GP Katalánska 2013

16. červen 2013 | 22.06 |
› 

Kubatura Moto2 měla na programu další závod. Tentokrát se konal na okruhu Montmeló u města Barcelona jako Velká cena Katalánska. Z první řady do něj startovali Pol Espargaró, Scott Redding a Esteve Rabat. Ve druhé řadě stáli Takaaki Nakagami, Alex de Angelis a Johann Zarco.

Do závodu, který byl vypsaný na 23 kol, nejlépe odstartoval Espargaró. Za něj se zařadil jeho týmový kolega Rabat. Dále jeli Nakagami, Redding a skvělý start z 10. místa předvedl Thomas Lüthi, který se posunul o pět míst. 

Postartovní strkanice nezůstali bez následků. Upadl Toni Elías, který ale motocykl zvedl a pokračoval. Jeho pokračování však nemělo dlouhého trvání, když hned v následujícím kole zajel do boxů. Během prvního kola ještě po vzájemné kolizi upadli Louis Rossi a Steven Odendaal.

V šestém kole se na třetí místo dostal Thomas Lüthi a odsunul tak Reddinga na místo čtvrté a Nakagamiho na místo páté. To už v závodě nepokračoval ani Xavier Simeon po kolizi s Ricky Cardúsem. Upadli oba dva, ale Cardús pokračoval poté v závodě. 

Na čele závodu se nic dramatické nedělo, když stále vedl Espargaró před Rabatem a Lüthim. Čtvrté místo si hlídal Redding a páté Nakagami. Na Nakagamiho se ovšem začal dotahovat skvěle jedoucí Randy Krummenacher. 

V závodě už ale kvůli pádu nemohl pokračovat Alex de Angelis a i Sandro Cortese po úvodních strkanicích musel po několika kolech zajet do boxů. 

Ve 14. kole se do vedení závodu dostal Esteve Rabat. Vydržel tam však zhruba 3 kola a vedení se znovu ujal Espargaró. Za nimi si své pozice hlídali Lüthi a Redding, zatímco Nakagami začínal mít problémy s Krummenacherem a ještě se na ně snažil dotáhnout Johann Zarco. Za Zarcem bojovala skupinka o osmé místo. Skupinka se časem trošku roztrhala, takže o to kýžené osmé místo bojovali zejména Aegerter, Kallio, Pasini, Schorotter, Torres a Corsi. Z této skupiny však pádem vypadl Schrotter, který sice pokračoval, ale po pár kolech stejně zajel do boxů. A v závěru závodu upadl i Jordi Torres.

Z vítězství v domácím závodě se radoval poleman Pol Espargaró před svým týmovým kolegou Esteve Rabatem. Třetí dojel Thomas Lüthi, pro něhož to je první pódium v této sezóně a také stvrzení, že po úvodních problémech se zdravím se vše vrací do starých kolejí. Na čtvrtém místě skončil Scott Redding, páté místo nakonec uhájil Takaaki Nakagami, šestý byl Randy Krummenacher, sedmý Johann Zarco, osmý Dominique Aegerter, devátý Mika Kallio a TOP 10 dokompletoval Simone Corsi.

Dále na 11. místě skončil Mattia Pasini, 12. byl Mike di Meglio, 13. Danny Kent, 14. Axel Pons a 15. Julián Simón.

V celkovém pořadí i nadále vede Scott Redding, který má 114 bodů. Druhý je Espargaró se 79 body a třetí Rabat má 75 bodů.

Další závod se jede 29. června v nizozemském Assenu. Závod se jako již tradičně koná v sobotu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak já musím říct, že tentokrát se mi Moto2 zdálo docela nudné.

No jo, diváci jsou zvyklí na jakýsi standard, kdy se to tam předjíždí a bojuje, ale tentokrát toho zas nebylo tolik. Navíc mi přišla divná ta výměna pozic mězi Polem a Rabatem. Přišlo mi, jako by to tým měl domluvené. Když se totiž do čela závodu dostal Rabat, tak se Pol otočil a až potom ho Rabat předjel. O asi ty tři kola později to vypadalo, jako by Rabat snad zvolnil a Pol se před něj bez problémů dostal. Já si prostě nemůžu pomoct, ale opravdu mi přijde, jako by to bylo předem domluvené...

To ovšem nemění nic na tom, že mi Polovo vítězství udělalo radost :-)

Největší radost mi ovšem v tomto závodě udělal Randy Krummenacher. Už to, že se kvalifikoval jako osmý mi udělalo velkou radost a, upřímně, nečekala jsem, že bude bojovat takhle vysoko. Ale závod zvládl vážně super a to šesté místo si absolutně zasloužil :-)

Také sedmé místo Johanna Zarca určitě musím ohodnotit pozitivně. A Mika byl v TOP 10, takže je to pořád dobré. Já osobně mám radost i ze 12. místa Mika di Meglia, získal aspoň pár bodíků a to se v jeho případě počítá ;-) A radost mi udělal i Danny Kent, který bral své první body v kariéře Moto2 :-)

První body v této sezóně bral také Axel Pons, ale ten se zase vyznamenal. Není závod, aby se o Axelovi nemluvilo. Tenokrát to ovšem nebylo v souvislosti s pádem (což se divím), ale v souvislosti s tím, že Axel údajně předvedl nějaký zakázaný manévr a musel pustit jednoho soupeře jedoucího za ním před sebe. 

Abych ale jenom nechválila, tak jsou tu i jména, která mě nechci říct, že zklamala, ale prostě bylo mi líto, že se jim závod nevyvedl. Tak především Sandro Cortese. Ten v sobotu zajel svou nejlepší kvalifikaci, když byl na roštu devátý, ale bohužel závod se mu příliš nevyvedl. Po startu ho některý ze soupeřů trefil do zadní části motocyklu a Sandro pak musel kvůli nějakým problémům zajet do boxů, z kterých už se na trať nevrátil. Také mi bylo líto Toniho Elíase. Ten má zase letos tolik smůly, tentokrát odjel sotva jedno kolo :-(

Škoda je určitě i de Angelise, Simeona a Torrese. Ti všichni upadli, když se nacházeli na velmi pěkné pozici v první desítce.

A to je asi tak všechno, co jsem k tomuto závodu chtěla říct ;-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře