GP Jerezu 2013

7. květen 2013 | 14.21 |
›

O uplynulém víkendu se jel další závod MotoGP. Tentokrát to bylo ve španělském Jerezu. Z první řady do závodu startovali Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Marc Márquez. Ve druhé řadě stáli Cal Crutchlow, Valentino Rossi a Álvaro Bautista. Ve třetí řadě pak byli Nicky Hayden, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso. Lukáš Pešek startoval jako 23., tedy poslední. Karel Abraham do závodu kvůli zlomené klíční kosti nestartoval. Sice si v pátek zkusil tréninky, ale kvůli bolestem to prostě nešlo. Do závodu nestartoval ani Ben Spies, který má stále problémy s ramenem a rukou. Na divokou kartu v týmu Ducati Test Team jel Michele Pirro.

Po startu si první místo udržel Jorge Lorenzo. Za ním se drželi Pedrosa, Márquez a dotírat se snažil i Crutchlow.

Během prvních třech kol upadli nezávisle na sobě Yonny Hernández (z 20. místa), Randy de Puniet (ze 14. místa), Andrea Iannone (z 9. místa), Lukáš Pešek (z 19. místa) a Stefan Bradl (ze 6. místa). Potom už neupadl nikdo.

V pátém kole šel do čela závodu Dani Pedrosa. Jorge Lorenzo se ho chvíli držel, ale poté měl co dělat s dotírajícím Marcem Márquezem. Na čtvrtém místě jezdil Rossi, ale dotáhli se k němu Crutchlow a Bautista. Rossi jim ale dokázal trošku odjet, takže se z toho stal boj o 5. místo mezi Crutchlowem a Bautistou.

Pedrosa na čele zvyšoval náskok. O druhé místo se ale strhl boj mezi Lorenzem a Márquezem. V posledním kole dokonce došlo ke kontaktu. Naštěsí to dopadlo relativne dobře, protože ani jeden z nich neskončil na zemi.

Z vítězství se radoval Dani Pedrosa. Na druhém místě nakonec skončil Marc Márquez a třetí byl Jorge Lorenzo. Na 4. místě byl Valentino Rossi, 5. skončil Cal Crutchlow, 6. Álvaro Bautista, 7. Nicky Hayden, 8. Andrea Dovizioso, 9. Aleix Espargaró (nejlepší CRT), 10. Bradley Smith, 11. Michele Pirro, 12. Héctor Barberá, 13. Michael Laverty, 14. Danilo Petrucci a 15. Colin Edwards. Mimo body skončili Bryan Staring, Claudio Corti a Hiroshi Aoyama.

V celkovém pořadí vede Marc Márquez s 61 body. Druhý Pedrosa má 58 bodů a třetí Lorenzo má bodů 57.

Další závod se jede 19. května na francouzském okruhu Le Mans

--------------------------------------------------------------------------------------------

Já musím říct, že když tam není Ben, tak pro mě ty závody ztrácejí tak trošku smysl. Hlavní ale je, aby se dal do pořádku. Bohužel to vypadá, že bude muset vynechat i závod v Le Mans.

Dani Pedrosa v tomto závodě předvedl opravdu dobrý výkon. Stejně jako jeho krajani Márquez a Lorenzo. Ten závěr mezi nimi byl trošku na nervy a nedivím se Jorgemu, že byl chvilku na Marca naštvaný. Ale o tom jsou závody. To je to, co chceme vidět :-)

Ani mi v tom všem shonu nedošlo, že Rossi byl 4. To vidím až teď. To je velmi dobrý výsledek. Ovšem moje velká pochvala míří k Aleixi Espargarovi. Opět zajel krásný závod a dokonce s ním měl problémy i Dovizioso na tovární Ducati! Aleix byl část závodu před ním, ale Dovi mu to nakonec vrátil. Nevím, co se stalo Hiroshimu. Ten jel jako druhé nejlepší CRT a já ho za to chválila, ale nakonec byl v cíli jako poslední..Škoda....A velká škoda je i Stefana Bradla. Zase jel dobře a zase skončil na zemi..ach jo....