GP Itálie 2013

2. červen 2013 | 20.55 |
›

Na italském okruhu Mugello se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Scott Redding, Takaaki Nakagami a Marcel Schrotter. Ve druhé řadě stáli Johann Zarco, Nico Terol a Esteve Rabat. Do řady třetí se pak postavili Xavier Simeon, Alex de Angelis a Jordi Torres.

Po startu do závodu, který byl vypsán na 21 kol, šel do čela Nakagami. Následovali ho Redding, Terol a Zarco.

Ihned po startu spolu kolidovali oba indonésští závodníci Pradita a Sucipto. Mattia Pasini a Louis Rossi ulili start, takže dostali penalizaci průjezd boxovou uličkou.

Ve čtvrtém kole se do čela závodu dostal Redding a na druhé místo se posunul Terol. Na třetího Nakagamiho zle dotíral Zarco. V šestém kole se mu to skutečně podařilo a dostal se před Nakagamiho. O kolo později byl Zarco dokonce druhý.

O další dvě kola později japonský závodník Nakagami udělal chybu a upadl.

To se do čela závodu dostal Nicolás Terol. Druhý jezdil Redding a třetí se držel Zarco. Za ním ale jela velmi silná skupina ve složení Simeon, Kallio, de Angelis, Torres, Corsi a jel tam s nimi i Pol Espargaró, který se špatně kvalifikoval a navíc se mu ani moc nepovedl start.

Ve čtrnáctém kole vedení v závodě opět převzal Scott Redding. Nechtěl ponechat nic náhodě a začal se svým soupeřům vzdalovat. Druhý se držel Terol a i když Zarco na něj dotíral, druhou pozici mu nepřenechal.

Čtyři kola před cílem upadl z velmi slibné pozice Xavier Simeon.

Ze svého druhého vítězství v kariéře Moto2 se tak radoval Scott Redding. Druhý skončil Nicolás Terol a třetí byl Johann Zarco. Čtvrté místo v závěru závodu vybojoval Pol Espargaró. Pátý byl Mika Kallio, šestý Jordi Torres, sedmý Simone Corsi, osmý Alex de Angelis, devátý Thomas Lüthi a desátý Dominique Aegerter. Bodovali ještě 11. Toni Elías, 12. Marcel Schrotter, 13. Esteve Rabat (který se na začátku závodu pohyboval na 5. místě, ale chyboval a propadl se), 14. Sandro Cortese a 15. Randy Krummenacher.

V celkovém pořadí i nadále vede Scott Redding.

Další závod se koná 16. června a to ve španělské Barceloně.

------------------------------------------------------------------------------

Velice pěkný závod. Mám strašnou radost ze Scottova vítězství. Moc jsem mu to totiž přála :-) Nico si pódium také zaslouží a třetí místo pro Johanna Zarca je úplně super. Takže se složením na stupních vítězů jsem velmi spokojená :-)

Radost mám i z 5. místa pro Miku a mile mě překvapil 6. místem Jordi Torres.

Největší radost jsem ale měla, když Sandro skončil 14. a Randy 15. :-) Oni totiž bojovali ve skupince o 14. až 17. místo myslím (nebo tak nějak) a zrovna tihle dva jsou moji nej, takže jsem doufala, že ty dvě poslední bodované pozice ukořistí zrovna oni. A povedlo se :-)

Možná trošku škoda, že Xavier Simeon upadl. Dobrý výsledek by si určitě opět zasloužil. A k pádu Axela Ponse už se ale opravdu nevyjadřuju. Asi si začnu vést statistiku, kolik závodů dojede, protože kdybych počítala ty, které nedojede, tak bych se pravděpodobně nedopočítala....:D