GP Nizozemska 2013

30. červen 2013 | 19.25 |
› 

Na nizozemském okruhu v Assenu se v sobotu odjel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Pol Espargaró, Johann Zarco a Scott Redding. Ve druhé řadě stáli Esteve Rabat, Xavier Simeon a Anthony West. Do třetí řady se pak postavili Mattia Pasini, Mika Kallio a Mike di Meglio.

Do závodu, vypsaného na 24 kol, nemohl odstartovat Takaaki Nakagami, který si v ranním warm upu po pádu zlomil klíční kost.

V zahřívacím kole do samotného závodu havaroval Toni Elías a už nebyl schopný pokračovat. Závod tak vlastně pro něj skončil dřív než začal.

Nejlépe do závodu odstartoval Espargaró, ale v zápětí byl předjet Reddingem. Za nimi se drželi Simeon a Rabat a také Dominique Aegerter, který startoval až ze čtvrté řady a kterému se start velice povedl. V pátém kole šel dokonce Aegerter na třetí místo.

O kolo později ze závodu vypadl Simone Corsi, který měl pád. Na čele se stále držel Redding před Espargarem.

O další dvě kola později došlo ale na čele k výrazné změně, když do vedení se dostal Aegerter. Za ním jeli Espargaró s Reddingem, který se propadl na třetí místo. Za Reddingem se přibližovali Rabat i Kallio a Zarco. Naopak Simeon, který dobře začal, pomalu ztrácel.

V dalším kole se pořadí opět změnilo, když do vedení šel Espargaró, druhý jel Redding a třetí Aegerter. Ten si musel začít dávat pozor na dotírajícího Rabata. Rabatovi se po pár kolech podařilo dostat před Aegertera a snažil se stíhat ujíždějící dvojici před sebou. To už v závodě nepokračoval Kyle Smith.

Espargaró a Redding si prozatím jeli poklidně na prvním a druhém místě, za nimi se držel Rabat a za Rabatem jela skupina ve složení Aegerter, Kallio, Zarco, kteří se snažili Rabata dotáhnout, a celkem se jim to i dařilo. Jich se ještě snažili držet Simeon a Di Meglio, ale už se jim to moc nedařilo. Navíc Mike di Meglio v závěru závodu upadl.

Ve 20. kole zaútočil Redding na Espargara a útok to byl úspěšný. Za nimi skupinka dotáhla Esteve Rabat a ihned se z nich stali bojovníci o poslední místo na pódiu. 

Poslední kola závodu nám ukázala zajímavou bitvu jak o první místo mezi Espargarem a Reddingem, tak také boj o třetí místo mezi Rabatem, Aegerterem, Kalliem a Zarcem.

Z vítězství v závodě se nakonec radoval Pol Espargaró před Scottem Reddingem. Na třetím místě skončil Dominique Aegerter. Mika Kallio byl čtvrtý, Esteve Rabat pátý a Johann Zarco šestý.

Dále na bodech skončili 7. Xavier Simeon, 8. Thomas Lüthi, 9. Jordi Torres, 10. Anthony West, 11. Julián Simón, 12. Randy Krummenacher, 13. Louis Rossi, 14. Marcel Schrotter a 15. Sandro Cortese.

V celkovém pořadí vede se 134 body Scott Redding. Druhý Pol Espargaró má 104 bodů a třetí je Esteve Rabat s 86 body.

Další závod se jede 14. července na německém Sachsenringu.

---------------------------------------------------------------------

Musím říct, že tento závod se mi vážně líbil a byl plný napětí.Také jsem velice spokojená s obsazením na pódiu. Jak Espargaró, tak i Redding patří k mým oblíbencům a musím říct, že jsem si poslední dobou oblíbila i Aegertera. Škoda, že Mika byl čtvrtý, pódium by si jistě taky zasloužil, ale za čtvrté místo jsou pořád krásné body :-)

Moji další dva oblíbenci Randy Krummenacher a Sandro Cortese také ukořistili pár bodíků, takže v tohle směru u mě také panuje spokojenost :-) 

Co nechápu, je, jak se Jordi Torres dostal na 9. místo v cíli. Já ho celou dobu v závodě viděla na 20. místě a najednou v cíli 9. Fakt nevím, jak se tam dostal. Ale ráda ho vidím v TOP 10, to zas jo :-)

Úplně maximálně je mi líto Toni Elíase. Navíc je to jeden z mých oblíbenců, takže je mi fakt líto vidět, kolik má letos smůly. Když jsem viděla, ten pád v zahřívacím kole, tak :-(

A potom ještě musím okomentovat Mike di Meglia. Taky jeden z těch, kterým fandím. Zrovna se mu v tomhle závodě vedlo tak dobře a on musel skončit na zemi :-(

Jo, a ještě jsem se chtěla zmínit o týmu Forward Racing. Před sezónou jsem si myslela, že je to tým, který bude do pořadí hodně mluvit, ale co předvedli v tomto závodě...Přitom mají v týmu samé dobré jezdce...ale ze závodu v Nizozemsku si nevezou ani jeden bod - de Angelis byl 16., Cardús 17., Pasini 19. a Corsi spadl a závod nedokočil. Musím říct, že je mi jich docela líto. Všechny jmenové jezdce tohoto týmu mám docela ráda a dobrý výsledek bych jim opravdu přála.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře