GP Francie 2013

21. květen 2013 | 22.01 |
›

Na francouzském okruhu Le Mans se o víkendu jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Maverick Viňales, Miguel Oliveira a Jonas Folger. Ve druhé řadě stáli Alex Rins, Luis Salom a Jack Miller. Český zástupce v této kubatuře Jakub Kornfeil startoval ze 14. místa.

Do závodu nemohli odstartovat Efrén Vázquez, který si v pátek zlomil pravou klíční kost, a Danny Webb, který si v sobotu zlomil nohu a také utrpěl otřes mozku.

Ačkoliv trať byla po dešti ještě vlhká a zrádná, závod byl vyhlášen jako suchý.

Hned po jeho startu byla udělena penalizace za ulitý start pro jezdce s divokou kartou Christopha Arciera.

Po startu šel do čela Folger, záhy ho však předjel Viňales. V dalším kole už ale zase vedl Folger. Za ním se tedy držel Viňales, a poté jeli Alex Rins, Luis Salom a Alex Márquez. Ve skupině byl i Miguel Oliveira, ten však v pátém kole upadl.

V devátém kole se dostal do čela závodu Maverick Viňales. O tři kola později udělal Folger chybu a vyjel mimo trať. Tím se propadl až na čtvrté místo za Rinse a Saloma. Mimochodem, Salom jel se zraněnými zády. Zranění si přivodil pádem v sobotní kvalifikaci.

Skvěle si vedl Jakub Kornfeil, který se, vlastním přičiněním i kvůli pádům a chybám soupeřů, postupně propracoval na šesté místo a přiblížil se i k pátému Márquezovi.

Dobře si vedli i Zulfahmi Khairuddin, který startoval na pneumatikách do sucha, takže začal zrychlovat až když se vyjela suchá stopa, a také Niklas Ajo. V 19. kole ale Khairuddin dostal nepříjemný high sider a Niklas Ajo jedoucí za ním se mu už nedokázal vyhnout a narazil do něj. Závod skončil pro oba dva. Naštěstí se vše obešlo bez zdravotních následků.

Z vítězství v závodě se radoval Maverick Viňales. Druhý skončil Alex Rins a třetí Luis Salom, který ještě mohl na Rinse v závěru zaútočit, ale raději si to rozmyslel a spokojil se s třetím místem a s dalším pódovým umístěním. Na čtvrtém místě dojel Jonas Folger, pátý byl Alex Márquez, šestý Jakub Kornfeil. Na 7. místě skončil Romano Fenati, 8. byl Brad Binder, 9. Alexis Masbou, 10. Isaac Viňales, 11. John McPhee, 12. Jack MIller, 13. Arthur Sissis, 14. Alessandro Tonucci a bod za 15. místo bral Philipp Oettl, pro něhož to je první bod v  tomto šampionátu.

V celkovém pořadí vede Maverick Viňales.

Další závod se jede 2. června na italském okruhu Mugello.

------------------------------------------------------------------------------------

Za prvé, musím pochválit Kubu Kornfeila. Podařil se mu skvělý start a v závodě jeho skvělý výsledek pokračoval. Navíc, Kuba jel se zraněným kyčlem.

Za další, musím se zmínit o svém oblíbeném týmu Ajo. Myslím si, že pro Luise je to třetí místo úplně super. Navíc s těmi bolavými zády...Arthur taky nakonec bral pár bodů, takže dobrý. Zulfahmi - Niklas. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a ani jednomu z nich se nic nestalo. Když jsem viděla Zulfahmiho ležet v tom kačírku, tak jsem se vážně vyděsila. Naštěstí o chvíli později už odcházel po svých :-)

To je k tomuto závodu asi tak všechno :-)