GP Itálie 2013

2. červen 2013 | 22.14 |
› 

Na italském okruhu Mugello se jel další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso. Ve druhé řadě stáli Cal Crutchlow, Stefan Bradl a Marc Márquez. Karel Abraham byl na roštu 20., Lukáš Pešek 24., tedy poslední.

Nejprve si něco řekněme o nemocech a zraněních. Alespoň tedy u těch, o kterých víme. Andrea Dovizioso startoval se zraněním krku (o co konkrétně šlo ale nevím). Cal Crutchlow pravděpodobně ještě bojuje se zraněním nohy, které si přivodil v minulém závodě a navíc ho v sobotu postihla senná rýma. Marc Márquez zaznamenal během celého víkendu hned několik pádů a jeden z nich nedopadl nejlépe, když si Marc poranil čelist a myslím, že i ruku. Podobně škaredý pád měl i Bradley Smith, který si zranil ruku a hlavně malíček, který mu budou v pondělí operovat. Karel Abraham asi také ještě zápasí se zraněním klíční kosti a navíc do Itálie dorazil s horečkou. 

To by mělo být o zraněných či nemocných jezdcích, kteří se závodu zúčastnili, snad vše. A teď ještě k jednomu. Ben Spies. Už to vypadalo, že zraněná ruka a rameno jsou v pořádku a Ben se zúčastnil pátečních volných tréninků. V sobotu se ale rozhodl dál nepokračovat, protože se zjistilo, že zranění ještě stále nejsou doléčená.

Závod samotný byl vypsán na 23 kol a nejlépe do něj odstartoval Dani Pedrosa. V nájezdu do zatáčky ale chyboval a do vedení se tak dostal Jorge Lorenzo. 

Ihned po startu měli kolizi Álvaro Bautista a Valentino Rossi a pro oba to znamenalo předčasný konec v závodě.

Jorge Lorenzo se držel na čele, ale těsně za ním jeli Pedrosa a Márquez. Po několika kolech ale Lorenzo svým soupeřům trochu poodjel a naopak Pedrosa si musel dávat pozor na případný útok svého týmového kolegy Márqueze. Ten skutečně asi 6 kol před cílem příšel. A byl úspěšný. Na Pedrosu se pak začal dotahovat čtvrtý Crutchlow.

Za ním se odehrával docela zajímavý souboj. Na pátém místě si celkem v klidu jezdil Stefan Bradl, ale kousek za ním bojovali piloti na továrních strojích Ducati Nicky Hayden a Andrea Dovizioso.

Tři kola před cílem upadl z druhého místa Marc Márquez.

Ze suverénního vítězství se tak radoval Jorge Lorenzo. Druhý skončil Dani Pedrosa a na třetím místě byl nakonec Cal Crutchlow.

Čtvrtý dojel Stefan Bradl, který tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře MotoGP (mimochodem, to minulé 4. místo je z loňského roku právě na tomto okruhu), pátý byl Andrea Dovizioso, šestý Nicky Hayden, sedmý Michele Pirro, který jel opět v testovacím týmu Ducati, osmý byl Aleix Espargaró (nejlepší CRT), devátý Bradley Smith a TOP 10 dokompletoval Héctor Barberá.

Na 11. místě pak byl Randy de Puniet, 12. skončil Danilo Petrucci, 13. Andrea Iannone, 14. Colin Edwards a bod za 15. místo bral Karel Abraham.

Nebodovali 16. Yonny Hernández, 17. Michael Laverty, 18. Bryan Staring a 19. Lukáš Pešek.

Nedokončili již zmínění Rossi, Bautista a Márquez.

Dále ještě kvůli technickým problémům nedokončili Hiroshi Aoyama a Claudio Corti.

Během závodu se komisaři zabývali kolizí mezi Bautistou a Rossim, ale nakonec rozhodli, že se jednalo a závodní incident a žádná penalizace se tudíž neudělovala.

V celkovém pořadí vede Dani Pedrosa.

Další závod se jede 16. června ve španělské Barceloně.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje osobní postřehy a komentáře budou pravděpodobně o něco kratší, protože tenhle článek píšu už podruhé. Už jsem ho měla celý hotový a najednou mi nějak podivně sjela ruka po klávesnici, já něco zmáčkla a celé se mi to smazalo :-( Zoufalost :-( S tímhle druhým teda vůbec nejsem spokojená, tamto bylo napsané líp, ale co se dá dělat...

Jsem ráda, že vyhrál Jorge :-) A i třetí místo pro Cala Crutchlowa je dobré :-)

Já osobně jsem asi nejvíc spokojená se čtvrtým místem Stefana. Jsem se modlila, aby na tak dobré pozici vydržel a nespadl tak, jak on to umí, když jede na dobrém místě. Tentokrát to však udržel :-) Velice mile mě překvapil i 7. Pirro a bod pro Abrahama si myslím je stále lepší než nic. 

Bradley Smith skončil s velmi nepříjemným a bolestivým zraněním (viděla jsem fotku toho jeho prstu, a je to fakt "hustý") v TOP 10 a to si rozhodně zaslouží obdiv a pochvalu.

Další pochvala (jako již tradičně) putuje pro nejlepšího pilota na CRT Aleixe Espargara :-)

Škoda té kolize mezi Bautistou a Rossim. Ale myslím si, že komisaři udělali správně, když to posoudili tak, jak to posoudili. Hlavní je, že oba závodníci jsou v pořádku.

Musím říct, že mi bylo docela líto i Márqueze. Po těch všech karambolech, které ho provázejí celým víkendem, si to pódium asi zasloužil...

A ještě se jenom lehce zmíním o Benovi. Ale jenom ve zkratce. Hlavní je, aby si všechna zranění vyléčil ;-)

Tak, to je všechno..ach jo...původně to bylo napsaný úplně jinak a líp, ale už jsem ráda, že to mám sepsaný, protože jsem docela unavená.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře