GP Jerezu 2013

7. květen 2013 | 13.58 |
›

O uplynulém víkendu se ve španělském Jerezu jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Esteve Rabat, Scott Redding a Takaaki Nakagami. Ve druhé řadě stáli Pol Espargaró, Jordi Torres a Xavier Simeon. Do třetí řady se potom postavili Nico Terol, Marcel Schrotter a Thomas Lüthi, který se vrací po zranění.

Po startu si vedení udržel poleman Rabat. Za ním se tlačili Redding, Nakagami, Espargaró a Terol. Hned v úvodu po vzájemné kolizi havarovali Axel Pons a jezdec na divokou kartu Alex Mariňelarena. Zatímco Pons pokračoval, aby chvíli na to zajel do boxů, tak Mariňelarenu odvezli do lékařského střediska s podezřením na zlomeninu nohy. Chvíli na to upadl i Ratthapark Wilairot, který jel svou 100. GP a který si stěžoval na problémy s kolenem.

Na čele všem začal ujíždět Rabat. Druhý se držel Redding. Na třetím místě jezdil Nakagami, ale přibližoval se mu Espargaró a bylo jasné, že to jen tak nenechá. Za ním jeli velmi dobře oba piloti týmu Aspar, Nico Terol a Jordi Torres. Bojovali tam s nimi ve skupině ještě Xavier Simeon, Dominique Aegerter a Mika Kallio. Jenomže Mika pár kol před koncem upadl. Sice svůj stroj zvedl a chvíli pokračoval, ale nakonec to musel vzdát a zajet do boxů.

Na čele se nic nového nedělo. Rabat zvyšoval náskok, Redding si držel druhé místo. Espargaró se dostal těsně za Nakagamiho. Dostali se až na Sucipta, který byl o kolo zpět. Nakagami se před něj dostal, ale Sucipto potom překážel Espargarovi. On ho nemohl předjet a ztratil tak na Nakagamiho. V předposledním kole se mu nicméně povedlo dostat se zpět těsně za japonského jezdce a zaútočit.

Své první vítězství v Moto2 vybojoval Esteve Rabat. Druhý skončil Scott Redding a třetí místo nakonec patřilo Polu Espargarovi. Takaaki Nakagami byl 4., Nicolás Terol skončil 5., 6. byl Xavier Simeon, 7. Jordi Torres, 8. Dominique Aegerter, 9. Toni Elías, 10. Marcel Schrotter, 11. Thomas Lüthi, 12. Anthony West, 13. Johann Zarco, 14. Simone Corsi a 15. Alex de Angelis.

V celkovém pořadí se dostal do čela Rabat, který má 52 bodů. Druhý Redding má bodů 51. Třetí je Espargaró s 41 body.

Další závod se jede 19. května ve francouzském Le Mans.

----------------------------------------------------------------------------------------

Já teda Rabata absolutně nemusím, ale to vítězství si asi zasloužil. Jsem ráda za druhé místo Reddinga a za třetí místo Espargara. Také mě potěšilo 9. místo Toniho Elíase. Kromě již zmiňovaného Wilairota jel svou 100. GP i můj oblíbenec Randy Krummenacher. Ten zase bojoval s mými dalšími oblíbenci a to se Sandro Cortesem a Mikem di Megliem, Já nechápu, proč ti tři spolu musí každý závod bojovat...Tento souboj o 18. místo nakonec vyhrál Randy.

Mrzí mě Mikův pád, stejně jako je škoda, že spadl Danny Kent. K Axelu Ponsovi už se asi ani nemá cenu vyjadřovat. Jakmile se na trati něco děje, on je vždycky u toho...