GP Itálie 2013

2. červen 2013 | 20.31 |
› 

Na italském okruhu Mugello se jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Jonas Folger, Maverick Viňales a Alex Rins. Ve druhé řadě stáli Jack Miller, Luis Salom a Miguel Oliveira. Český závodník Jakub Kornfeil se kvalifikoval na výborném 8. místě. Od pátku se potýkal se zdravotními problémy, konkrétně pak se zánětem balančního svalu v uchu, což mu způsobovalo točení hlavy. Na start závodu se však chtěl postavit a také postavil.

Závod byl vypsaný na 20 kol a nejlépe do něj odstartoval poleman Folger. Za ním se seřadili Viňales, Rins a Salom. Na začátku závodu se utvořili dvě dvojice a to Folger s Viňalesem na čele a Rins se Salomem kousek za nimi. Netrvalo však dlouho a šest jezdců vepředu se sjelo dohromady a svádělo spolu souboj až do konce celého závodu.

V této šestici byli již zmínění Folger, Viňales, Salom, Rins a poté také Alex Márquez a Miguel Oliveira. S nimi se chvilku dokázal držet i Niccoló Antonelli, ten ale začal odpadat.

Téměř v každém kole se měnil lídr závodu. Všech šest závodníků si vyzkoušelo, jaké to je vést závod v Itálii. Nejdelší dobu si na čele odbyl Maverick Viňales. Za ním se velice dobře drželi Oliveira, Rins s Márquezem. Naopak Salom jezdil převážně na konci skupinky a jednu chvíli to dokonce vypadalo, že odpadne úplně.

Dvě kola před koncem šel do čela natrvalo Luis Salom. Vedení v závodě si už nenechal vzít a zvítězil. Na druhém místě skončil Alex Rins a třetí byl Maverick Viňales.

Na čtvrtém místě skončil Oliveira, pátý byl Márquez, šestý Folger, sedmý Antonelli, osmý Ajo, devátý Granado a desítku nejlepších uzavřel Miller. Na bodech ještě skončili 11. Zulfahmi Khairuddin, 12. Alexis Masbou, 13. Isaac Viňales, 14. Brad Binder a bod za 15. místo bral Jasper Iwema.

Pro Jakuba Kornfeila závod bohužel skončil v poslední zatáčce posledního kola. Matteo Ferrari mu totiž spadl přimo pod kola a Kuba už se nestihl vyhnout. Kdyby se to nestalo, mohl získat pár bodíků.

Závodu se nezúčastnil Efrén Vázquez, který si v minulém závodě zlomil klíční kost. Do pátečního tréninku i sobotní kvalfikace sice nastoupil, ale v neděli ráno se rozhodl, že bude lepší nestartovat a zranění doléčit.

V celkovém pořadí stále vede Maverick Viňales.

Dalším závodem bude 16. června závod ve španělské Barceloně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Já sama za sebe musím říct, že jsem s výsledkem závodu velice spokojená :-) Luis vyhrál a už jen to zaručuje mou spokojenost :-) Niklas byl 8., což je také velice krásný výsledek a já ho opět musím pochválit. Zulfahmi skončil na bodech, což je taky velmi dobré. No horší je to s Arthurem Sissisem, který nebodoval. Ale po té pokažené kvalifikaci jsem to ani nečekala...

Velice mě překvapil Granado, výsledek v TOP 10 jsem od něj tedy rozhodně nečekala. Alexis Masbou si dnes k narozeninám dal aspoň pár bodů.

Kubu limitoval zdravotní stav a i přes to si vedl velmi dobře. Takže, i když závod nedokončil (a navíc to ani nebyla jeho chyba), tak ho musím pochválit za to, jak bojoval a snažil se překonat bolest.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: GP Itálie 2013 katka 04. 06. 2013 - 20:24
RE(2x): GP Itálie 2013 niki 08. 06. 2013 - 18:03