GP Nizozemska 2013

30. červen 2013 | 20.46 |
› 

Na nizozemském okruhu Assen se v sobotu jel další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Cal Crutchlow, Marc Márquez a Stefan Bradl. Ve druhé řadě stáli Valentino Rossi, Dani Pedrosa a Bradley Smith. Do řady třetí se pak postavili Aleix Espargaró, Álvaro Bautista a Randy de Puniet. Karel Abraham startoval jako 17. a Lukáš Pešek 23.

Do Assenu nepřijel zraněný Hiroshi Aoyama. Nahradil ho španělský pilot Iván Silva. Místo stále zraněného Bena Spiese jel opět Michele Pirro. Během tréninku se zranil Marc Márquez. Poranil si zápěstí a nějaký prst na ruce a myslím, že i nějaký prst na noze. Během pátku také upadl Jorge Lorenzo a zlomil si klíční kost. Byl převezen domů do Španělska, kde podstoupil operaci a v sobotu už se opět objevil v nizozemském paddocku. Ranní nedělní warm up jel a poté mu lékaři dovolili startovat i do závodu. Vyrazil tak z 12. místa.

Nejlepší start do závodu na 26 kol měl Dani Pedrosa. Konec konců, u něj to není nic překvapivého.

Po průjezdu prvním kolem tedy vedl Pedrosa před Márquezem a Rossim. Za nimi se držel Crutchlow a pak už jel Lorenzo.

V pátém kole se Rossi dostal na druhé místo před Márqueze a snažil se dotáhnout i na Pedrosu. To mu moc dlouho netrvalo a hned v následujícím kole byl první. Naopak Pedrosa pomalu, ale jistě začal ztrácet a musel si dávat pozor na týmového kolegu Márqueze. Za nimi se Lorenzo dostal před Crutchlowa, ale Crutchlow se ho držel a snažil se získat ztracenou pozici zpět.

To už závod vzdal Lukáš Pešek.

V 18. kole se na druhé místo dostal Marc Márquez. Pedrosa začal mít čím dál tím větší problémy a musel si začít dávat pozor na Crutchlowa, který předjel Lorenza a který se za ním blížil.

To vše nahrávalo Rossimu jedoucímu na prvním místě, aby si hlídal svoji pozici.

O pár kol později se opravdu Crutchlow dostal na třetí místo před Pedrosu a ten se musel začít obávat, že by se o předjetí mohl pokusit i Lorenzo. Ten však začínal pociťovat, že jet závod druhý den po operaci klíční kosti asi nebyl nejlepší nápad a byl rád, že si drží páté místo.

Z vítězství v závodě se tak po více než dvou letech radoval Valentino Rossi. Druhý skončil Marc Márquez a třetí dojel Cal Crutchlow. Dani Pedrosa byl čtvrtý, Jorge Lorenzo pátý.

Na dalších bodovaných pozicích skončili 6. Stefan Bradl, 7. Álvaro Bautista, 8. Aleix Espargaró (nejlepší CRT), 9. Bradley Smith, 10. Andrea Dovizioso, 11. Nicky Hayden, 12. Randy de Puniet, 13. Andrea Iannone, 14. Michele Pirro a 15. Karel Abraham.

Nebodovali 16. Danilo Petrucci, 17. Colin Edwards, 18. Claudio Corti, 19. Yonny Hernández, 20. Héctor Barberá, 21. Bryan Staring, 22. Michael Laverty a 23. Iván Silva. Jediným závodníkem, který nedokončil, byl Lukáš Pešek.

V celkovém pořadí vede Dani Pedrosa, který má 136 bodů, druhý je Jorge Lorenzo se 127 body a třetí Marc Márquez má 113 bodů.

Další závod se jede 14. července na německém Sachsenringu.

---------------------------------------------------------------------------

Samozřejmě, že Rossimu tento úspěch přeju. Sice nejsem jeho fanynka, ale vidět ho na prvním místě bylo milé. Cal byl opět na pódiu, což je super. Mohl být i druhý, ale útok na Márqueze nezvládl, takže asi může být rád, že mu to vyšlo na to třetí místo.

Kdo si ale zaslouží respekt, je Jorge Lorenzo. On si v pátek odpoledne zlomil klíční kost, odjel domů, tam ho ještě večer operovali, on si pár hodin pobyl v nemocnici, aby už v sobotu večer byl zpátky v Holandsku a v neděli závodil. Jsem absolutně nechápala. Myslela jsem si, že doktoři mu start v závodě zákažou, a oni ho ještě prohásili za schopného pro závod. Bylo to vážně riskantní, protože kdyby se opět něco stalo a on byl spadl, tak by to asi nebylo nejlepší...No, naštěstí se nic takového nestalo a on závod dokončil a navíc na krásném pátém místě. V závěru už ale bylo vidět, že toho má vážně dost.

Nevím, k čemu bych se ještě mohla vyjádřit. Možná jen, že bod pro Karla Abrahama je určitě dobrý a Lukáš Pešek opět nedokončil.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře