GP Jerezu 2013

7. květen 2013 | 13.37 |
›

O uplynulém víkendu se v Jerezu jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Alex Rins, Maverick Viňales a Luis Salom. Ve druhé řadě stáli Brad Binder, Jack Miller a Niccoló Antonelli. Český závodník Jakub Kornfeil startoval jako 9., stál tedy ve třetí řadě.

Po startu se na čele udržel poleman Rins. Následovali ho Viňales, Salom a také Jonas Folger. Hned v úvodu upadl Alex Márquez. Motocykl sice zvedl a pokračoval, ale na konci pole.

Ve třetím kole se dostal do čela Viňales. Po několika kolech se odpoutala vedoucí čtveřice Viňales, Salom, Rins a Folger, ale Folger začínal pomalu ztrácet a na čele se držela trojice. Za nim se bojovalo o páté místo mezi Ajem, Kornfeilem, Millerem, Binderem, Oliveirou, Vázquezem, Antonellim a Khairuddinem. Jednu chvíli měla tato skupina až osm členů a rozhodně se bylo na co koukat.

V 11. kole udělal Rins chybu a upadl ze druhého místa. Na čele se tak osamostatnil Viňales. Na druhém místě byl Salom a na třetím Folger. Skupina za nimi tak rázem bojovala o čtvrté místo. Kvůli pádu v ní ale postupně nepokačovali Antonelli a Miller. Miller a Oliveira spolu kolidovali, ale Oliveira znovu nasedl do svoji motorku a pokračoval, ovšem na místech mimo body. Velice dobrou práci tam předváděl Brad Binder, který zbytku okleštěné skupinky poodjel a držel se na tom čtvrtém místě.

V 16. kole byla vyvěšená červená vlajka. Alan Techer havaroval. Nehodu v záběrech neukazovali, ale asi to nebylo nic hezkého, protože se kolem Alana hned seběhl houf doktorů a spousta sanitek. Podle prvních odhadů to nevypadalo vůbec dobře. Později jsme se dozvěděli, že Alan je při vědomí, dýchá a hýbe končetinami. Takže přicházely dobré zprávy. Nakonec to vypadá, že z toho vyvázl jenom s otřesem mozku.

Počítalo se tedy 15 kol a protože už byly odjety tři čtvrtiny závodu, tak se nerestarovalo a počítaly se výsledky tak, jak jezdci projeli tím 15. kolem.

Z vítězství se tedy radoval Maverick Viňales. Druhý skončil Luis Salom a třetí byl Jonas Folger. Brad Binder skončil na 4. místě, 5. byl Jakub Kornfeil, 6. Niklas Ajo, 7. Zulfahmi Khairuddin, 8. Efrén Vázquez, 9. Romano Fenati, 10. Alexis Masbou, 11. John McPhee, 12. Arthur Sissis, 13. Danny Webb, 14. Jasper Iwema a bodovanou patnáctku uzavřel Livio Loi.

V celkovém pořadí vede Viňales, který má 65 bodů. Druhý je Salom s 61 body a třetí Rins má 41 bodů.

Příští závod se jede 19. května ve francouzském Le Mans.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chválím Kubu za krásné 5. místo. Chválím Niklase za krásné 6. místo. Vlastně chválím celý tým Ajo, protože všichni kluci bodovali :-) Jasper Iwema to po té minulé nehodě v Austinu a následném otřesu mozku taky dobře zvládl a vybojoval dva body. A pro Livia Loie při premiéře z toho byl shodou všech okolností první světový bod :) V mých očích to byl pěkný závod, škoda té červené vlajky. Mezi Viňalesem a Luisem Salomem mohlo ještě dojít k boji o první místo. Ale hlavní je, aby byl Alan v pořádku.