně :-)

Pochválit musím i jeho týmového kolegu Arthura Sissise. Startoval jako 15. a cílem projel jako 10. Navíc předváděl pěkné souboje. Kéž by to takhle pokračovalo i dál :-) Naopak škoda jejich třetího týmového kolegy Zulfahmi Khairuddina. Dlouhou dobu bojoval po boku Arthura, najednou se však začal propadat. Takže nakonec ani nebodoval :-( Potýkal se s nějakými technickými problémy, ani tým zatím neví, co to přesně způsobilo a musí vše pečlivě zanalyzovat.

Niklas Ajo s tím také tento víkend bojoval a ani nebodoval. U něj jsem ale ráda, že vůbec dojel do cíle, protože minulý týden při tréninku na motokrosu si zlomil zápěstí a dle jeho slov cítil v závodě velkou bolest. Tak teď má aspoň volno, aby to doléčil :-)

Kubu musím také pochválit. Startoval až z 18. místa a vybojoval pěkné body :-) A bodoval dokonce i jeho týmový kolega Iwema, takže tým RW Racing může být spokojený.

A to je asi tak všechno, co jsem k tomuto závodu chtěla říct :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře