Co poslouchám I.

23. červen 2013 | 20.44 |
› 

Rozhodla jsem se jednou za čas se s váma podělit o hudbu, kterou právě poslouchám. Hudba je jedna z důležitých částí mého života. Bohužel nevěnuju se jí nijak aktivně, pouze pasivně - moc ráda ji poslouchám a ráda objevuju (pro mě) nové umělce a třeba i nové styly. Takže tady je první část, ve které vás seznámím s tím, co u mě momentálně nejvíc letí :-D

Úplně nejvíc u mě teď letí nové písničky od finského zpěváka Antti Tuisku. Hlavní song z jeho nového alba "Toisenlainen Tie", tedy písničku Rakkaus On jsem sem už kdysi dávala, takže ji sem znovu dávat nebudu. Co sem ale dám, je jeho druhý singl a to písnička s názvem Jää tai mee, neboli česky Zůstaň nebo běž. Před pár dny k ní dokonce vyšel klip :-) A já jsem zjistila, že mám tuhle písničku asi radši než Rakkaus on.

V pátek jsem úplně náhodu narazila na youtube na finskou skupinu, která si říká Neljänsuora. Jejich písničky jsou ve finštině, a většina z těch, které jsem slyšela, se mi líbí. Nejvíce se mi ale líbí tahle :-)

Skupina Great Wide North se zúčastnila letošního národního kola Finské Eurovize - Uuden Musiikin Kilpailu. A už tam se mi s písničkou Flags líbili. Tak jsem je začala tak trochu sledovat a nedávno jim vyšel nový singl, ke kterému i později natočili klip. Ta písnička se mi zalíbila na první poslech, protože má takový motivující a inspirativní text, tedy aspoň pro mě jo.

Ale abyste neřekli, že poslouchám samé mužské interprety, tak tu mám pro vás i jednu zpěvačku. Nový singl Saary Aalto :-)

No a abyste neřekli, že tu mám samé finské interprety, tak i něco českého přibude :-D Tomáš Klus a Richard Krajčo (potažmo skupina Kryštof) jsou jedni z mála českých zpěváků, které si ráda poslechnu. A jejich společná písnička Cesta je vážně povedená :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co poslouchám I. halaaminua 29. 06. 2013 - 19:29
RE(2x): Co poslouchám I. niki 29. 06. 2013 - 20:51