Monika

21. květen 2013 | 18.22 |
› 

Není žádným tajemstvím, že tohle je moje křestní jméno. A je to jméno, na které jsem hrdá :-) Teda, byly doby, kdy se mi nelíbilo, ale to mě přešlo a teď se mi zdá, že jsem vlastně měla štěstí, že jsem dostala takové hezké jméno :-) Dnes mám svátek. Tímto také přeji všem mým jmenovkyním všechno nejlepší! Na stránce seznam.cz jsem objevila tento článek o významu a původu tohoto jména. Nevím, jak dalece tomu můžu věřit, ale je to docela zajímavý. Takže to sem dávám.

Oblíbené ženské křestní jméno pocházející z řeckého "monos", tedy jediná, osamělá anebo jedinečná. Jiné teorie však považují za jeho základ latinské slovo "monere", čili radit nebo rádkyně. Další existující výklad se opírá o domněnku, že jméno pochází z jazyka Féničanů a znamená bohyně. Domácí varianty: Móňa, Monča, Mona, Monička, Monuška, Mončičák.

Některé ženy tohoto jména sice vládnou svým rodinám železnou rukou, většina z nich jsou ale milé, citlivé a úžasné bytosti, které stojí za to milovat. Jejich inteligentní pohled vás hned napoprvé přesvědčí o tom, že nudit se s nimi rozhodně nebudete. Často se zajímají o duchovní vědy a konverzace s nimi bývá nezapomenutelným zážitkem. Ve vztazích se ovšem projevují značně kriticky.

--------------------------

Když teď nad tím tak uvažuju, tak se moje jméno na mě docela hodí..Hm..

Ale milé ostatní Moniky, co z výše uvedeného vyplývá?? Že jsme jedinečné bohyně :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře