Co poslouchám II.

13. červenec 2013 | 18.55 |
› 

Po pár týdnech se zase ozývám s touto rubrikou a dávám sem další sérii písniček, které si ráda poslechnu :-)

Skupina Sunrise Avenue patří k mým vůbec nejoblíbenějším hudebním skupinám. Miluju jejich písničky! A už se těším na nové písničky z jejich připravovaného alba, které by mělo vyjít na konci tohoto roku. Zpěvák této skupiny, Samu Haber, si střihl píseň s americkým uskupením Follow Your Instinct. Píseň No Matter What They Say jsem si oblíbila hned při prvním poslechu. Má tak motivující a inspirující text :-) Původně jsem to sem chtěla dát už dávno, hned jak jsem ji objevila, ale stále jsem se k tomu nemohla dostat, tak konečně teď.

O tom, že jsem objevila skupinu Neljänsuora jsem se zmínila už minule. A o tom, že se mi líbí jejich písně také. Potom jsem narazila na duet, který nazpívali s mou oblíbenou zpěvačkou, která se jmenuje Suvi Teräsniska. Ta píseň mě okouzlila při prvním poslechu. Jmenuje se Tää Valssi.

Alexandra Rybaka (vítěze Eurovize z roku 2009) nijak zvlášť neposlouchám. Respetive až do teď jsem ho nijak zvlášť neposlouchala. Moje sestra, která miluje Norsko, ho taky moc neposlouchala, ale poslední dobu si nějaké ty písně od něj pustí a jak je tak slyším, tak si říkám, že jsou povedené :-) Navíc já miluju zvuk houslí! :-) Píseň z názvem Suomi, tu prostě nesmí chybět (i když už je asi 3 roky stará) :-)

O letošním ročníku Eurovize jsem se tu chtěla zmiňovat častěji, než jsem nakonec učinila :-( Akorát tady byly informace o finském národním kole, písnička reprezentantky Kristy Siegfrids a potom písnička mé favoritky z Dánska Emmelie de Forest, která opravdu nakonec vyhrála. Teď sem dávám píseň Marca Mengoniho s názvem L'Essenziale. Ačkoliv italsky neumím ani slovo, tak tohle mě dostalo na první poslech. A na živo v soutěži to bylo snad ještě krásnější :-)

A na závěr můj závodní idol. Ano, čtete dobře. James Toseland byl ve své době mým idolem v závodech Superbiků i MotoGP (i když v MotoGP to byla hodně krátká kariéra). Ze zdravotních důvodů ovšem musel se závoděním skončit. Kromě motorek měl a stále má ještě jednu lásku. Hudbu. Dříve hrával se skupinou Crash (jak příznačné pro závodníka) a hráli především cover verze známých písní. Nyní ovšem má kapelu Toseland a hrají vlastní písně a dokonce se chystá i album. Jedna z písní už ma i klip. Je to píseň Live Is Beautiful. Mě to stejně stále přijde neskutečné, že ten můj závodní idol a zpěvák v tomhle klipu jsou jedna a tatáž osoba :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře